21 najlepších svetových akcií pre rok 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Telekomunikácie

Tretia časť

Poďme sa pozrieť na zaujímavé akcie, ktoré by v roku 2021 mohol čakať rast. Prinášame vám podrobné informácie o daných spoločnostiach aj pohľad na graf s aktuálnym vývojom ceny akcií.

Dividendový výnos: 5,45%

päťročný graf CK Hutchison, zdroj: GOOGLE

CK Hutchison (0001:HKG)

CK Hutchison je dôležitým pilierom v spoločnostiach, ktoré vlastní Li Ka-Shing. Hoci spoločnosť sídli v Hong-Kongu, 57% zisku pochádza z Európy.

23% celkového zisku pochádza zo Spojeného kráľovstva. To znamená, že pre CK Hutchison sú problémy ohľadom brexitu dôležitejšie ako nepokoje v Hongkongu.

V novembri uzavrela CK Hutchison so spoločnosťou Cellnex dohodu o predaji všetkých európskych telefónnych veží za 10 miliárd eur. Vďaka tejto transakcii CK Hutchison splatila takmer polovicu svojich dlhov.

Spoločnosť má hodnotu necelých 35 miliárd eur. Zhruba tretina kapitálu pochádza z dlhov, ale vzhľadom k predvídateľným výnosom z prístavov, telekomunikácií a infraštruktúry ide o veľmi miernu úroveň dlhu.

Výsledky za polrok neboli zlé. Dôvodom je, že mnoho aktivít spoločnosti je veľmi necyklických a fungovali prakticky rovnako aj v čase pandémie.

Napriek tomu poklesol zisk o 29%. Pomer P / E vo výške 5,9 je tiež atraktívny. Zaujímavý je tu tiež menový faktor. Od zverejnenia najnovších údajov hodnota eura prudko vzrástla, zatiaľ čo akcia CK Hutchison je kótovaná v honkongských dolároch.

Konglomeráty všeobecne nie sú v túto chvíľu populárne, ale ocenenie CK Hutchison je v túto chvíľu veľmi atraktívne a investori ako bonus obdržia dividendu vo výške 5,5%.

Dividendový výnos: 3,19%

päťročný graf Melcor Developments, zdroj: GOOGLE

Melcor Developments (TSE:MRD)

Kanadské nehnuteľnosti nie sú lacné. Najmä v miestach, ako je Vancouver a Toronto, ceny dlhodobo prudko rastú. Melcor sa však zameriava hlavne na Albert.

Tento región je závislý na ťažbe ropy a zemného plynu a v posledných rokoch tu bola situácia pomerne komplikovaná. To sa tiež odrazilo na nízkych cenách nehnuteľností. Ak sa opäť zvýši cena ropy a zemného plynu, Melcor z toho môže profitovať.

Nielen rastom príjmov z prenájmu, ale aj rastom hodnoty stavebných pozemkov v majetku spoločnosti. Populácia v Alberte stále rastie, čo z dlhodobého hľadiska vyžaduje stavbu nových nehnuteľností.

Účtovná hodnota akcie Melcor je 32,83 kanadských dolárov, zatiaľ čo trhová cena po nedávnom zotavení je 8,05. Dividenda bola počas pandémie COVID-19 znížená na približne 3,98% ročne. V treťom štvrťroku 2020 Melcor zaznamenala opäť rast tržieb vo výške 35%.

Dividendový výnos: 1,12%

päťročný graf KKR, zdroj: GOOGLE

KKR (KKR:NYSE)

KKR je jedným z popredných hráčov v oblasti súkromných investičných fondov – typu spoločností, ktoré so svojimi klientmi realizujú súkromné ​​investície. Dividenda vo výške 1,37% je pomerne nízka, ale spoločnosť má v porovnaní s konkurenciou väčší priestor pre rast.

Investície v Ázii a nové stratégie prinesú v budúcnosti rad nových príležitostí. Za jeden rok vzrástol spravovaný majetok spoločnosti KKR z 153 miliárd dolárov na 177 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast o 15,7%. S pomerom P / E vo výške 24 a účtovnou hodnotou 1,58 je akcia KKR pomerne lacná.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár