19 dividendových aristokratov za dobrú cenu

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

V časoch otrasov na trhu je jednou skupinou akcií, na ktorú sa môžu investori spoľahnúť, aby si zabezpečili spoľahlivý rast výnosov, skupina dividendových aristokratov – elitná skupina spoločností, ktoré najmenej 25 po sebe nasledujúcich rokov zvyšovali svoje dividendy.

V priebehu roka 2010 tieto vysoko kvalitné akcie dosiahli návrátnosť v priemere 14,75% ročne, čo presiahlo výsledky S&P 500 o 1,2 percentuálneho bodu. Veľkým dôvodom pre výber dividendového aristokrata, najmä z dlhodobého hľadiska, je vysoká dividendová zložka ich výnosov.

Štúdie Standard & Poor’s ukázali, že viac ako jedna tretina dlhodobého celkového výnosu akcií pochádza z dividend. V prípade aristokratov sa mnohí z nich tradične nevychvaľujú atraktívnymi výnosmi. Investori, ktorí sa s nimi držia na dlhých cestách, sú však odmenení rastúcimi „výnosmi z nákladov“ v priebehu času.

Spoľahlivé výplaty tiež pomáhajú urobiť túto skupinu menej riskantnou ako je väčšina ostatných akcií. Napríklad volatilita výnosov dividendových aristokratov od roku 2010, meraná štandardnou odchýlkou ​​- miera, do akej sú ceny rozptýlené v porovnaní s priemerom – bola o viac ako 9% nižšia ako v prípade S&P 500.

To ich ale nerobí nezraniteľnými z poklesu trhu. Niekoľko aristokratov začalo so zľavou 10%, 20%, dokonca 30% svojej hodnoty od začiatku obchodovania na medveďom trhu. Ponúkajú však viac ako len nízke ceny – ponúkajú reálnu hodnotu (a to vo vyšších ako obvyklých výnosoch), ako aj v momente, keď dôjde k oživeniu trhu, majú potenciál na okamžitý návrat.

Tu je 19 dividendových aristokratov, ktoré by mali investori zvážiť, ak chcú bezpečné a spoľahlivo zvyšujúce sa dividendy za znížené ceny.

Genuine Parts

Trhová hodnota: 9,6 miliárd dolárov
Výnosy z dividend: 4,8%
Výkon od 19. 2. 2016: -33,5%

Genuine Parts (GPC:NYSE) je popredným distribútorom náhradných automobilových dielov prostredníctvom svojich 5 900 obchodov NAPA v 44 štátoch. Okrem toho má spoločnosť automobilové obchody v Kanade, Mexiku, Európe, Austrálii a na Novom Zélande, ktoré v minulom roku rástli akvizíciami.

Genuine Parts mala za posledné tri roky rekordný predaj a nedávno začala operatívnu optimalizáciu, ktorá by mala znížiť ročné výdavky o 100 miliónov dolárov a pomôcť EPS na rok 2020. Jej šance na štvrtý rok po sebe v rekordných príjmoch sú však plné pochybností vzhľadom na šírenie koronavírusu.

päťročný graf Genuine Parts, zdroj: GOOGLE

Ale, vozidlá si vyžadujú opravy dokonca aj počas recesií, a preto sa maloobchodníci s autodielmi často považujú za „odolné voči recesii“. Ale zatiaľ čo operácie spoločnosti GPC môžu získať nejakú pomoc počas a po určitom čase po potenciálnej recesii, investori sa však akciám otočili chrbtom a od začiatku medvedieho trhu, odpredali tohto aristokrata (viac ako tretina).

Pričom, je to solídny generátor hotovosti, ktorého výplata predstavuje menej ako 60% z tohtoročných očakávaných ziskov. V skutočnosti spoločnosť zvýšila svoju výplatu v polovici februára (o 3,6% – na 79 centov na akciu), čím dosiahla svoje 64. zvýšenie výplaty. Medzitým si môžete kúpiť akcie GPC za takmer 11-násobný zisk, čo je výrazne menej ako jej historický 17,6 forwardový P / E. A jej výnos, takmer 5%, je vo výškach, ktoré boli naposledy zaznamenané v rokoch 2000 a 2009.

Cardinal Health

Trhová hodnota: 14,1 miliárd dolárov
Výnosy z dividend: 4,0%
Výkonnosť od 19. 2. 2016: -18,4%

Cardinal Health (CAH:NYSE) je globálny integrovaný zdravotnícky podnik s pôsobnosťou v 45 krajinách a ročným obratom vyše 146 miliárd dolárov. Cardinal dodáva výrobky takmer do 90% amerických nemocníc, viac ako 29 000 lekárňam, 6 500 laboratóriám a 3 miliónom pacientov, ktorí dostávajú výrobky na domácu starostlivosť.

Trendy, ako je napríklad starnutie populácie, zvýšený dopyt po zdravotníckych službách a zlepšenie dynamiky trhu s generickými progamami sú dobrým predpokladom budúceho predaja spoločnosti Cardinal na normálnom trhu. Spory týkajúce sa opiátov v roku 2019 rozhodne mali vplyv na akcie CAH a výplaty sa zdajú byť oveľa nižšie, ako sa pôvodne predpokladalo.

päťročný graf Cardinal Health, zdrojL GOOGLE

CAH tiež rozširuje svoje špecializované riešenia na rozvoj farmaceutického priemyslu. Pokiaľ ide o lekárske výrobky, Cardinal pridáva viac domácich riešení a služieb. Program znižovania nákladov je zameraný na úspory vo výške 500 miliónov dolárov za päť rokov a tiež by mal pomôcť zisku.

Rovnako ako mnohé iné akcie v oblasti zdravotnej starostlivosti, ani Cardinal nebola imúnna voči medvediemu trhu, ale držala sa lepšie ako index. Vyzerá tiež ako solídny obchod s mnohými metrikami – jej forwardový P / E je nižší ako 9, tok cena / hotovosť je o 27% lacnejší ako tomu bolo v minulosti a 4%-ný výnos je takmer historicky najvyšší.

Celkový dlh je značný, zhruba 8 miliárd dolárov oproti 1,7 miliárd dolárov v hotovosti, ale spoločnosť generuje približne 1,7 miliárd dolárov vo voľnom cash flow ročne. Okrem toho, jej skromný pomer výplaty dividend vo výške 36% robí to, že Cardinal je schopná predĺžiť svoj 34-ročný priebeh výplaty a zostať medzi aristokratmi.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár