2 perfektné akcie pri zvýšenej volatilite trhu

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Technológie

Od februára zažívajú trhy jazdu ako na horskej dráhe. Index S&P zaznamenal rekordný pokles – 34% na medveďom trhu. Rozhodoval každý deň. Obavy z koronavírusu podnietili pokles, pretože investori sledovali, ako sa ekonomiky v priebehu dlhodobej politiky blokovania zastavujú.

Odvtedy sa trhy stabilizovali. Finanční experti pôvodne verili, že S&P nájde úrovne rezistencie v rozmedzí od 2 750 do 2 450 – ale odskočenie vynieslo index vyššie. V priebehu júna sa S&P napriek niektorým pozoruhodným nárastom a poklesom udržal v rozmedzí od 3 000 do 3 200. Zdá sa, že ide o solídnu konsolidáciu, ktorá dáva investorom dôvod na pozitívny výhľad.

Kam teda trh odtiaľto smeruje? Jedným zo spôsobov, ako navigovať celú neistotu na akciovom trhu, je spoľahnúť sa na komplexnejšiu analýzu akcií.

TipRanks ponúka inteligentné riešenie, ktoré zhromažďuje a porovnáva údajové body o všetkých akciách z celej databázy TipRanks, spája 8 samostatných faktorov, ktoré sa bežne používajú na hodnotenie sily investície. Amalgamované skóre je prezentované ako jedna číslica v mierke 1 až 10, čo investorom umožňuje na prvý pohľad zistiť pravdepodobný smer, ktorým sa bude akcia uberať.

Prinášame dve „10-kové“ akcie, investície, ktoré predstavujú presvedčivý prípad pre obchodníkov na trhu podľa TipRanks.

päťročný graf VMware, zdroj: GOOGLE

VMware, Inc. (VMW:NYSE)

Začneme s VMware, softvérovou spoločnosťou poskytujúcou cloud computing a virtualizačné služby. Spoločnosť VMware bola jednou z prvých softvérových spoločností, ktorá úspešne virtualizovala architektúru x86, a je známa svojimi produktmi hypervisor.

Inteligentné skóre spoločnosti VMW predstavuje tri kľúčové body, ktoré dávajú dokopy rating 10. Prvým je názor bloggerov. Títo finanční experti nie sú súčasťou analytického zboru Wall Street, ale ohľadom akcií HIG sú veľmi býčí. Ďalším je spravodajský sentiment, ktorý je na tejto akcii 100% býčí. A nakoniec, činnosť hedžových fondov je pre HIG veľmi pozitívna, pričom veľké fondy pridali do svojho podielu v poslednom štvrťroku 1,63 milióna akcií.

Na rozdiel od mnohých spoločností, spoločnosť VMware vykázala v prvom štvrťroku silný postupný zisk. EPS 1,56 dolárov bol dvojnásobok hodnoty za štvrtý kvartál – 78 centov. Kým príjmy za druhý kvartál boli na úrovni 1,10 dolárov, a teda boli nižšie, prekonali odhady v hodnote 66 centov. Obidva štvrťroky sa zhodujú s historickým vzorcom spoločnosti – prvý kvartál je zvyčajne najsilnejším štvrťrokom so ziskami.

Analytik Daniel Ives je nadšený z perspektívy spoločnosti VMW. O spoločnosti píše: „… sme presvedčení, že VMW má dobrú pozíciu na ceste do zvyšku fiškálneho roka 2021, napriek nepredvídateľnému makroprostrediu s kľúčovými partnerstvami AWS a Azure vyplácajúcimi dividendy v teréne, spojené s produktovou stratégiou, ktorá má významné príležitosti na predaje… „

Ives zvyšuje svoj cenový cieľ na akciách zo 160 dolárov na 175 dolárov, čo naznačuje 17% -ný rastový potenciál na podporu jeho ratingu „buy“.

VMware má hodnotenie analytikov „moderate buy“ na základe konsenzu analytikov 3 „buy“ a 7 „hold“. Priemerná cena akcie 170,31 dolárov naznačuje, že prémia za upísanie akcií je 14% z aktuálnej ceny akcií 149,5 dolárov.

päťročný graf Lennar, zdroj. GOOGLE

Lennar Corporation (LEN:NYSE)

Pandémia koronavírusu tvrdo zasiahla realitné a stavebné podniky, ale Lennar, jedna z najväčších spoločností zaoberajúcich sa výstavbou domov v USA, zvládla túto búrku. Akcie spoločnosti od marcového poklesu výrazne zrýchlili, čo predstavuje viac ako 100% od jej najnižšej hodnoty. Veľkosť pomohla izolovať Lennar – spoločnosť má trhový strop 18 miliárd dolárov a pôsobí v 21 štátoch.

Oživenie cien akcií podporili lepšie štvrťročné výsledky, ako sa očakávalo, za prvú polovicu roka 2020. Spoločnosť zaznamenala postupný pokles od štvrtého kvartálu 2019, ako sa očakávalo – ale výsledky prvého a druhého kvartálu prekonali prognózy o veľké marže. Výsledok EPS za druhý kvartál vo výške 1,65 dolárov  bol 27% nad odhadmi a postupne o 29%. Výnosy za tieto dve štvrťroky spolu dosiahli 9,8 miliárd dolárov.

Silný výkon napriek koronavírusu mohol vysvetliť, prečo hedžové fondy v poslednom štvrťroku zvýšili svoj podiel v LEN. To bol kľúčový faktor inteligentného skóre LEN. Ďalšími pozitívnymi bodmi boli sentiment správ a finanční blogeri.

Analytik Carl Reichardt, ktorý zastrešuje akcie spoločnosti BTIG, poznamenáva: „Očakávame, že medziročný rast objednávok bude v druhom kvartáli 2021 pokračovať, pravdepodobne skôr. Ešte dôležitejšie je, že napriek obave, ktorú predstavuje COVID, značné úsilie spoločnosti LEN o zlepšenie jej podnikania sa teraz zreteľne prejavuje v hrubej marži, ktorá sa medziročne zlepšila o 150 bázických bodov .. “

Reichardt kladie cenový cieľ 75 dolárov, aby podporil svoje hodnotenie „buy“. Jeho cieľ naznačuje dôveru v rastúci potenciál 25,5% na nasledujúcich 12 mesiacov. 

Hodnotenie „moderate buy“ je založené na siedmich „buy“ a siedmich „hold“. Akcie LEN sa predávajú za 59,76 dolárov a priemerný cenový cieľ vo výške 68,50 dolárov naznačuje potenciálny rast 15%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár