20 najlepších blue – chip akcií na rok 2020 a ďalej

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Štvrtá časť

Akcie typu „blue chip“ sa často považujú za jedny z najlepších akcií na nákup na Wall Street. Prečo?

Pretože spoločnosti typu blue-chip majú byť šľahačkou na torte. Titáni priemyslu, s dlhou históriou rastu, silnými manažérskymi tímami, skalopevnými súvahami, robustnými vyhliadkami budúceho rastu a tonou viditeľnosti pre dlhodobé zisky a cenu akcií.

Inými slovami, jedná sa o akcie, ktoré chcete kúpiť teraz a držať ich na ďalších 5 až 10 rokov, pretože silné základy z dlhodobého hľadiska budú tieto akcie poháňať podstatne vyššie.

S ohľadom na to, je tu 20 najlepších blue-chip akcií, ktoré si môžete kúpiť na 2020:

 • Facebook (NASDAQ: FB)
 • Coca-Cola (NYSE: KO)
 • Apple (NASDAQ: AAPL)
 • Nike (NYSE: NKE)
 • Adobe (NASDAQ: ADBE)
 • Microsoft (NASDAQ: MSFT)
 • McDonald’s (NYSE: MCD)
 • Intel (NASDAQ: INTC)
 • Clorox (NYSE: CLX)
 • Amazon (NASDAQ: AMZN)
 • Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL)
 • Lululemon (NASDAQ: LULU)
 • PayPal (NASDAQ: PYPL)
 • Alibaba (NYSE: BABA)
 • AT&T (NYSE: T)
 • Qualcomm (NASDAQ: QCOM)
 • Netflix (NASDAQ: NFLX)
 • Target (NYSE: TGT)
 • Shopify (NYSE: SHOP)
 • Walt Disney (NYSE: DIS)
päťročný graf PayPal, zdroj: GOOGLE

PayPal (PYPL:NASDAQ)

Peniaze sa rýchlo stávajú zastaralými vďaka otočeniu sa spotrebiteľov smerom k online obchodovaniu a vďaka tomu sú akciePayPal jednou z blue-chip akcií, ktoré sa dajú kúpiť.

Pri online nakupovaní, nemôžete vždy použiť hotovosť. Spotrebitelia teda rýchlo prijímajú alternatívne spôsoby platby pre digitálny kanál. PayPal je najväčší z týchto alternatívnych spôsobov digitálnych platieb.

Už len na tomto základe by mal PayPal v nasledujúcich niekoľkých rokoch rásť zdravým tempom, pretože spotrebitelia sa budú naďalej orientovať na digitálne nakupovanie.

PayPal však vlastní aj Venmo – najhorúcejšiu platformu pre mobilné platby na svete – ktorá bude v nasledujúcich niekoľkých rokoch rýchlo rásť, pretože sa priestor pre mobilné platby globálne rozšíri. Venmo plus PayPal sa rovná obrovský rast. A obrovský rast udrží akcie PYPL na víťaznej vlne.

päťročný graf Alibaba, zdroj: GOOGLE

Alibaba (BABA:NYSE)

Alibaba, ktorá sa „pohybuje po Tichom oceáne“, je najlepšou čínskou blue-chip akciou, ktorá sa dá kúpiť do roku 2020.

Digitálna ekonomika Číny zažíva boom. Máte najväčšiu krajinu na planéte, čo sa týka ľudí. Táto krajina sa rýchlo digitalizuje a urbanizuje. Príjmy stúpajú. Stredná trieda sa rozširuje.

Alibaba je v epicentre toho všetkého.

S najväčšou platformou elektronického obchodu v krajine, najväčším podnikom v oblasti cloud computingu a rôznymi ďalšími digitálnymi firmami s rýchlym rastom.

To je recept na dlhodobý úspech.

V priebehu nasledujúcich niekoľkých rokov, keď dôjde k rozmachu digitálnej ekonomiky v Číne, dôjde tiež k rozmachu Alibaba a akcie spoločnosti BABA budú naďalej mieriť vyššie.

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

Možno najviac „nudnou“ akciou na tomto zozname akcií je telekomunikačný gigant AT&T.

Nenechajte sa však oklamať nudou spoločnosti AT&T.

Jedná sa o špičkovú blue-chip akciu, ktorú podporuje dlhodobá história dominancie v telekomunikačnom priestore a trvalý dopyt po bezdrôtových, internetových a televíznych konektivitách.

5G bude obrovským katalyzátorom tejto akcie, pretože zvýši dopyt po týchto službách pripojenia a pravdepodobne povedie k vyšším cenám a lepším maržiam pre AT&T. Navyše je táto telekomunikačná spoločnosť v súčasnosti v podstate mediálnou spoločnosťou s akvizíciou spoločnosti Time Warner. Pomocou mediálnych prostriedkov získaných v rámci tejto dohody, spoločnosť AT&T nedávno uviedla na trh HBO Max – verziu Netflixu spoločnosti.

Takže, AT&T nemusí rásť tak rýchlo ako ostatné spoločnosti na tomto zozname. Dopyt je však stabilný a vyhliadky rastu sú dosť dobré na to, aby si tieto skutočne lacné akcie mohli v nasledujúcich niekoľkých rokoch dobre počínať.

päťročný graf Qualcomm, zdroj: GOOGLE

Qualcomm (QCOM:NASDAQ)

Jedným z najvýraznejších megatrendov roku 2020 bude rozsiahle šírenie a globálna normalizácia 5G.

Najlepšou blue-chip akciou, ktorá sa dá kúpiť „na hranie“ tohto megatrendu, je Qualcomm.

Spoločnosť Qualcomm vyrába čipy, ktoré poháňajú smartfóny, a spoločnosť vytvorila v podstate monopol na trhu čipov pre smartphony. Na tento monopol v poslednej dobe vyvíjali tlak výrobcovia smartphonov, ako sú Apple a Huawei, ktorí sa pokúšali vyrobiť vlastné čipy.

Obe spoločnosti boli neúspešné. Obe spoločosti sú opäť dlhodobými zákazníkmi spoločnosti Qualcomm.

Za týmto účelom je zrejmé, že spoločnosť Qualcomm je v oblasti výroby čipov pre smartphony skutočne bezkonkurenčná, a to v čase, keď bude dopyt po smartfónoch vzrastať vďaka 5G, vďaka čomu sú tieto telefóny rýchlejšie a lepšie ako kedykoľvek predtým.

Počas nasledujúcich niekoľkých rokov sa teda výnosy a zisky spoločnosti Qualcomm zvýšia z dôvodu 5G. Rovnako ako akcie Qualcomm.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár