20 spoločností, ktoré insideri nakupovali najviac, keď došlo ku „selloff-u“ trhu

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Energetika Financie Reality Služby

Vedenie spoločnosti intenzívne nakupovalo všetky oblasti, ktoré pravdepodobne budú postihnuté koronavírusom. 

Počas najskorších časov strašidelných zdravotných správ, blokovania miest a denných pohybov na trhu 5% alebo viac v oboch smeroch bola jedna upokojujúca konštanta.

Insideri – vedúci pracovníci a riaditelia, ktorí kupujú akcie vo svojej vlastnej spoločnosti – milujú tento ústup. Stále nakupujú v obrovských množstvách, čo sa nestalo už niekoľko rokov.

A je tu ešte jedno uspokojujúce znamenie. Odkedy sa indexy S&P 500 (SPX, + 7,03%), Dow Jones Industrial Average (DJIA, + 7,73%) a Nasdaq Composite Index (COMP, + 7,32%) začali rozpadávať po 5. marci, insideri intenzívne nakupujú všetky oblasti, ktoré budú pravdepodobne zasiahnuté najviac v dôsledku koronavírusu a choroby COVID-19. Sú to najmä letecké spoločnosti, verejné služby (ako sú zábavné parky), ale aj energetika, financie, priemysel a základné materiály.

Insideri sa zdržiavali ďalej od defenzívnych mien a „dividendových aristokratov“, ktoré odporúča veľa ľudí ku kúpe. Nižšie je uvedených 20 príkladov spoločností, v ktorých insideri nakupujú najviac.

Prečo insideri kupujú, keď všetci ostatní predávajú? Jednoduchá odpoveď – myslia si, že ich akcie sú príliš lacné. Majú vo zvyku vedieť, kedy tomu tak je. Podľa akademických výskumov sú insideri často dôvtipní kupci.

Okrem tohto zjavného bodu si insideri, zrejme všimli aj nasledujúce: 

  • Obavy z COVID-19 sa zdajú byť prehnané. Áno, všetky chrípkové vírusy sú riskantné. Pravidelne berú veľa životov. Prezident Donald Trump však uviedol, že „úmrtnosť“ 2,5% – 3% je nesmierne nadhodnotená a zavádzajúca, pretože toľko ľudí malo také mierne prípady, že sa nikdy nezačlenili do miery infekcie. Tento dohľad zvyšuje predpokladanú mieru úmrtnosti.
  • Od začiatku bolo jasné, že Federálny rezervný systém a politici vo Washingtone, D.C., budú reagovať šokovane a úctou na peňažné a fiškálne stimuly. „Nie je to ich chyba“ je bežný refrén, ktorý počúvame od politikov, ktorí sa radia do pomoci najhorším odvetviam, ako sú letecké spoločnosti a výletné lode.
  • Ak USA sleduje Čínu a Južnú Kóreu, vrcholia nové prípady a úmrtia a čoskoro začnú klesať. Analytik biotechnológov Brian Skorney si myslí, že by sa to mohlo stať o dva až štyri týždne.
  • Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs – Lloyd Blankfein a iní sú proti uzamknutiu štátu, pričom poznamenávajú, že aj to môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Trump súhlasí s touto myšlienkou, citujúc potenciálne samovraždy a ťažkú ​​depresiu spojenú so stratou zamestnania.
  • USA sa od Talianska veľmi líši. Taliansko tu teda nebude vzorom úmrtnosti. Oveľa viac Talianov bolo celoživotných fajčiarov, poškodzujúcich ich pľúca, čo zvyšuje zraniteľnosť. V talianskej kultúre zameranej na rodinu existuje oveľa viac dennej interakcie medzi starými ľuďmi a mládežou, čo poskytuje väčšie príležitosti na šírenie choroby. Medzi priateľmi v sociálnych prostrediach je omnoho náhodnejší fyzický kontakt, najmä pri pozdrave. Štúdie sledujúce telefón ukazujú, že mnohí Taliani ignorovali ich uzamknutie, zatiaľ čo ulice New Yorku boli prázdne od vyjadrenia guvernéra. 
  • Štúdie ukazujú, že COVID-19 sa šíri a darí sa mu v úzkom rozmedzí teplôt a vlhkosti. Keď teploty a vlhkosť začínajú stúpať, šírenie by malo klesať.

Tento koronavírus bude, samozrejme, v budúcej chrípkovej sezóne späť. Do tej doby môžeme byť bližšie k nájdeniu liečby alebo vakcíny. 

Nakoniec, je pravdepodobné, že sa zistí, že insideri, ktorí nakupovali počas marcových „pullbackov“, robili inteligentné kroky, aj keď na mnoho z nich bolo skoro – čo sa v prípade insiderov stáva pomerne často. 

Pozrite sa na Berkshire Hathaway (BRK.A; + 3,47% + BRK.B; + 3,86%). Rozhodli sa pre Delta Air Lines (DAL; -0,71%), s nákupom za 45 miliónov dolárov (približne 46 – 47 dolárov na začiatku krízy), len aby zaznamenali pokles akcií na 20 dolárov.

Richard Kinder, ktorý bol prvým priekopníkom v oblasti rozvoja energetickej infraštruktúry, nakúpil akcie svojho Kinder Morgan (KMI; + 4,32% ) v hodnote 11,8 milióna dolárov (20 dolárov za akciu), len aby klesol na 9,42 dolárov. V následnom oslabení kúpil ďalšie v hodnote 13,6 milióna dolárov (keď bola hodnota 15,50 dolárov/akcia).

Carl Icahn je určite jedným z múdrejších investorov v okolí. Za 84,8 milióna dolárov kúpil akcie v Hertz Global Holdings (HTZ; + 6,88%) za 7 až 8 dolárov v marcovom „pullback“, len aby sa posunul na 3,18 dolárov.

Ale aj tieto skoré nákupy budú pravdepodobne fungovať. Tieto akcie už majú pekné pohyby mimo minima. Delta Air Lines a Kinder Morgan tento týždeň stúpli najmenej o 35% zo svojich minimov. Hertz sa od svojho marcového dna zvýšil o viac ako 160% na obchodovanie v rozmedzí 8 dolárov, čo znamená, že posledné nákupy Icahn-a sú už ziskové. Skúsenosti Icahna s Hertzom posilňujú myšlienku, že insideri sú často skorí, ale často aj správne.

Toto je rýchla prehliadka „najhorších“ sektorov, ktoré insideri kupujú – poskytujúc opačný signál, ktorý naznačuje, že by ste sa mali chcieť dostať do kontaktu aj s týmito skupinami.

Letecké spoločnosti

Lietadlá boli začiatkom krízy vyprázdnené. Kto chcel byť v lietadle, ktoré je plné cudzincov celé hodiny, aj keď je vzduch dobre filtrovaný? Letecké spoločnosti to potom vzdali a značne vypínali trasy, aby kontrolovali náklady. Keď sa ich akcie zvyšovali, insideri z odvetvia leteckej dopravy ich kúpili. Okrem nákupov Delta Air Lines od Berkshire Hathaway (obchod Buffett sa musí hlásiť ako insider, pretože vlastní veľa akcií), insideri kupovali SkyWest (SKYW; + 12,56%) a Spirit Airlines (SAVE; -0,38%). Taktiež kupovali letecké spoločnosti ako TransDigm Group (TDG; + 6,88%), ktoré predávajú súčiastky používané v tomto sektore.

Financie

V slabej ekonomike a prostredí s nízkymi úrokovými mierami, ktoré by viedlo k predĺženému zablokovaniu, by banky a finančné spoločnosti orientované na trh nemali šancu, uviedla medvedia téza. Investori ich teda vyhodili. V chaose insideri zbierali zľavnené akcie. Boli to napríklad významní kupci vo Wells Fargo (WFC; + 9,15%; hodnota 5,5 milióna dolárov), PNC Financial Services (PNC; + 11,87%; hodnota 5 miliónov dolárov) a Raymond James Financial (RJF; + 11,61%; hodnota 1,5 milióna dolárov).

Sektor bývania

Keďže straty pracovných miest narastajú, skoro nikto si nemôže dovoliť využiť nízke úrokové sadzby na kúpu domu. Podľa investorov je vhodný predaj akcií v tomto odvetví. Insideri okamžite berú druhú stranu tohto obchodu a kupujú akcie spoločností ako Toll Brothers (TOL; + 17,70%), Home Depot (HD; + 7,06%), Lowe’s Companies (LOW; + 7,99%) a Amerco, materská spoločnosť U-Haul (UHAL; + 4,45%).

Verejné služby

Zabudnite na všetky podniky, ktoré zahŕňajú zhromažďovanie veľkého počtu ľudí. Investori veriaci v takéto akcie boli stratoví kvôli reštauráciám, zábavným parkom, telocvičniam a herným akciám.

Insideri milujú druhú stranu tohto obchodu. Kupujú napríklad Six Flags Entertainment (SIX; + 18,35%) a Cedar Fair (FUN; + 15,23%). Nakúpili však aj Churchill Downs (CHDN; +8,76%), aj keď sa Kentucky Derby odložila z prvej soboty v máji na 5. septembra tohto roku.

Energie

Sektor energetiky má sám osebe problémy vzhľadom na to, ako sa Rusko a Saudská Arábia rozdelili na určovanie cien. Teraz ide o preteky s cenami ropy, pretože bojujú o podiel na trhu. Akcie energií sú však počas recesie neatraktívne. Investori, ktorí sa obávajú, že uvidíme dlhodobo vyčerpaný hospodársky pokles, skutočne akcie energií zníži.

Insideri však radi skĺznu. Kúpili okrem iného Cheniere Energy (LNG; + 6,11%), Hess (HES; + 4,80%), Halliburton (HAL; + 3,94%) a Murphy Oil (MUR; + 3,02%). Pokiaľ ide o prestrelku medzi Ruskom a Saudskou Arábiou, táto bitka zaťažuje ich národné rozpočty natoľko, že pravdepodobne vyriešia svoje rozdiely už čoskoro.

Zdroj: marketwatch

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár