20 najlepších svetových akcií roku 2020- časť tretia

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Európske akcie Financie Technológie Telekomunikácie

Nižšie uvádzame zoznam akcií, ktoré môžu v nasledujúcom roku excelovať. Jedná sa o pestrý mix rôznych typov akcií zo všetkých možných uhlov pohľadu. Holandský investičné špecialista Wubba Bos pre Vás pripravil zoznam 20 najzaujímavejších akcií pre nasledujúci rok.

ING

V súčasnej dobe je ING (ING:NYSE) znepokojená nízkymi úrokovými sadzbami, ale spoločnosť stále dokáže vykazovať atraktívne ziskové čísla. Napriek pokutám a bankovým poplatkom sa ING podarilo udržať zisk nad 5 miliárd EUR.

ročný graf ING, zdroj: GOOGLE

S pomerom ceny a účtovnej hodnoty 0,76 a pomerom ceny a zisku 7,81 je momentálne ING lacná. Akcionár tiež dostane dividendu 6,5%.

Alphabet

Internet je stále dôležitejším segmentom a Google z toho ťaží. Trh s online reklamou má stále dostatočný rast. Navyše Alphabet (GOOGL:NASDAQ) s ďalšími investíciami ako sú YouTube, Waymo a Android rozširuje svoje portfólio aktivít.

ročný graf Alphabet, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť realizuje program spätného odkupu svojich akcií. Aj s pokutami EÚ z nedávnej doby zostáva ziskovosť vysoká. V roku 2019 je hodnota Alphabet približne 25-krát vyššia ako zisk.

Ak chcete investovať do Alphabet, máte na výber buď akciu Alphabet alebo sesterskou akciu Alphabet A.

Scorpio Tankers

Investovanie do lodí bolo v posledných 15 rokoch krušné. Zdá sa však, že sa trend v roku 2019 obrátil. Sadzby rastú a vďaka novým predpisom IMO 2020 môžu rásť aj naďalej. Výrobcovia tankerov samozrejme ťažia z týchto nových pravidiel.

ročný graf Scorpio Tankers, zdroj: GOOGLE

Scorpio Tankers (STNG:NYSE) je lídrom na trhu s produktovými tankermi a neustále rozširuje svoju flotilu.

Mnoho starých lodí bude v nadchádzajúcom období vyradených z prevádzky. Spolu s rastúcim dopytom po lodnom priemysle to môže viesť k ďalšiemu zvyšovaniu sadzieb. Scorpio Tankers má dobrú pozíciu, aby z tejto situácie naplno ťažila.

Liberty Global

Telekomunikácie nie sú v poslednej dobe populárnym sektorom. Najmä v Európe toto odvetvie čelilo novými prísnym predpisom. Silní hráči na trhu sú nútení lacno prenajímať časť svojej siete menším konkurentom.

Liberty Global (LBTYA:NASDAQ) má po predaji nemeckých aktivít spoločnosti Vodafone veľkú hotovostné zásobu.

ročný graf Liberty Global, zdroj: GOOGLE

Najdôležitejší je teraz britský trh. GBP narástla na hodnote, a britskej divízie sú teda pre spoločnosť momentálne kľúčové. Internet zostáva najzaujímavejším odvetvím telekomunikačného sektora. Ceny internetu vo Veľkej Británii navyše neustále rastú, čo by z dlhodobého hľadiska malo priniesť spoločnosti vysoký cash flow.

Liberty Global má ďalej veľmi silné postavenie v Holandsku a Belgicku.

Groupe FFP

Groupe FFP (FFP:EPA) je francúzska holdingová spoločnosť so značným podielom v automobilke Peugeot. V posledných rokoch si Peugeot viedol dobre a spojenie s Fiatom ponúka ďalšie príležitosti. Automobilový priemysel je cyklický a plný rizík.

Okrem Peugeotu má konglomerát tiež zaujímavé investície v spoločnostiach SEB, Safran a Orpea, čo sú zaujímavé akcie s vysokým potenciálom. Akcionári Groupe FFP navyše dostávajú dividendu vo výške 2,10%.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár