20 najlepších dividendových akcií na nákup do roku 2020 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Financie Priemysel Ropa Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Prinášame vám zoznam kvalitných dividendových akcií, ktorý sme rozdelili do viacerých článkov.

Výhľad trhu na rok 2020 sa výrazne líši od výhľadu na rok 2019. V roku 2019 boli ceny akcií o 25% nižšie a úrokové sadzby o 0,75% vyššie. Keďže investori hľadajú najlepšie akcie na nákup na rok 2020, jednou z najväčších otázok je, či Federal Reserve (Federálny rezervný systém) opäť zníži úrokové sadzby (aj po troch zníženiach sadzieb v roku 2019). Investori, ktorí hľadajú v roku 2020 kvalitný výnos, majú málo životaschopných možností. Ak sa zdá, že úrokové sadzby sa zatiaľ stabilizujú, podľa Bank of America je tu 20 akcií s vysokými výnosmi, ktoré možno kúpiť na rok 2020.

päťročný graf AllianceBernstein Holding, zdroj: GOOGLE

AllianceBernstein Holding (AB:NYSE)

AllianceBernstein je globálny správca aktív. Analytik Michael Carrier tvrdí, že AllianceBernstein by mala prekonať svoju partnerskú skupinu v oblasti správy aktív a v súčasnosti obchoduje so zľavou pri ocenení v porovnaní s jej historickým násobkom ziskov. Carrier tvrdí, že z dlhodobého hľadiska by AllianceBernstein mala po presťahovaní z Manhattanu do Nashvillu zaznamenať nepriaznivé vplyvy pozitívnych trendov toku a nižšie náklady. Bank of America tipuje zisk za rok 2020 na akciu 2,87 dolárov. AllianceBernstein má 9%-ný výnos. Bank of America má rating „buy“ a cieľovú cenu 34 dolárov pre akcie AB.

päťročný graf Bain Capital Special Finance, zdroj: GOOGLE

Bain Capital Special Finance (BCSF:NYSE)

Bain Capital je špeciálna finančná spoločnosť štruktúrovaná ako spoločnosť na rozvoj podnikania, ktorá investuje do komerčných podnikových dlhov a akcií. Analytik Derek Hewett tvrdí, že portfólio spoločnosti Bain v poslednom štvrťroku vzrástlo na 2,5 miliardy dolárov, čím prekonalo predpoveď Bank of America. Pákový efekt spoločnosti (1.6) je však v súčasnosti nad jej cieľovým rozsahom (1 až 1,5). Bain Capital má 8,2%-ný výnos. Bank of America má hodnotenie akcií „buy“ a cenový cieľ 19,50 dolárov pre akcie BCSF.

päťročný graf Enterprise Partners Products, zdroj: GOOGLE

Enterprise Partners Products (EPD:NYSE)

Enterprise Partners Products je najväčšia verejná MLP na svete a je poskytovateľom energetických služieb ako je napríklad zber, spracovanie a preprava kvapalín na zemný plyn. Analytik Ujjwal Pradhan hovorí, že asi 3,1 miliárd dolárov (z 9,1 miliárd) z nedokončených projektov spoločnosti Enterprise do roku 2023 je naplánovaných na uvedenie do prevádzky v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov. Pradhan hovorí, že podnik má atraktívny profil na rast, aj napriek zložitému vývoju cien komodít. Enterprise Partners má výnos 6,6%. Bank of America dala rating „buy“ a cieľovú cenu 36 dolárov pre akcie EPD.

päťročný graf Energy Transfer, zdroj: GOOGLE

Energy Transfer (ET:NYSE)

Spoločnosť Energy Transfer vlastní viac ako 83 000 kilometrov plynovodov a má jednu z najväčších prepravných sietí pre ropu a plyn v USA. Energetický transfer si zaslúži ocenenie poistného pre svoju partnerskú skupinu vzhľadom na atraktívny výhľad rastu a diverzifikované portfólio aktív. Jej výnos je 10,3%. Bank of America zvolila rating „buy“ a cieľovú cenu 24 dolárov pre akcie ET.

päťročný graf Ford Motor, zdroj: GOOGLE

Ford Motor Co. (F:NYSE)

Akcie spoločnosti Ford za posledných päť rokov zaostávajú, keďže spoločnosť pomaly reagovala na posun automobilového priemyslu smerom k elektrifikácii, automatizácii a technológiám. Ford urobil odvážny krok, keď sa sústredil na svoje vozidlá s vyššou maržou a odrezal mnoho svojich sedanových modelov. Analytik John Murphy hovorí, že nedávny záväzok spoločnosti Ford k EV, vrátane investície vo výške 500 miliónov dolárov do uvedenia spoločnosti Rivian na trh, je znakom toho, že manažment sa všade zúčastňuje na tom, čo niektorí nazývajú Auto 2.0. Ford vypláca dividendový výnos 6,6%. Bank of America má rating „buy“ a cieľovú cenu 13 dolárov pre akcie F.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár