21 najlepších svetových akcií pre rok 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Financie Priemysel Ropa

Štvrtá časť

Poďme sa pozrieť na zaujímavé akcie, ktoré by v roku 2021 mohol čakať rast. Prinášame vám podrobné informácie o daných spoločnostiach aj pohľad na graf s aktuálnym vývojom ceny akcií.

Dividendový výnos: 4,61%

päťročný graf Rio Tinto, zdroj: GOOGLE

Rio Tinto (RIO:NYSE)

Akcie ťažobných spoločností mnoho investorov považuje za vysoko špekulatívne. Detekcia nových ložísk nerastných surovín je veľmi nákladná a riskantná.

Viac ako inde u tohto sektoru platí, že sa oplatí investovať do zavedených ťažobných spoločností a veľkých hráčov na trhu, ktorí majú dostatočné odborné znalosti a rad stabilných ziskových projektov. Nevyhnutnou podmienkou pre životnosť ťažobných spoločností sú nízke náklady na ťažbu.

Príkladom takejto ťažobnej spoločnosti je Rio Tinto. Spoločnosť sa zameriava na ťažbu železnej rudy, medi a hliníka. Vďaka svojim nízkym nákladom je Rio Tinto schopná zostať zisková vo všetkých obdobiach ekonomického cyklu. V skutočnosti Rio Tinto často využila ekonomické krízy, aby za výhodnú cenu kúpila menších konkurentov.

V dôsledku koronavírusovej krízy klesli zisky o viac než 20% na 3,3 miliardy dolárov. Pomer P / E je 17,5 a spoločnosť vypláca 4,93%-nú dividendu. Toto ocenenie je pre jednu z najväčších ťažobných spoločností železnej rudy na svete primerané.

Dividendový výnos: 6,67%

päťročný graf Gazprom, zdroj: GOOGLE

Gazprom (GAZP:MCX)

Hlavným dôvodom, prečo sa USA dlhodobo darí znižovať emisie CO2 je prechod od uhlia k plynu, ktorý je z hľadiska vplyvu na životné prostredie oveľa prívetivejší. Gazprom je najväčším svetovým producentom zemného plynu.

Ruské akcie sú však zo svojej podstaty veľmi špekulatívne. Akcia bola silne zasiahnutá zníženými cenami zemného plynu počas pandémie COVID-19. Teraz však ceny plynu celosvetovo opäť rastú, čo sa v budúcnosti odrazí na ekonomickom výsledku spoločnosti.

Dividendový výnos je 7,2%. Spoločnosť nedávno sprevádzkovala nový plynovod do Číny. Teraz, keď je tento drahý projekt dokončený, kapitálové výdavky značne poklesnú. To znamená, že spoločnosť by mala v budúcnosti disponovať dostatočným kapitálom pre ďalšie navýšenie dividend.

Dividendový výnos: 5,92%

päťročný graf NN Group, zdroj: GOOGLE

NN Group (NN:AMS)

NN Group je holandská poisťovacia spoločnosť. Poisťovne, samozrejme, teraz všeobecne trpia v dôsledku nízkych úrokových sadzieb.

Na druhú stranu, vplyv pandémie COVID-19 na poisťovníctvo bol v porovnaní s inými sektormi pomerne malý. Ziskovosť NN Group sa zlepšuje a pomer P / E vo výške 6,1 je veľmi atraktívny.

Zdá sa, že na dôležitom holandskom trhu spoločnosti klesá konkurencia. To znamená, že zisky sa môžu v budúcnosti ďalej zvyšovať. Spoločnosť vypláca 6,4%-nú dividendu a nedávno obnovila program spätného odkupu akcií.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár