2 akcie na nákup a 1 na predaj

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby Technológie

V nedávnej správe pre investorov sa hlavný investičný stratég John Stoltzfus zaoberá otázkou COVID-19 a jej dopadom na trhy. Poznamenáva, že k poklesu akcií došlo spolu so silnými údajmi o pracovných miestach v USA, ktoré výrazne prekročili očakávania, ale trhy ich takmer ignorovali.

„Ekonomické údaje zverejnené minulý týždeň v USA spojené s rastom pracovných miest, mzdami a nezamestnanosťou výrazne presiahli očakávania ekonómov, ale bola im venovaná malá pozornosť a nebrali sa do úvahy, pretože sa považovali skôr za „spätné zrkadlové údaje“, než za dôkaz, že ekonomika čelí neistote kvôli koronavírusu z pozície skôr sily ako slabiny,“ napísal. Analytik dodal: „Nie sme lekári ani epidemiológovia, ale ako skúsení trhoví stratégovia si nemôžeme pomôcť, ale myslíme si, že reakcia akciových a dlhopisových trhov na súčasnú situáciu ohľadom koronavírusu (v takom stave v akom je) vyzerá veľmi prehnane.“

Situácia, ako je táto, je šitá na mieru pre defenzívne akcie – a to samozrejme pritaihne investorov ku akciám s vysokými výnosmi. Nie všetky dividendové akcie sa však správajú rovnako. Analytici spoločnosti Oppenheimer s najlepším hodnotením poukázali na niektoré z týchto rozdielov. 

Solar Capital, Ltd. (SLRC:NASDAQ)

Začneme so spoločnosťou Solar Capital, jednou zo spoločností, ktoré Oppenheimer odporúča k nákupu. Táto spoločnosť na rozvoj podnikania generuje príjem prostredníctvom dlhov a majetkových účastí v spoločnostiach s pákovým efektom a čerpá kapitál do svojich pôžičiek s investičným stupňom.

SLRC vykázala čistý investičný výnos za štvrtý kvartál 2019 vo výške 17,1 milióna dolárov a vyšla na 41 centov na akciu. Zisk za fiškálny rok 2019 dosiahol 72,4 milióna dolárov, respektíve 1,71 dolárov na akciu. Investičné portfólio spoločnosti skončilo rok s nákladmi na 98,4%.

Silný výkon podporilo vyhlásenie predstavenstva spoločnosti o prvom kvartáli 2020 o dividende, ktorá dosiahla 41 centov za akciu, splatnú v apríli. Táto dividenda je stabilná na tejto úrovni posledné dva roky – súčasný pomer výplaty, 100%, naznačuje, že celý zisk spoločnosti sa delí medzi investorov, čo nie je nezvyčajné v prípade BDC. Dividendový výnos, 8,7%, je štvornásobne vyšší ako priemer spoločností kótovaných v indexe S&P a je takmer 9x vyšší ako výnos z dlhopisov, čo poskytuje silnú motiváciu pre investorov zameraných na príjem.

ročný graf Solar Capital, Ltd., zdroj: GOOGLE

Analytik Chris Kotowski vidí jasnú cestu k ďalším ziskom a vo svojej nedávnej poznámke k tejto akcii uvádza: „Vzhľadom na to, že portfólio s prevažne pohyblivou úrokovou sadzbou v čase stúpajúcich sadzieb, diferencovaného financovania zariadení a pôžičiek v oblasti prírodných vied a silné úverové trendy v dôsledku zamerania sa na investície zabezpečené seniormi, sme presvedčení, že spoločnosť SLRC predstavuje jeden z lepších profilov rizika / odmeny v priestore … “

Cenový cieľ Kotowski stanovil na 23 dolárov, čo znamená 22% -ný rastový potenciál a podporuje jeho hodnotenie „buy“.

Celkovo SLRC získala hodnotenie analytikov rovnomerne – 2 „buy“ a 2 „hold“. Ceny akcií sú 17,57 dolárov a priemerný cenový cieľ je 22 dolárov, čo naznačuje priestor pre rastový potenciál 24%.

CenturyLink, Inc. (CTL:NYSE)

Dividenda a zlepšenie výkonnosti v poslednom vykazovanom štvrťroku dávajú tejto akcii argument pre záujem investorov. CenturyLink je technologická firma poskytujúca cloudové komunikačné služby, ktorá ponúka riešenia v sieťach a online bezpečnosť. Spoločnosť so sídlom v Louisiane prináša ročný zisk vo výške viac ako 23 miliárd dolárov a môže sa pýšiť trhovým stropom 13 miliárd dolárov.

CTL splnila očakávania týkajúce sa výnosov v štvrtom kvartáli 2019, keď zverejnila EPS vo výške 33 centov. Kým poklesla o 10,8% oproti predchádzajúcemu roku, číslo vo štvrtom kvartáli sa postupne zvýšilo o 6,4% a predstavovalo pozitívny kontrast k nesplneniu prognózy v 3. štvrťroku. Príjmy za štvrtý kvartál tiež prekonali odhady o polovicu – najvyššie číslo bolo 5,57 miliardy dolárov.

ročný graf CenturyLink, Inc., zdroj: GOOGLE

Zisk – dokonca aj v 3. štvrťroku – bol dosť silný na to, aby podporil štvrťročnú dividendu vo výške 25 centov, ktorú spoločnosť udržiavala stabilne 5 štvrťrokov. Celkovo má spoločnosť CTL päťročnú históriu spoľahlivého vyplácania ziskov akcionárom. Súčasná výplata poskytuje výnos 8,3%, čo je priaznivé.

V kombinácii s 15% -ným podielom spoločnosti za posledných 12 mesiacov je zrejmé, prečo Oppenheimer prišiel s pozitívnymi stránkami tejto akcie.

Analytik Timothy Horan napísal výskumnú poznámku o CTL pre Oppenheimer a udelil rating „buy“. Jeho cenový cieľ 16 dolárov ukazuje jeho dôveru v 33%-ný pozitívny potenciál.

Na podporu svojho ratingu Horan uviedol: „Trendy v príjmoch sa v 4. štvrťroku 2019 naďalej zlepšovali, čo bolo spôsobené rastom podnikania, IGAM a širokopásmového pripojenia … Podnikové rezervácie vyzerajú s nedávnymi víťazstvami vládnych kontraktov solídne, ale bude trvať určitý čas, kým sa naplnia príjmy. Rozširujúce sa optické vlákna sú prospešné pre širokopásmové pripojenie / podnikanie a sme presvedčení, že spoločnosť je v dobrej pozícii na zachytenie zákazníkov vyššej kvality … Výnos 20% FCF zostáva atraktívny a pripadá akcionárom prostredníctvom splácania dlhu vo výške 2 miliárd dolárov ročne plus 1 miliarda dolárov na dividendu“.

Nedávne slabé výsledky spoločnosti CenturyLink sa stále odrážajú v hodnotení analytikov – „hold“. Tento konsenzuálny názor je založený na 3 „hold“, 3 „sell“ a 2 „buy“. Akcie sa obchodujú na úrovni 10,82 dolárov a priemerný cenový cieľ 13,36 dolárov naznačuje možnú nápravu o 23%.

Apollo Global Management LLC (APO:NYSE)

Apollo Global Management je spoločnosť zaoberajúca sa alternatívnym riadením investícií, ktorá využíva opačný prístup a vytvára príležitosti pre investorov prispôsobené riziku. Medzi spravované aktíva spoločnosti patria úverové, infraštruktúrne, realitné a súkromné ​​kapitálové nástroje, vďaka čomu má Apollo diverzifikované portfólio v celkovej výške 331 miliárd dolárov.

Apollo vykázalo solídne zisky v štvrtom kvartáli 2019, keď štvrťročné EPS dosiahli 59 centov a celoročné číslo 2,19 dolárov. Spoločnosť zaznamenala v priebehu roka prílev kapitálu vo výške 64 miliárd dolárov, čo jej dáva silný impulz do roku 2020.

ročný graf Apollo Global Management LLC, zdroj: GOOGLE

Štvrťročná výkonnosť podporovala hotovostnú dividendu 89% na akciu vyplatenú koncom februára. Výplata bola o 78% vyššia ako dividenda za tretí kvartál.

Ročná platba predstavuje výplatu 3,56 dolárov na akciu a výnos 8,8%. Je to jasná príťažlivosť pre akcie, najmä vzhľadom na 12-mesačné zhodnotenie akcií APO vo výške 48%.

Toto zhodnotenie akcií však viedlo Oppenheimer k zníženiu hodnoty akcií v januári z „buy“ na „hold“. Analytik Chris Kotowski, citovaný vyššie, vystúpil s teóriou, že ďalšie zisky budú nadhodnotené.

Kotowski vo svojej poznámke napísal: „Páči sa nám obchodný model APO a myslím si, že to bude medzi sekulárnymi víťazmi v novom finančnom prostredí, pretože regulácia a ekonomické sily vytlačia viac aktivity z regulovaného bankového sektora …ale zatiaľ ostávajú na okraji vzhľadom na súčasné ocenenie.“ Odmietol stanoviť konkrétny cenový cieľ pre akcie APO.

Celkovo je konsenzuálne hodnotenie analytikov spoločnosti Apollo založené na rovnomernom rozdelení – s 12 recenziami má táto akcia 6 „buy“ a 6 „hold“. Cieľ priemernej ceny 52,40 dolárov naznačuje 48%-nú prémiu zo súčasnej ceny akcií 34,95 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár