21 najlepších svetových akcií pre rok 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie

Druhá časť

Poďme sa pozrieť na zaujímavé akcie, ktoré by v roku 2021 mohol čakať rast. Prinášame vám podrobné informácie o daných spoločnostiach aj pohľad na graf s aktuálnym vývojom ceny akcií.

Dividendový výnos: 10,56%

päťročný graf Sumitomo, zdroj: GOOGLE

Sumitomo (SMFG:NYSE)

Sumitomo je jedným z hlavných japonských obchodných domov. Úrokové sadzby sú nízke, a preto by ste očakávali, že ocenenie pre stabilné diverzifikované spoločnosti bude tiež vysoké.

To však nie je prípad Japonska. Sumitomo je aktívna v mnohých sektoroch. Aktivity spoločnosti možno rozdeliť do 6 kategórií.

  • dopravné a stavebné systémy
  • ťažba, chémia a energie
  • nehnuteľnosti
  • kovové výrobky
  • infraštruktúra
  • médiá a digitálne médiá

Spoločnosť tak disponuje veľmi širokým portfóliom aktivít s niekoľkými cyklickými zložkami, ktoré teraz znižujú ziskovosť. V posledných rokoch však Sumitomo dokázala z týchto diverzifikovaných aktivít realizovať návratnosť investovaného kapitálu vo výške 10%.

Berkshire Hathaway má tiež záujem o japonské obchodné domy a nedávno prevzala 5%-ný podiel v piatich najväčších – vrátane Sumitomo.

Akcie spoločnosti Sumitomo sa v súčasnosti obchodujú za 0,7 násobok účtovnej hodnoty. To príliš nereflektuje skutočnosť, že spoločnosť je vo všeobecnosti vysoko zisková a vypláca dividendu 5,1%. Aj s takto vysokou dividendou zvyčajne zostáva zhruba polovica zisku na investície do rastu.

päťročný graf Regeneron, zdroj: GOOGLE

Regeneron (REGN:NASDAQ)

Regeneron je prvá lekárska spoločnosť v tomto zozname. Vypuknutie pandémie COVID-19 znížilo počet osobných ošetrení. Jedná sa pravdepodobne len o dočasný pokles.

Výskum nových liekov je bezpochyby veľmi dôležitý pre kvalitu života ľudí. Z dlhodobého hľadiska je zdravotná starostlivosť pomerne atraktívne odvetvie s dobrými výsledkami.

Vďaka dobrým výskumným technikám, inteligentnému zameraniu a schopnosti rýchlo zastaviť neperspektívne projekty má Regeneron stabilne dobré výsledky vo vývoji nových liekov.

Akcia Regeneron je s pomerom P / E vo výške 18,2 pomerne drahá. Avšak jedná sa o veľmi kvalitnú spoločnosť. S EYLEA a DUPIXENT má Regeneron vo svojom produktovom portfóliu 2 lieky proti očným a kožným chorobám, ktorých predaj prudko rastie.

Ďalším významným liekom je LYBTAYO proti rakovine kože, ktorý, prípadne v kombinácii s inými liekmi, môže tiež pôsobiť proti iným typom rakoviny.

Napriek spätnému odkupu vlastných akcií držaných spoločnosťou Sanofi je, s čistou hotovostnou pozíciou vo výške 300 miliónov dolárov, bilancia spoločnosti stále extrémne silná. S rýchlym rastom a potenciálom nových liekov je pomer P / E vo výške 18,2 pomerne atraktívny.

dvojročný graf Prosus, zdroj: GOOGLE

Prosus (PRX:JSE)

Prosus je rozvíjajúci sa technologický gigant s primárnym zameraním na Čínu. Spoločnosť je známa pre svoj 31%-ný podiel v čínskom technologickom konglomeráte Tencent, ktorý má momentálne samotný hodnotu 179,7 miliárd eur.

Aktivity Prosus však siahajú oveľa ďalej:

  • predné online trhovisko v rozvíjajúcich sa krajinách s OLX a AVITA
  • rôzne investície do ffinančných technológií a online platobných riešení
  • záujem o online rozvoz jedla prostredníctvom 61%-ného podielu v iFood, 21%-ného podielu v Delivery Hero a 40%-ného podielu v Swiggy
  • hodnotu online trhovísk je ťažké určiť, pretože neexistuje žiadny priamy konkurent porovnateľnej veľkosti


Keď boli na začiatku roka 2019 vykúpení poslední externí akcionári spoločnosti Avita, jej hodnota bola ocenená sumou 3,85 miliardy dolárov.

Hodnota Delivery Hero na burze je aktuálne 5 miliárd eur. Rozvíjajúce sa trhy boli pandémiou COVID-19 zasiahnuté viac, ale iFood a Swiggy majú spolu trhovú hodnotu približne 4 miliardy eur.

Aj hodnotu finančných technologických projektov v portfóliu Prosus je ťažké určiť. V poslednom štvrťroku však tržby medziročne vzrástli o 32% na 135 miliónov dolárov.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár