20 najlepších svetových akcií roka 2020

Akcie Americké akcie Európske akcie všetky články

Investori neustále hľadajú tie najlepšie akcie. Výber týchto akcií je však často komplikovaný a je potrebné sledovať veľa premenných, aby ste vybrali tie najlukratívnejšie spoločnosti.

Holandský investičné špecialista Wubba Bos pre Vás pripravil zoznam 20 najzaujímavejších akcií pre nasledujúci rok o ktorých sa dočítate v pokračovaní tohto článku.

Najlepšie akcie v roku 2020

Akciové trhy vykázali v roku 2019 silné oživenie. Cyklické akcie síce ľahko zaostávali, ale defenzívne a rastové akcie vykázali vynikajúce výnosy. Predvídané spomalenie rastu bolo jasne viditeľné v strojárenskom priemysle. Stále významnejšiemu sektoru služieb sa však viedlo dobre. Technologický sektor ďalej rástol a nízke úrokové sadzby zvyšovali výnosy. Teraz je otázkou, čo prinesie rok 2020.

Napríklad akcie v polovodičovom priemysle v roku 2019 enormne vzrástli. Prevádzkové výsledky však nezodpovedali nárastu ceny akcií, takže je otázne, či sa trend zlomí. Toto odvetvie je historicky celkom cyklické a v roku 2020 by určite mohlo priniesť rad prekvapení.

Úrokové sadzby

Takmer nikto v roku 2020 neočakáva zvýšenie úrokových sadzieb. V roku 2019 sme navyše opäť videli rad zníženia úrokových sadzieb. Vzhľadom k relatívne nízkej nezamestnanosti potenciálne hrozí riziko vyššej inflácie. Nízka úroková sadzba zvýšila ceny mnohých aktív. Neočakávame, že by úrokové sadzby, aspoň v prvej polovici roka 2020 prudko vzrástli. Koncom roka už však situácia nie je tak istá. Je teda rozumné, aby sa investori nejakým spôsobom chránili pred možným nárastom úrokovej sadzby. To je možné napríklad investovaním predovšetkým do spoločností so silnou rozvahou. Dlhy budú s rastúcimi úrokovými sadzbami drahšie.

Na druhej strane môžu spoločnosti s dlhom využívať nízkou úrokovou sadzbu len obmedzene, pretože už majú veľa nesplatených pôžičiek

Najlepšie sektory v roku 2020

S ohľadom na vynikajúci výkon defenzívnych akcií s nízkou volatilitou v roku 2019 sa ocenenie tohto druhu akcií prudko zvýšilo. Tieto akcie najviac ťažia z nižších a dokonca záporných úrokových sadzieb.

Z tohto dôvodu v roku 2020 doporučujeme ignorovať akcie s historicky dobrými výkonmi.

Cyklické akcie v roku 2020

Cyklické akcie navyše často majú mnoho tovární, ktoré môžu trpieť stále sa stupňujúcou obchodnou vojnou medzi USA a Čínou. Výnimkou medzi cyklickými akciami sú spoločnosti Norilsk Nickel a Scorpio Tankers. Norilsk Nickel (GMKN:MCX) je ruská ťažobná spoločnosť, ktorá sa sústredí na ťažbu niklu, medi a paládia.

Dopyt po všetkých týchto kovoch rastie. Scorpio Tankers (STNG:NYSE) je spoločnosť zameriavajúca sa na lodnú dopravu. Tomuto priemyslu sa za posledných 15 rokov v skutočnosti viedlo veľmi zle, ale nové pravidlá IMO, ktoré vstúpia v roku 2020 do platnosti, môžu priniesť do lodnej dopravy svieži vietor.

Scorpio Tankers ako vlastník produktových tankerov môže mať z nových predpisov mimoriadny prospech. Táto investícia je pomerne riziková, ale ziskový potenciál je obrovský.

Rastové akcie v roku 2020

Rastovými akciami v našom zozname sú najmä akcie technologických spoločnosti, ako sú Alphabet (GOOGL:NASDAQ) a Microsoft (MSFT:NASDAQ). Veľký potenciál majú aj akcie asset manažérov, ako sú Brookfield Asset Management (BAM:NYSE) a KKR (KKR:NYSE). Tiež CLP Resources má vysoký rastový potenciál.

Investičné príležitosti v roku 2020

BNP Paribas (BNP:EPA), ING (ING:NYSE) a NN Group (NN:AMS) sú akcie, ktoré môžu vyniknúť v prípade, že skutočne dôjde k zvýšeniu úrokových sadzieb. V zozname tiež nájdete množstvo akcií z menej známych trhov – Veľká Británia, Rusko a Hong Kong.

Tieto burzy nie sú v súčasnej dobe u investorov veľmi populárne, čo môže vytvoriť rad zaujímavých príležitostí pre špekulatívnejších investorov.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár