20 najlepších dividendových akcií na nákup do roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Prinášame vám zoznam kvalitných dividendových akcií, ktorý sme rozdelili do viacerých článkov.

Výhľad trhu na rok 2020 sa výrazne líši od výhľadu na rok 2019. V roku 2019 boli ceny akcií o 25% nižšie a úrokové sadzby o 0,75% vyššie. Keďže investori hľadajú najlepšie akcie na nákup na rok 2020, jednou z najväčších otázok je, či Federal Reserve (Federálny rezervný systém) opäť zníži úrokové sadzby (aj po troch zníženiach sadzieb v roku 2019). Investori, ktorí hľadajú v roku 2020 kvalitný výnos, majú málo životaschopných možností. Ak sa zdá, že úrokové sadzby sa zatiaľ stabilizujú, podľa Bank of America je tu 20 akcií s vysokými výnosmi, ktoré možno kúpiť na rok 2020.

päťročný graf Altria Group, zdroj: GOOGLE

Altria Group (MO:NYSE)

Altria je materskou spoločnosťou spoločnosti Philip Morris USA a vlastní vedúcu značku tabaku Marlboro, ktorá predstavuje viac ako 50% predaja cigariet v USA. Altria má tiež 10%-ný podiel v alkoholovom gigantovi Anheuser Busch Inbev (BUD), 45%-ný podiel v kanadskom producentovi kanabisu Cronos (CRON) a 35%-ný podiel v e-cigaretovej spoločnosti Juul Labs. Analytička Lisa Lewandowski tvrdí, že kanabis by mohol poskytnúť rast, ktorý Altria potrebuje na kompenzáciu klesajúcich objemov cigariet. Altria má dividendu 6,1%. Bank of America má rating „buy“ a cieľovú cenu 54 dolárov za akciu MO.

päťročný graf Royal Dutch Shell, zdroj: GOOGLE

Royal Dutch Shell (RDS.A:AMS)

Spoločnosť Royal Dutch Shell je na základe výnosov z roku 2018 druhým najväčším producentom ropy na svete. Analytik Christopher Kuplent tvrdí, že akcionári spoločnosti Shell boli za svoju trpezlivosť na náročnom trhu s ropou odmenení. Kuplent tvrdí, že znížením počtu akcií prostredníctvom spätného odkúpenia o 25% do roku 2025 a takmer o 50% do roku 2030 môže spoločnosť Shell zvýšiť svoju dividendu na akciu o 4% ročne bez zvýšenia svojich celkových ročných rozdelení. Spoločnosť Shell už vypláca dividendy vo výške 6,5%. Bank of America má rating „buy“ a cieľovú cenu 73 dolárov za akciu RDS.A.

päťročný graf China Petroleum & Chemical, zdroj: GOOGLE

China Petroleum & Chemical (600028:SHA)

China Petroleum, tiež známa ako Sinopec, je najväčší svetový ropný producent kótovaný v USA, ktorý v minulom roku dosiahol tržby 426 miliárd dolárov. Analytik Matty Zhao hovorí, že najväčším predajným bodom spoločnosti Sinopec je jej 8,9%-ná dividenda, ale existujú aj ďalšie dôvody, prečo sa im táto akcia páči. Tvrdí, že rafinérske marže v Číne sú „solídne“ a straty v prieskumných a výrobných podnikoch spoločnosti by sa výrazne znížili, keby došlo k zmysluplnému nárastu cien ropy. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cenový cieľ 83,20 dolárov pre akcie SNP.

ročný graf Occidental Petroleum Corp, zdroj: GOOGLE

Occidental Petroleum Corp. (OXY:NYSE)

Occidental je globálna ropná, plynová a chemická spoločnosť. Spoločnosť Occidental získala v roku 2019 spoločnosť Anadarko Petroleum za 38 miliárd dolárov. Analytik Doug Leggate tvrdí, že prvý štvrťrok po fúzii spoločnosť Occidental bola trochu sklamaním, ale pokiaľ ide o dlhodobejší výhľad, je optimistický. Leggate hovorí, že spoločnosť Occidental platí najvyšší výnos najväčších prieskumných a ťažobných spoločností a peňažný tok spoločnosti Anadarko bude podporovať túto dividendu. Leggate ďalej tvrdí, že predaj aktív a synegria  sa zdajú byť v predstihu. Occidental má dividendu 8,4%. Bank of America má rating „buy“ a cieľ 80 dolárov pre akcie OXY.

päťročný graf Williams Companies, zdroj: GOOGLE

Williams Companies (WMB:NYSE)

Williams je americká spoločnosť zaoberajúca sa infraštruktúrou zemného plynu. Analytik Derek Walker tvrdí, že nie je pochýb o tom, že v súčasnosti je prostredie so zemným plynom náročné. Walker však tvrdí, že plán manažmentu na zníženie výdavkov a uľahčenie rastu dividend v roku 2020 je za daných okolností obozretný. Aj na náročnom trhu Williams nedávno uviedol, že plánuje v plnej miere pokryť svoj rastový kapitál do roku 2020 a dividendy prostredníctvom svojho cash flow. Williams vypláca 6,5%-nú dividendu. Bank of America má pre akcie WMB hodnotenie „buy“ a cieľovú cenu 27 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár