20 najlepších blue – chip akcií na rok 2020 a ďalej

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Technológie

Piata časť

Akcie typu „blue chip“ sa často považujú za jedny z najlepších akcií na nákup na Wall Street. Prečo?

Pretože spoločnosti typu blue-chip majú byť šľahačkou na torte. Titáni priemyslu, s dlhou históriou rastu, silnými manažérskymi tímami, skalopevnými súvahami, robustnými vyhliadkami budúceho rastu a tonou viditeľnosti pre dlhodobé zisky a cenu akcií.

Inými slovami, jedná sa o akcie, ktoré chcete kúpiť teraz a držať ich na ďalších 5 až 10 rokov, pretože silné základy z dlhodobého hľadiska budú tieto akcie poháňať podstatne vyššie.

S ohľadom na to, je tu 20 najlepších blue-chip akcií, ktoré si môžete kúpiť na 2020:

 • Facebook (NASDAQ: FB)
 • Coca-Cola (NYSE: KO)
 • Apple (NASDAQ: AAPL)
 • Nike (NYSE: NKE)
 • Adobe (NASDAQ: ADBE)
 • Microsoft (NASDAQ: MSFT)
 • McDonald’s (NYSE: MCD)
 • Intel (NASDAQ: INTC)
 • Clorox (NYSE: CLX)
 • Amazon (NASDAQ: AMZN)
 • Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL)
 • Lululemon (NASDAQ: LULU)
 • PayPal (NASDAQ: PYPL)
 • Alibaba (NYSE: BABA)
 • AT&T (NYSE: T)
 • Qualcomm (NASDAQ: QCOM)
 • Netflix (NASDAQ: NFLX)
 • Cieľ (NYSE: TGT)
 • Shopify (NYSE: SHOP)
 • Walt Disney (NYSE: DIS)
päťročný graf Netflix, zdroj: GOOGLE

Netflix (NFLX:NASDAQ)

Netflix je na ceste k dosiahnutiu globálnej internetovej „všade-prítomnosti“ domácností, a preto je NFLX vynikajúcou blue-chip akciou, ktorá sa dá kúpiť počas nasledujúcich 5 až 10 rokov.

Myšlienka je jednoduchá.

Netflix vytvoril kategóriu streamovaných televízií. Vďaka výhodám ceny a pohodlia teraz streamovaná televízia nahrádza lineárnu televíziu ako preferovaný kanál spotreby médií. Do konca tohto desaťročia si každá internetová domácnosť na svete predplatí niektoré streamovacie televízne služby.

Netflix bude nepochybne jednou zo streamovacích televíznych služieb, ktoré si predplatí každá domácnosť na svete.

Samozrejme, že v  tomto priestore existuje veľká konkurencia. Netflix má však výhodu prvého ťahu, ktorá spoločnosti poskytla viac zdrojov a viac údajov na to, aby vytvorila lepší originálny obsah ako ktokoľvek iný v streamovanom priestore.

Lepší obsah priťahuje viac odberateľov. Viac položiek poskytuje spoločnosti viac zdrojov a viac údajov, čo vedie k lepšiemu obsahu. 

Tento priaznivý rast zotrvačníka umožní spoločnosti Netflix v nasledujúcich niekoľkých rokoch rásť míľovými krokmi.

päťročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target (TGT:NYSE)

Fyzickí maloobchodníci sa ťažko dajú označiť ako „najlepšie blue-chip akcie, ktoré je potrebné kúpiť“, pretože zákazníci migrujú z fyzického nákupného kanála na digitálny.

Ale budúcnosť maloobchodu nie je úplne digitálna. Omni-channel existuje – a výsledkom je, že Target je špičková blue-chip akcia, ktorá sa dá kúpiť v najbližších rokoch.

Target sa stal majstrom v maloobchode s rôznymi kanálmi. Spoločnosť vylepšila kamenné obchody a integrovala ich do množstva technológií, takže nakupovanie v obchodoch je oveľa lepšie ako predtým. Spoločnosť tiež vytvorila robustnú platformu pre online obchod podporenú rozsiahlou logistickou sieťou a vyvinula nespočetné množstvo „vše-kanálových“ funkcií (ako je nákup online, vyzdvihnutie v obchode), ktoré sa snúbia s fyzickým aj digitálnym.

Inými slovami, Target si vytvoril pevné základy, aby bol silným maloobchodníkom po mnoho ďalších rokov. Neubližuje ani neustále sa rozširujúca hodnota spoločnosti „one-stop-shop“.

V nasledujúcich rokoch si teda Target zachová stabilný rast výnosov a zisku. Tento stabilný rast prispeje k stabilným ziskom TGT.

päťročný graf Shopify, zdroj: GOOGLE

Shopify (SHOP:NYSE)

Najhorúcejšou spoločnosťou v tomto zozname akcií, ktorá sa dá kúpiť, je Shopify.

Spoločnosť na platforme online obchodu sa stala jednou z obľúbených spoločností na Wall Street, pretože poskytuje nástroje na online predaj, ktoré sú pre malých a stredných obchodníkov potrebné.

Tento trend sa bude zrýchľovať v priebehu nasledujúcich niekoľkých rokov. Online nakupovanie sa bude iba zväčšovať. Stále viac firiem sa bude opierať o svoje operácie online obchodu. Webové stránky sa stanú novými výkladmi, v ktorých dosiahnu „všade-prítomnosť“ obchodníka.

Kto bude tvoriť tieto webové stránky? Kto ich urobí peknými? Povolí im spracovanie transakcií? Spojí ich do robustnej logistickej siete?

Shopify.

Preto Shopify zostane v nasledujúcich 5 až 10 rokoch spoločnosťou s obrovským rastom.

päťročný graf Disney, zdroj: GOOGLE

Walt Disney (DIS:NYSE)

V neposlednom rade je na tomto zozname akcií  Walt Disney.

Áno, Disney je práve teraz absolútne „zabitý“ pandémiou Covid-19. Jediné dostupné športy sú NBA a MLB. Zábavné parky sú zatvorené. Kiná sú zatvorené. Televízna reklama klesá.

Ale nie je to trvalá situácia. Jedného dňa to vyprchá. Široký a ľahký prístup širokej verejnosti k vakcíne na Covid-19 – čo je predpokladané na rok 2021 – spôsobí, že svet sa vráti do „normálneho“ stavu.

Šport sa vráti. Znovu sa otvoria tematické parky a kiná. Televízna reklama sa odrazí od dna.

Magic Kingdom sa vráti do pôvodného stavu a v priebehu nasledujúcich 5 až 10 rokov silný dopyt po portfóliu mediálnych a zábavných nehnuteľností spoločnosti posunie akcie spoločnosti DIS vyššie.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár