15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Základné materiály

Piata časť

Keď sa začal rok 2020, vyzeralo to, akoby sa dlhá éra minimálnych sadzieb konečne skončila. Pandémia však tento výhľad rýchlo zmenila, pretože miera nezamestnanosti vzrástla z februárových 3,5% na 14,7% v apríli a Federálny rezervný systém v marci znížil úrokové sadzby na nulu. Výnos 10-ročných dlhopisov bol tiež od marca nižší ako 1% a investori zameraní na príjem majú opäť niekoľko atraktívnych možností. S ohľadom na to, U.S. News zdôraznila 15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021 s výnosmi, ktoré sa pohybujú od menej ako 2% až po dvojciferné hodnoty. Tu sú niektoré z najlepších akcií vyplácajúcich dividendy, ktoré si môžete kúpiť na nasledujúci rok.

päťročný graf Antero Midstream, zdroj: GOOGLE

Antero Midstream Corp. (AM:NYSE)

Kedykoľvek uvidíte dividendu tak vysokú ako má Antero Midstream – výnosy akcií k polovici decembra zhruba 15% – mali by sa spustiť poplašné zvony. S niečím takým zvyčajne nie je niečo v poriadku. Buď sa dividenda zníži, spoločnosť je vo voľnom páde alebo sa objavujú iné rizikové stavy. Preto je Antero Midstream pravdepodobne najrizikovejšou akciou na tomto zozname. Je to druhá najmenšia vybraná spoločnosť, s hodnotou 3,8 miliárd dolárov, a táto spoločnosť v súčasnosti nie je zisková, pretože pokles cien zemného plynu, ktorý sa tiahol veľkú časť roku 2020, sa začína zotavovať. Celosvetové zotavenie z pandémie by urobilo zázraky aj s cenou akcií AM a analytici očakávajú, že sa spoločnosť vráti k ziskovosti budúci rok.

päťročný graf Newmont Corp., zdroj: GOOGLE

Newmont Corp. (NEM:NYSE)

Spoločnosť Newmont Corp., ktorá bola uvedená ako jedna z 10 najlepších akcií US News na nákup do roku 2021, si jednoznačne získala miesto aj na tomto zozname. Ťažiteľ zlata, striebra a medi má mierny výnos 2,7%, ale zaviazal sa, že akcionárov odmení špeciálnymi dividendami, ak by ich ťažobné činnosti priniesli neočakávané zisky. Hodnota spoločnosti Newmont ako zaistenia v recesných prostrediach ju robí atraktívnym členom väčšieho portfólia, pretože má nízku koreláciu so širším trhom. Beta verzia NEM – merania, ktoré ukazuje dokonalú koreláciu s trhom na 1 a žiadnu koreláciu s trhom na nule – je extrémne nízka, na 0,16. Newmont plánuje, že jeho celkové náklady na ťažbu unce zlata budú v roku 2021 vo výške 970 dolárov. Vďaka ľahším finančným politikám, ktoré pravdepodobne oznámi Fed, a cenám zlata sa od júla väčšinou obchoduje za viac ako 1 800 dolárov za uncu, vyzerá NEM atraktívne.

päťročný graf Kimberly Clark, zdroj: GOOGLE

Kimberly-Clark Corp. (KMB:NYSE)

Kimberly-Clark je klasická defenzívna akcia pre spotrebiteľa – pomerne nudný podnik, od ktorého sa dá očakávať, že spoľahlivo vykáže stabilné zisky. Jej každodenné výrobky pre domácnosť zahŕňajú plienky, detské obrúsky, vreckovky, toaletný papier, papierové uteráky, mydlá a ďalšie. Spoločnosť Kimberly-Clark, ktorá je jednou z najviac časovo testovaných akcií na tomto zozname, existuje od roku 1872 a vypláca dividendu vo výške 3,2%. Jej výplatný pomer je miernych 61% a v novembri KMB zvýšila svoju dividendu už 48. rok po sebe. To znamená, že KMB je jedným z dividendových aristokratov S&P 500, čo je zoznam spoločností, ktoré zvyšovali svoje dividendy 25 rokov po sebe.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár