20 najlepších svetových akcií roku 2020 – časť druhá

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Európske akcie Financie Priemysel Spotrebiteľský sektor

Nižšie uvádzame zoznam 20 akcií, ktoré môžu v nasledujúcom roku excelovať. Jedná sa o pestrý mix rôznych typov akcií zo všetkých možných uhlov pohľadu. Holandský investičné špecialista Wubba Bos pre Vás pripravil zoznam 20 najzaujímavejších akcií pre nasledujúci rok.

Cambria Automotive

Výrobca automobilov je lacný a stabilný. Spoločnosť Cambria Automotive (CAMB:LON) sa stále viac zameriava na luxusné automobily s vyššími maržami. Vo Veľkej Británii je momentálne mnoho špecifických rizík na čele s Brexitom, avšak spoločnosť mala niekoľko silných rokov. Spoločnosť je ocenená na 6,6 násobok zisku.

ročný graf Cambria Automotive, zdroj: GOOGLE

Otvorenie nových miest by tiež malo v budúcnosti zvýšiť zisky. Spoločnosť má trhovú hodnotu 66 miliónov GBP a vypláca dividendu vo výške 1,5%. Vďaka tomu je akcia pomerne nelikvidná a hodí sa skôr na limitné objednávky.

Berkshire Hathaway

Berkshire Hathaway (BRK.A:NYSE), konglomerát legendárneho investora Warrena Buffetta je v súčasnej dobe späť v hre. V roku 2019 akcia zaostávala za burzovými indexmi, avšak vykonala niekoľko úspešných investícií – na čele s investíciou do spoločnosti Apple. Prevádzkové výsledky boli tiež dobré.

ročný graf Berkshire Hathaway, zdroj: GOOGLE

Pri súčasnom ocenení 1,36 násobku účtovnej hodnoty je akcia v túto chvíľu atraktívna. Uvidíme, či sa Warrenovi Buffettovi povedie v roku 2020 zvýšiť hotovostné rezervy.

K dispozícii sú dve varianty akcií, drahšie akcie Berkshire Hathaway A (BRK.A) a lacnejší variant Berkshire Hathaway B (BRK.B).

Brookfield Asset Management

Najmä tento správca aktív ťaží z nízke úrokové sadzby. Vyššie ceny vedú k návratnosti a nízke úrokové sadzby tlačí penzijné fondy správnym smerom pre Brookfield Asset Management (BAM:NYSE).

ročný graf Brookfield Asset Management, zdroj: GOOGLE

Investície do nehnuteľností a infraštruktúry získavajú na popularite. Dobré výnosy, ktorých Brookfield Asset Management dosahuje, zaisťujú, že organizácia rastie pomerne rýchlo.

Zdá sa, že kombinácia vlastných investícií a správy aktív funguje dobre. S rastúcou 1,10% dividendou a pomerom cena / zisk vo výške 12 je spoločnosť veľmi atraktívna.

Delta Airlines

Konkurencia na americkom leteckom trhu prudko poklesla. Na trhu dominujú štyri hlavné letecké spoločnosti a tento koncentrovaný trh vedie k vyšším ziskom. Priaznivé obchody s poskytovateľmi kreditných kariet navyše poskytujú spoločnosti ďalší príjem.

ročný graf Delta Airlines, zdroj: GOOGLE

Delta Air Lines (DAL:NYSE) tiež investuje do nových letísk, aby zvýšila svoju atraktivitu pre klientov.

Vzhľadom na problémy spoločnosti Boeing je veľký prebytok lietadiel nepravdepodobný. Delta Air Lines je poprednou leteckou spoločnosťou v USA a s pomerom cena / zisk 8 nie je drahá. Spoločnosť rastie, odkupuje späť svoje akcie a vypláca rastúce dividendy vo výške 2,73%.

Hornbach

Hornbach je jedným z popredných železiarstiev v Európe. Spoločnosť je lídrom na poli online nakupovania a má záruku najnižšej ceny. Zdá sa, že veľké obchody utláčajú menších hráčov. Vysoko konkurenčný európsky trh sa nakoniec môže stať podobným ako je americký trh. Hornbach vlastní nezanedbateľné množstvo nehnuteľností.

ročný graf Hornbach, zdroj: GOOGLE

Tieto miesta nie sú typickými maloobchodnými nehnuteľnosťami, ale skôr pripomínajú populárne priemyselno – logistické centrá. Investori si môžu vybrať medzi investíciou do Hornbach Baumarkt (HBM) a Hornbach Holding (HBH).

Druhá spomínaná spoločnosť má viac nehnuteľností a je menej závislá na obchodoch. Hornbach Baumarkt má pomer ceny a zisku 12 a dividendu 3,2%. Hornbach Holding má pomer cena a zisku 11,7 a dividendu 2,44%.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár