20 najlepších dividendových akcií na nákup do roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Reality Ropa Telekomunikácie

Štvrtá časť

Prinášame vám zoznam kvalitných dividendových akcií, ktorý sme rozdelili do viacerých článkov.

Výhľad trhu na rok 2020 sa výrazne líši od výhľadu na rok 2019. V roku 2019 boli ceny akcií o 25% nižšie a úrokové sadzby o 0,75% vyššie. Keďže investori hľadajú najlepšie akcie na nákup na rok 2020, jednou z najväčších otázok je, či Federal Reserve (Federálny rezervný systém) opäť zníži úrokové sadzby (aj po troch zníženiach sadzieb v roku 2019). Investori, ktorí hľadajú v roku 2020 kvalitný výnos, majú málo životaschopných možností. Ak sa zdá, že úrokové sadzby sa zatiaľ stabilizujú, podľa Bank of America je tu 20 akcií s vysokými výnosmi, ktoré možno kúpiť na rok 2020.

päťročný graf Vermilion Energy, zdroj: GOOGLE

Vermilion Energy (VET:TSE)

Vermilion je geograficky rôznorodá spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy, ktorá pôsobí v Kanade, Francúzsku, Holandsku, Austrálii a niekoľkých ďalších krajinách. Po náročnom roku 2019 manažment spoločnosti Vermilion v roku 2020 znížila rozpočet na výskum a vývoj o 13%, ale stále má viac ako 400 miliónov dolárov voľného cash flow. Analytik Asit Sen hovorí, že masívna dividenda a diferencovaná základňa aktív a obchodný model spoločnosti Vermilion robia z tejto akcie solídnu investíciu. Vermilion má dividendu 14,3%. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cieľovú cenu 25 dolárov pre akcie OVP.

päťročný graf Telefonica Brasil, zdroj: GOOGLE

Telefonica Brasil (VIV:NYSE)

Telefonica Brasil je popredným poskytovateľom telekomunikačných služieb v Brazílii s viac ako 80 miliónmi zákazníkov a takmer 30%-ným podielom na trhu. Analytik Rodrigo Villanueva tvrdí, že rast výnosov bezdrôtovej siete Telefonica Brasil sa v minulom štvrťroku zlepšil na 4,6%, čo bolo spôsobené 5,5% -ným rastom bezdrôtových dát a digitálnych výnosov. Villanueva tvrdí, že vysoká hodnota FCF v súvislosti s výplatou dividend a potenciálny rast výnosov v dôsledku pákového efektu je víťazstvom pre investorov. Telefonica Brasil vypláca dividendu vo výške 9%. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cenový cieľ 60 dolárov pre akcie VIV.

ročný graf Westlake Chemical Partners, zdroj: GOOGLE

Westlake Chemical Partners (WLKP:NYSE)

Westlake je MKP, ktorá vlastní podiely v troch výrobných závodoch na výrobu etylénovej chemikálie. Analytik Steve Byrne tvrdí, že v posledných štvrťrokoch mali marže náročné obdobie, ale stabilný peňažný tok spoločnosti a jej obchodné vzťahy so spoločnosťou Westlake Corp. (WLK) robia jej distribúciu spoľahlivou. V blízkej budúcnosti predpovedá Byrne akvizíciu takmer 50%-ného podielu v etylérovej krakovacej jednotke Lotte za rastovú príležitosť. Westlake má dividendu 8,3%. Bank of America má pre akcie WLKP hodnotenie „buy“ a cenový cieľ 30 dolárov.

ročný graf Western Asset Mortgage Capital Corp, zdroj: GOOGLE

Western Asset Mortgage Capital Corp. (WMC:NYSE)

Western Asset je investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností, ktorá investuje do cenných papierov krytých hypotékami, ktoré nie sú kryté vládou USA. Analytik Hewett tvrdí, že správa spoločnosti Western Asset našla atraktívne investičné príležitosti a uprednostnila stabilitu dividend. Hewett tvrdí, že vysoký výnos REIT by mal podporovať cenu akcií a výhľad výnosov by mal naďalej financovať jej aktuálnu výplatu. Okrem toho, ak v roku 2020 úrokové sadzby začnú opäť rásť, Hewett tvrdí, že podnikanie spoločnosti Western Asset je relatívne izolované. Spoločnosť Western Asset má dividendový výnos 11,9%. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cenový cieľ 10,50 dolárov pre akcie WMC.

päťročný graf Fortress Transportation and Infrastructue, zdroj: GOOGLE

Fortress Transportation and Infrastructue (FTAI:NYSE)

Fortress vlastní a prevádzkuje globálne dopravné prostriedky. Analytik Ariel Rosa hovorí, že nedávny predaj železnice Central Maine a Quebec Railway spoločnosti Fortress za 130 miliónov dolárov pomohol dosiahnuť istú hodnotu v jej železničnom podnikaní a ďalej pokročiť v stratégii spoločnosti zameranej na segment letectva a infraštruktúry. Rosa hovorí, že Fortress obchoduje so zľavou z ocenenia, aj napriek dlhodobým príležitostiam na organickom a akvizičnom raste. Rosa hovorí, že spoločnosť ponúka investorom zriedkavú kombináciu rastu peňažných tokov a 7%-né dividendy. Bank of America má pre akcie FTAI hodnotenie „buy“ a cenu 22 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár