21 najlepších svetových akcií pre rok 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Európske akcie Financie Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Poďme sa pozrieť na zaujímavé akcie, ktoré by v roku 2021 mohol čakať rast. Prinášame vám podrobné informácie o daných spoločnostiach aj pohľad na graf s aktuálnym vývojom ceny akcií.

Dividendový výnos: 4,15%

päťročný graf Ahold Delhaize, zdroj: GOOGLE

Ahold Delhaize (AD:AMS)

Ahold Delhaize je príkladom toho, že COVID-19 priniesol aj rad investičných príležitostí. To možno vyčítať z prevádzkových výsledkov. V prvých troch štvrťrokoch roku 2020 vzrástli tržby o 12,9%, čistý zisk o 15,4%, zisk na akciu o 19,6% a prevádzkový zisk o 38,6%.

Tieto vynikajúce výsledky boli dosiahnuté v období, keď online predaj vzrástol o 53%. Investície do online segmentu umožňujú rast podnikania, zatiaľ čo akcionári sú odmeňovaní dividendami a spätným odkúpením akcií.

Spoločnosť vypláca zaujímavú dividendu vo výške 4,1% a s pomerom P / E vo výške 13, akcia nie je príliš drahá. Ahold navyše aktuálnu situáciu využila a neustále zvyšuje maržu na svoje produkty.

Spoločnosť je jedným z popredných hráčov v oblasti supermarketov a navyše stále viac rozširuje svoje online služby, ktoré už samy o sebe majú hodnotu niekoľko miliárd eur. Stručne povedané – Ahold Delhaize je defenzívne akcia, ktorá ťaží z koronavírusovej krízy, je ocenená veľmi rozumne a má vzostupný potenciál.

Dividendový výnos: 2,47%

päťročný graf Tourmaline, zdroj: GOOGLE

Tourmaline (TOU:TSE)

Tourmaline je najväčším producentom zemného plynu v Kanade. Má najnižšie náklady a ťažba je najčistejšia zo všetkých kanadských producentov. Okrem toho sa jej emisie od roku 2013 do roku 2018 znížili o 46%.

Vďaka nízkym nákladom zostala spoločnosť zisková, aj napriek veľkej konkurencii ťažiarov bridlicovej ropy v Severnej Amerike. Po problémoch ohľadom ceny ropy z minulého roka konkurencia zo strany ropných spoločností značne oslabila.

Pandémie COVID-19 však spôsobila aj pokles ceny zemného plynu, ktorá teraz však opäť rastie, čo zvyšuje aj zisky Tourmaline.

Na rozdiel od mnohých konkurentov má Tourmaline konzervatívnu súvahu s dlhom vo výške 27% aktív a 1,3 násobok EBITDA.

Silná súvaha umožní spoločnosti v budúcnosti rásť a realizovať atraktívne akvizície. Účtovná hodnota akcie je 28,73 dolárov a trhová hodnota akcie je 17,31 dolárov. Spoločnosť vypláca 3,2%-nú dividendu a pomer P / E je 14,7.

päťročný graf Berkshire Hathaway, zdroj. GOOGLE

Berkshire Hathaway (BRK.A:NYSE)

Akcia Berkshire Hathaway v poslednej dobe zaostáva za svojimi výsledkami. Mnoho investorov považuje spoločnosť vedenú Warrenom Buffettom (90) a Charlie Mungerom (96) za fosíliu minulosti.

Najväčší pozíciu v portfóliu má však technologická spoločnosť Apple, ktorá tvorí 47,8% akciového portfólia. Avšak akcia Berkshire Hathaway výrazne zaostáva za výkonom samotnej akcie Apple. To je prinajmenšom zaujímavé, pretože Berkshire Hathaway dividendy nevypláca, ale reinvestuje.

Americké akciové trhy opäť rastú, ale akcia Berkshire Hathaway stagnuje. Čiastočne z tohto dôvodu pokleslo ocenenie iba na 1,3 násobok účtovnej hodnoty, čo je úroveň, na ktorej Warren Buffett v minulosti naznačoval spätné odkúpenie akcií.

Akciové trhy od 30. septembra naďalej rastú a akcie sú naďalej podhodnotené. Ide o zaujímavý titul pre investorov, ktorí chcú investovať do americkej ekonomiky.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár