20 najlepších blue – chip akcií na rok 2020 a ďalej

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Druhá časť

Akcie typu „blue chip“ sa často považujú za jedny z najlepších akcií na nákup na Wall Street. Prečo?

Pretože spoločnosti typu blue-chip majú byť šľahačkou na torte. Titáni priemyslu, s dlhou históriou rastu, silnými manažérskymi tímami, skalopevnými súvahami, robustnými vyhliadkami budúceho rastu a tonou viditeľnosti pre dlhodobé zisky a cenu akcií.

Inými slovami, jedná sa o akcie, ktoré chcete kúpiť teraz a držať ich na ďalších 5 až 10 rokov, pretože silné základy z dlhodobého hľadiska budú tieto akcie poháňať podstatne vyššie.

S ohľadom na to, je tu 20 najlepších blue-chip akcií, ktoré si môžete kúpiť na 2020:

 • Facebook (NASDAQ: FB)
 • Coca-Cola (NYSE: KO)
 • Apple (NASDAQ: AAPL)
 • Nike (NYSE: NKE)
 • Adobe (NASDAQ: ADBE)
 • Microsoft (NASDAQ: MSFT)
 • McDonald’s (NYSE: MCD)
 • Intel (NASDAQ: INTC)
 • Clorox (NYSE: CLX)
 • Amazon (NASDAQ: AMZN)
 • Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL)
 • Lululemon (NASDAQ: LULU)
 • PayPal (NASDAQ: PYPL)
 • Alibaba (NYSE: BABA)
 • AT&T (NYSE: T)
 • Qualcomm (NASDAQ: QCOM)
 • Netflix (NASDAQ: NFLX)
 • Target (NYSE: TGT)
 • Shopify (NYSE: SHOP)
 • Walt Disney (NYSE: DIS)

päťročný graf Adobe, zdroj: GOOGLE

Adobe (ADBE:NASDAQ)

Spoločnosť Adobe je vynikajúcou akciovou spoločnosťou a to z troch veľmi jednoduchých dôvodov.

Jedným z nich je samotná spoločnosť, ktorá dominuje v oblasti vizuálnych mediálnych riešení – priestoru, ktorý je vďaka tomu, že svet čoraz viac komunikuje v obrazoch a videách, podporovaný svetskými hnacími motormi rastu. Riešenia spoločnosti Adobe v tomto priestore si udržia silný dopyt aj v nasledujúcich rokoch.

Druhým z nich je, že spoločnosť tiež dominuje v podnikových virtualizačných riešeniach a pomáha spoločnostiam pri ich transformácii z papiera na digitál. Keď sa svet bude čoraz viac meniť na hybridné pracovné prostredie, táto transformácia sa urýchli a zvýši sa dopyt po riešeniach digitálnych dokumentov spoločnosti Adobe.

Po tretie, spoločnosť Adobe robí agresívne a pôsobivé kroky vo svete podnikových cloudov, kde spoločnosť využíva svoje odborné znalosti v oblasti vizuálnych médií na vývoj vizuálne riadených riešení cloudového marketingu pre podniky. Tento podnik má obrovský dlhodobý potenciál.

Celkovo teda bude spoločnosť Adobe pokračovať v raste výnosov a ziskov solídnym dvojciferným tempom aj v nasledujúcich 5 a viac rokoch, čo bude úsek, počas ktorého by akcie ADBE mali neustále smerovať vyššie.

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft (MSFT:NASDAQ)

Pokiaľ ide o akcie blue-chip, spoločnosť Microsoft je na tom presne tak dobre, ako to aj vyzerá.

Spoločnosť je už dlho globálnou technologickou veľmocou. Toto silné postavenie si udržala, pretože spoločnosť pokračuje v inováciách a vytváraní relevantných ponúk v technologickom svete.

Najnovšia inovácia je samozrejme v cloude, kde spoločnosť Microsoft vyvinula sériu cloudových nástrojov infraštruktúry, produktivity a spolupráce, ktoré uľahčujú hybridné pracovné prostredie.

Dopyt po týchto nástrojoch zostane silný aj počas nasledujúcich niekoľkých rokov. Akcie MSFT tak budú aj naďalej smerovať vyššie.

päťročný graf McDonalds, zdroj: GOOGLE

McDonald’s (MCD:NYSE)

V potravinárskom priestore je najlepšou akciou, ktorú si môžete kúpiť, McDonald’s.

McDonald’s dominuje v dvoch veciach, na ktorých záleží v rýchlo neformálnom priestore reštaurácie – cena a pohodlie.

Spoločnosť McDonald’s neustále inovuje, aby znížila mzdové a potravinové náklady tak, aby ponúkla najnižšie ceny na trhu v oblasti hamburgerov, hranoliek a koktailov. Spoločnosť má zároveň najväčšiu stopu rýchleho občerstvenia na svete a McDonald’s je zdanlivo na každom rohu každého mesta na svete. Okrem toho technologické vylepšenia – napríklad aizované objednávkové kiosky a zjednodušené digitálne objednávanie – iba zvyšujú pohodlie spoločnosti McDonald’s. Pokiaľ bude McDonald’s naďalej dominovať v oblasti cien a pohodlia, akcie MCD ostanú v dlhodobom trende.

ročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

Intel (INTC:NASDAQ)

Akcie boli v posledných mesiacoch porazené a „pomliaždené“ vďaka oneskoreniu produktov, ale polovodičový gigant Intel zostáva jednou z najlepších blue-chip akcií, ktoré sa dajú kúpiť na rok 2020.

Býči výhľad je jednoduchý. Intel možno práve teraz tápa. Ale je to gorila s hmotnosťou 400 libier na globálnom trhu s CPU, ktorá má za sebou dlhoročné skúsenosti s vynikajúcou prevádzkou a dostatkom zdrojov a talentu, aby sa spoločnosť v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov vrátila na správnu cestu.

Akonáhle sa Intel vráti späť na správnu cestu, pokiaľ ide o rýchlosť uvedenia na trh, je tu veľa rád, hlavne preto, že na globálnom trhu s CPU dôjde v roku 2020 k výraznému rastu dopytu vďaka rozšírenému šíreniu 5G, AI, IoT, cloudu, AR / VR, samo-riadeniu atď. Ak vezmeme do úvahy toto, akcie Intel sú skvelou kúpou na ďalšie desaťročie.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár