15 najlepších mesačných dividendových akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Financie

Mesačné dividendy môžu byť pre každé portfólio príjemné, ich dynamika sa však trochu líši. Tu je zoznam fondov, REIT-ov a spoločností ponúkajúcich mesačné výplaty.

Mesačné dividendy sú určite príjemnou formou peňažných tokov. Pri pohľade na tieto druhy investícií je dôležité mať na pamäti, že s nimi môže byť spojené väčšie riziko, ako aj skutočnosť, že pre mnohých z nich môže byť ťažké dosiahnuť zhodnotenie kapitálu.

Subjekty ako REIT investujú mesačné platby, ale ich štruktúra ich vedie k tomu, že si neponechávajú veľa kapitálu. Nižšie je uvedený zoznam niekoľkých mien akcií, ktoré prešli cestu od rizikových snáh až po relatívne stabilné fondy obchodované na burze . Väčšina týchto druhov investícií sa snaží udržať krok so širším trhom, pokiaľ ide o zhodnotenie ceny akcií. Toto sú akcie, do ktorých jednoducho chcete investovať, ak sledujete silné dividendové výnosy s častejšími platbami.

päťročný graf Wisdom Tree U.S. High Dividend Fund, zdroj: GOOGLE
  • Wisdom Tree U.S. High Dividend Fund (DHS)

Ďalší fond s nízkym rizikom, ktorý vytvára pekný dividendový výnos – 3,5, čím je silnou voľbou s vysokou hodnotou. Spoločnosť DHS vlastní akcie ako AT&T, Exxon Mobil, Verizon, Coca-Cola a Chevron. Ak hľadáte niečo, čo dokáže udržať relatívne tempo pri zabezpečení rizika a peknú mesačnú dividendu, DHS je to pravé pre vás.

päťročný graf Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility ETF, zdroj: GOOGLE
  • Invesco S&P 500 High Dividend Low Volatility ETF (SPHD)

Fond SPHD sleduje výnosnosť indexu S&P 500 s nízkou volatilitou a vysokou dividendou. Stručne povedané, investujú do nízkorizikových dividendových akcií v S&P 500. Fond vlastní mená ako Ford, Altria Group, IBM, General Mills a AT&T. Fond ponúka dividendu 4,90% a výkonnosť sa im darí dosahovať relatívne blízko k S&P 500. 

päťročný graf Invesco Preferred ETF, zdroj: GOOGLE
  • Invesco Preferred ETF (PGX)

Pri kombinovaní priemerného rizika s priemernými výnosmi je Invesco preferovanou akciou s fixnými výnosmi. 97,62% z majetku fondu má ohnisko v podnikovom sektore. 91,69% fondu je investovaných do prednostných akcií. Tieto investície zahŕňajú pozície v PNC Financial Services, Citigroup, JP Morgan  a Bank of America. Ponúka solídny dividendový výnos 7,16%. PGX je skvelá voľba, ak chcete mesačné výnosy.

päťročný graf AAM S&P 500 High Dividend Value ETF, zdroj: GOOGLE
  • AAM S&P 500 High Dividend Value ETF (SPDV)

S dividendovým výnosom 4,43% sa SPDV pokúša sledovať výkonnosť S&P 500  a výnos indexu FCF. Fond investuje do akcií v rámci S&P 500, ktoré ponúkajú stabilné dividendové výnosy – napríklad Campbell Soup, General Mills alebo Delta Airlines. SPDV, relatívne mladý fond, do konca roku 2019 pomerne dobre sledoval S&P 500. Má aj vynikajúcu mesačnú dividendu.

päťročný graf Proshares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF, zdroj: GOOGLE
  • Proshares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF (NOBL)

NOBL investuje svoj kapitál do mien ako Procter a Gamble, AT&T a Sherwin Williams. Je to voľba s nízkym rizikom. Pri ročnom dividendovom výnose 2% to nebudú obrovské výnosy, ale máte istú mesačnú výplatu s nízkym rizikom. Okrem toho má fond tendenciu dosahovať výnosy na trhu, ktoré mierne nasledujú S&P 500.

Záver

Mali by ste venovať pozornosť rôznym dynamikám, ktoré sa pri týchto druhoch akcií zvyčajne vyskytujú. Schopnosť oceniť kapitál sa v podnikových štruktúrach veľmi líši, čo si vyžaduje veľké percento rozdelenia ich príjmov. Okrem toho vysoké dividendy prinášajú veľa neistoty. Keby sa dali ľahko udržiavať, urobil by to každý.

Zdroj: thestreet.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu

Ohodnoť článok

Pridaj komentár