20 najlepších svetových akcií roku 2020 – časť štvrtá

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Reality Ropa Technológie všetky články

Nižšie uvádzame zoznam akcií, ktoré môžu v nasledujúcom roku excelovať. Jedná sa o pestrý mix rôznych typov akcií zo všetkých možných uhlov pohľadu. Holandský investičné špecialista Wubba Bos pre Vás pripravil zoznam 20 najzaujímavejších akcií pre nasledujúci rok.

Gazprom

Zemný plyn je čistejší ako uhlie. V rámci znižovania emisií CO² v Európe sa preto na zemný plyn prechádza stále viac. V USA trend prechodu z uhlia na zemný plyn trvá už oveľa dlhšie. Gazprom (GAZP:MCX) je najväčším producentom zemného plynu na svete. Rusko je samozrejme riskantným štátom z hľadiska investícií.

ročný graf Gazprom, zdroj: GOOGLE

Akcie je lacná s pomerom cena / výnos 3,7 a dividendový výnosom vo výške 6,6%. Nový plynovod do Číny vytvára ďalšie predajné príležitosti. Teraz, keď je plynovod kompletný, kapitálové výdavky značne poklesli, čo zabezpečilo, že Gazprom bude v budúcnosti pravdepodobne zvyšovať svoje dividendy.

Microsoft

Ocenenie akcií spoločnosti Microsoft (MSFT:NASDAQ) v posledných rokoch prudko vzrástlo. Na druhej strane sa tiež výrazne zlepšil rastový potenciál. Microsoft neustále prichádza s novými projektmi, ktoré upevňujú jeho pozíciu na trhu. Prechod na model softvéru ako služby (SAAS) urobil príjem spoločnosti Microsoft oveľa stabilnejším.

ročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Vďaka väčšej predvídateľnosti, dobrému cash flow a vyššiemu očakávanému rastu je spoločnosť Microsoft stále atraktívna. Skvelá vec na modeli spoločnosti Microsoft je, že spoločnosť môže rásť bez veľkých kapitálových investícií.

Pomer P / E je nadpriemerných 30. Okrem rastu sú akcionármi odmeňovaní dividendou vo výške 1,25%. Microsoft navyše realizuje program spätného odkupu akcií.

NN Group

NN Group (NN:AMS) je poisťovňa s veľmi nízkym pomerom cena / účtovná hodnota vo výške 0,30. Poisťovne samozrejme trpia nízkymi úrokovými sadzbami. Zdá sa však, že ziskovosť spoločnosti sa napriek tomu zlepšila. Na holandskom trhu hospodárska súťaž klesá.

To znamená, že v budúcnosti sa môže zisk spoločnosti zvýšiť. Akcionári sú medzitým odmenení vrátením akcií a dividendou vo výške 6,3%. Inteligentné akvizície doteraz fungovali dobre a v budúcnosti môžu tiež priniesť ďalšie úspory.

Discovery Inc

Po úspešnej akvizícii Scripps je budúcnosť Discovery (DISCA:NASDAQ) stále optimistickejší. Organizácia má všetky práva na svoje relácie, vďaka čomu sú kanály Discovery jedinečné. S kanálom Eurosport má Discovery tiež cenné vysielacie práva pre športové prenosy, ako sú olympijské hry.

Discovery v porovnaní s konkurenciou zarába relatívne málo za sledovanú hodinu.

ročný graf Discovery Inc, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť má značný dlh 16 miliárd USD a momentálne nevypláca dividendu. Na druhú stranu voľný cash flow vo výške 2,9 miliardy USD je v porovnaní s trhovou hodnotou 21,7 miliardy USD pomerne vysoký.

Rovnako ako u Alphabet, máte na výber z dvoch variantov akcií, Discovery Communication (DISCK) alebo Discovery Communication A (DISCA).

Klepierre

Nehnuteľnosti v Európe ťažia z veľmi nízkej úrokovej sadzby, čo je ideálne prostredie pre maloobchod s nehnuteľnosťami. Úrok zaplatený Klepierre (LI:EPA) klesol na 1,5%. Spoločnosť sa primárne zameriava na vysoko kvalitné a luxusné nehnuteľnosti. Vlastní napríklad holding Hoog Catharijne, ktorý je takmer dokončený.

ročný graf Klepierre, zdroj: GOOGLE

Príjem z prenájmu neustále rastie a Klepierre tento nárast využíva k spätnému odkupu akcií. Akcionári dostávajú rastúce dividendy 6,40%.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár