20 najlepších svetových akcií roku 2020 – časť prvá

Akcie Americké akcie Banky Doprava Európske akcie Financie Priemysel Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Nižšie uvádzame zoznam 20 akcií, ktoré môžu v nasledujúcom roku excelovať. Jedná sa o pestrý mix rôznych typov akcií zo všetkých možných uhlov pohľadu. Holandský investičné špecialista Wubba Bos pre Vás pripravil zoznam 20 najzaujímavejších akcií pre nasledujúci rok.

CK Hutchison

CK Hutchison (001:HKG) je súčasťou konglomerátu, ktorý vytvoril Li Ka-Shing. Spoločnosť je zapísaná a sídli v Hong Kongu. Politická situácia v Hong Kongu má však na spoločnosť malý vplyv, pretože väčšinu svojich ziskov spoločnosť generuje v Európe. CK Hutchison má 4 primárne aktivity, ktoré tvoria väčšinový podiel na zisku spoločnosti. Jedná sa o telekomunikácie, infraštruktúru, prístavy a obchody podľa vzorca Watson / Kruidvat.

ročný graf Akcie CK Hutchison, zdroj: GOOGLE

Všetky tieto činnosti fungujú dobre a vykazujú rast zisku. CK Hutchison je lídrom na trhu v mnohých segmentoch a v iných prípadoch má vysoko obhájiteľné pozície s predvídateľným profilom návratnosti. Súvaha je silná a je to zrejmé aj z veľmi kladného úverového skóre (A) analytickej spoločnosti Standard & Poor.

S pomerom ceny a zisku vo výške 6,85 a 4,54% dividendou môže spoločnosť CKN Hutchison svojich investorov v roku 2020 milo prekvapiť.

Norilsk Nickel

Výrobu batérií a elektrických zariadení podporuje väčšina vlád. To stimuluje stále rastúci dopyt po paládiu, platine a medi. To sú práve kovy, na ktorých ťažbu sa zameriava Norilsk Nickel (GMKN:MCX). Ruská spoločnosť ťaží z rastúcich cien a medzitým vypláca svojim akcionárom štedrú dividendu vo výške 9%.

ročný graf Akcie Norilsk Nickel, zdroj: GOOGLE

V Rusku navyše spoločnosť nemá prakticky žiadnu konkurenciu na trhu. Vysoká kvalita nadol tiež zaisťuje ziskovosť spoločnosti. Dlhodobo rastúce ceny paládia a oživenie ceny medi môžu naďalej zvyšovať cenu akcií Norilsk Nickel. Ruský trh je všeobecne veľmi lacný a môžete tu objaviť rad zaujímavých akcií.

BNP Paribas

BNP Paribas (BNP:EPA) je popredná európska banka. Najväčší konkurent na trhu Deutshce Bank sa momentálne stretáva s radom interných problémov, čo môže ďalej posilniť dominanciu BNP Paribas na európskom trhu. Všetky banky trpia nízkymi úrokovými sadzbami, ale BNP Paribas má viac možností pre udržanie ziskovosti.

ročný graf BNP Paribas, zdroj: GOOGLE

Pomer ceny a účtovnej hodnoty je 0,65, čo je historicky veľmi nízka hladina. V spojení s pomerom ceny a zisku 78,45 a 6% dividendou je tu značný rastový potenciál. Pokiaľ dôjde k zvýšeniu úrokových sadzieb, budú to práve akcie v bankovníctve, ktoré môžu stáť na stupňoch víťazov.

CLP Resources

CPL Resources (CPS:AIM) je írsky broadcaster. Prevádzkovatelia vysielania sú v súčasnej dobe lacní, pretože investori sa dlhodobo obávajú spomalenia rastu. Vysielacie spoločnosti sú cyklické akcie. Írsko sa však ako krajina zameriava hlavne na sektor služieb a spomalenie rastu nehrozí. V skutočnosti sa spoločnosti CPL Resources podarilo zvýšiť obrat v roku 2019 o 8,1% a zisk o 36%.

ročný graf CLP Resources, zdroj: MARKETBEAT

S čistou spotovou pozíciou 40 miliónov EUR je rozvaha tiež veľmi silná. 9,6 násobok zisku je pre rastovú spoločnosť so silnou rozvahou veľmi lacný. Okrem toho investori dostávajú rastúcu dividendu, ktorá je v súčasnej dobe 2,6%. CLP Resources zostala zisková aj počas ťažkej recesie v roku 2009.

Investor do CPL Resources musí vziať do úvahy skutočnosť, že CPL Resources má trhovú hodnotu iba 203 miliónov EUR. To znamená, že likvidita je obmedzená, a preto môžu investori najlepšie využiť limitný príkazy.

KKR & Co Inc

KKR & Co Inc (KKR:NYSE) je jednou z popredných spoločností v oblasti správy súkromných investícií. Spoločnosť realizuje vlastné investície v spolupráci so svojimi klientmi. KKR poskytuje pomerne nízku dividendu – 1,72%, ale má obrovský priestor pre rast.

ročný graf KKR & Co Inc, zdroj: GOOGLE

Investície v Ázii a nové stratégie prinesú spoločnosti nové príležitosti v budúcnosti. S pomerom ceny a zisku vo výške 15 a pomerom cena / účtovná hodnota 1,65 nie je KKR príliš drahá.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár