20 najlepších dividendových akcií na nákup do roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Telekomunikácie

Druhá časť

Prinášame vám zoznam kvalitných dividendových akcií, ktorý sme rozdelili do viacerých článkov.

Výhľad trhu na rok 2020 sa výrazne líši od výhľadu na rok 2019. V roku 2019 boli ceny akcií o 25% nižšie a úrokové sadzby o 0,75% vyššie. Keďže investori hľadajú najlepšie akcie na nákup na rok 2020, jednou z najväčších otázok je, či Federal Reserve (Federálny rezervný systém) opäť zníži úrokové sadzby (aj po troch zníženiach sadzieb v roku 2019). Investori, ktorí hľadajú v roku 2020 kvalitný výnos, majú málo životaschopných možností. Ak sa zdá, že úrokové sadzby sa zatiaľ stabilizujú, podľa Bank of America je tu 20 akcií s vysokými výnosmi, ktoré možno kúpiť na rok 2020.

päťročný graf Hoegh LNG Partners, zdroj: GOOGLE

Hoegh LNG Partners (HMLP:NYSE)

Hoegh je spoločnosť na prepravu skvapalneného zemného plynu, ktorá je koncipovaná ako komanditná spoločnosť, ktorá vlastní flotilu piatich plávajúcich skladovacích a splynovacích jednotiek. Analytik Ken Hoexter plánuje do roku 2020 cieľový výnos 9,8% a uvádza, že dlhodobá priemerná dĺžka prenájmu spoločnosti a jej potenciál rastu dividend sú dobrými dôvodmi na kúpu akcií. Hoexter tvrdí, že 60% budúceho potenciálu rastu jednotky Hoegh sa nachádza na Blízkom východe. Hoegh má výnos 11,4%. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cenový cieľ 18 dolárov pre akcie HMLP.

päťročný graf Mobile Telesystems, zdroj: GOOGLE

Mobile Telesystems (MTSS:MCX)

Mobile Telesystems je najväčšou telekomunikačnou spoločnosťou v Rusku. Analytik Cesar Tiron tvrdí, že jeho skromný výhľad rastu ročných výnosov pre Mobile Telesystems o 0,9% nebol v nasledujúcich troch rokoch významne ovplyvnený nedávnym predajom ukrajinských aktív vo výške 734 miliónov dolárov. V skutočnosti investori, ktorí nakúpili pred 10. januárom, získajú špeciálnu dividendu súvisiacu s dohodou, ktorá inzeruje ďalších 4,3% na Mobile Telesystems, ktoré majú už aj tak vysoký výnos, až 9%. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cenový cieľ 12 dolárov pre akcie MBT.

päťročný graf MPLX, zdroj: GOOGLE

MPLX (MPLX:NYSE)

MPLX je MLP založená v Ohiu, ktorá sa špecializuje na spracovanie a prepravu ropy a zemného plynu. Pradhan hovorí, že spoločnosť MPLX sa v roku 2020 zameriava na segment zberu a spracovania odpadu a zameriava sa na logistiku a skladovanie. Po dokončení integrácie spoločnosti Andeavor Logistics by mohla spoločnosť MPLX uprednostňovať optimalizáciu svojho portfólia a potenciálne odomknúť celú hodnotu svojich aktív v strednej línii. Spoločnosť má tiež pôsobivé množstvo nevybavených projektov zameraných na rast. MPLX má 10,5%-ný dividendový výnos. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cieľ 32 dolárov za akciu.

päťročný graf Plains All American Pipeline, zdroj: GOOGLE

Plains All American Pipeline (PAA:NYSE)

Plains je ďalší program MLP zameraný na obchod s ropou. Pradhan tvrdí, že Plains v treťom štvrťroku prekonal očakávania týkajúce sa konsenzuálneho výnosu, a to z veľkej časti vďaka zlepšeniu marže a silnému segmentu ponuky a logistiky spoločnosti. Z dlhodobého hľadiska je na vzostupe, čo sa týka základov spoločnosti a vo výhľade na rast poplatkov. Plains má 8%-nú dividendu. Bank of America má rating „buy“ a cieľovú cenu 23 dolárov pre akcie PAA.

ročný graf Plains GP Holdings, zdroj: GOOGLE

Plains GP Holdings (PAGP:NYSE)

Plains GP je materskou spoločnosťou spoločnosti Plains All American. Rovnako ako jej dcérska spoločnosť, Plains GP vypláca značnú 8%-nú dividendu. Vzhľadom na svoj záujem o spoločnosť Plains All American, ktorá je hlavným aktívom spoločnosti, Pradhanova býčia téza o dcérskej spoločnosti platí aj pre materskú spoločnosť. Pevné portfólio spoločnosti, jej schopnosť otvoriť nové projekty a nevybavené budúce produkcie sú dôvodmi, prečo sa investorom páči. Bank of America má pre akcie PAGP hodnotenie „buy“ a cieľ 23 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár