15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Prvá časť

Keď sa začal rok 2020, vyzeralo to, akoby sa dlhá éra minimálnych sadzieb konečne skončila. Pandémia však tento výhľad rýchlo zmenila, pretože miera nezamestnanosti vzrástla z februárových 3,5% na 14,7% v apríli a Federálny rezervný systém v marci znížil úrokové sadzby na nulu. Výnos 10-ročných dlhopisov bol tiež od marca nižší ako 1% a investori zameraní na príjem majú opäť niekoľko atraktívnych možností. S ohľadom na to, U.S. News zdôraznila 15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021 s výnosmi, ktoré sa pohybujú od menej ako 2% až po dvojciferné hodnoty. Tu sú niektoré z najlepších akcií vyplácajúcich dividendy, ktoré si môžete kúpiť na nasledujúci rok.

päťročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target Corp. (TGT:NYSE)

Prvá na zozname je spoločnosť Target. Možno, že jej dividendový výnos vo výške 1,6% nie je atraktívny pre väčšinu investorov zameraných na príjem, ale je to jediná z 15 akcií, ktorá prináša menej ako 2%. Target vychádza z pôsobivého roku 2020, počas ktorého jej akcie naďalej zbierali plody svojho obnoveného zamerania na digitálny predaj a do polovice decembra medziročne vzrástli o 35%. V roku 2017 spoločnosť Target ohlásila viacročný investičný plán vo výške 7 miliárd dolárov, aby sa stala digitálnejšie zameranou a táto investícia sa oplatia. Minulý štvrťrok vzrástol digitálny porovnateľný predaj o 155%. Percento výnosov TGT použitých na výplatu dividend, známe ako ich výplatný pomer, je nízke, iba 35% – čo naznačuje, že dividenda je bezpečná a má priestor na rast.

päťročný graf Greif, zdroj: GOOGLE

Greif (GEF:NYSE)

Ako najmenšia spoločnosť na tomto zozname, s trhovou kapitalizáciou 2,3 ​​miliárd dolárov, môže spoločnosť Greif poskytnúť určitú rozmanitosť dividendového portfólia. S dividendou 3,7% a pomerom ceny a výnosov nižším ako 18 majú akcie slušnú cenu – najmä ak analytici očakávajú, že zisk na akciu (EPS) porastie v nasledujúcich piatich rokoch ročne o 10%. Ak a kedy sa globálna ekonomika spamätá, tento výrobca oceľových a plastových sudov, vlnitých plechov, obalov z kontajnerov a iných obalových produktov zaznamená zvýšený dopyt. Výrobky spoločnosti Greif používajú najrôznejšie priemyselné odvetvia, napríklad zákazníci vo farmaceutickom, ropnom, potravinárskom a nápojovom priemysle ale aj chemickom priemysle.

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV:NYSE)

Farmaceutický gigant AbbVie je opätovným výberom medzi 15 najlepšími dividendovými akciami, ktoré sa dostali na zoznam v roku 2020. Ak v roku zostalo iba zopár obchodných týždňov, akcie ABBV dosiahli svoju superlatívnosť a v kalendárnom roku si pripísali približne 23%. S trhovým stropom viac ako 185 miliárd dolárov spoločnosť AbbVie v súčasnosti predáva Humiru –  najpredávanejší revolučný liek na svete, ktorý lieči množstvo chorôb vrátane artritídy, Crohnovej choroby a psoriázy. Akvizícia spoločnosti Allegran výrobcu botoxov, ktorá bola ukončená v polovici roku 2020, pomáha ďalšej diverzifikácii jej portfólia. ABBV vypláca závideniahodnú dividendu vo výške 4,8%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár