21 najlepších svetových akcií pre rok 2021

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Európske akcie Priemysel Zdravotníctvo

Piata časť

Poďme sa pozrieť na zaujímavé akcie, ktoré by v roku 2021 mohol čakať rast. Prinášame vám podrobné informácie o daných spoločnostiach aj pohľad na graf s aktuálnym vývojom ceny akcií.

Dividendový výnos: 2,14%

päťročný graf Heijmans, zdroj: GOOGLE

Heijmans (HEIJM:AMS)

Stavebná spoločnosť Heijmans si počas pandémie viedla pomerne dobre a v treťom štvrťroku sa jej dokonca darilo lepšie ako v predchádzajúcom roku. Za celý rok 2020 očakáva spoločnosť rast 5-10%, čo je v porovnaní s konkurentmi vynikajúci výsledok.

Heijmans je stále ocenená iba 0,9 násobkom jej účtovnej hodnoty. S trhovou hodnotou 195 miliónov eur sa nejedná o príliš veľkú spoločnosť. S ohľadom na silnú súvahu je pomer P / E vo výške 6,5 veľmi zaujímavý.

Dividendový výnos: 3,05%

päťročný graf Liberbank, zdroj: GOOGLE

Liberbank (LBK:BME)

Úrokové sadzby v krajinách južnej Európy sú zatiaľ vyššie a banky z toho majú prospech. Španielska banka Liberbank výrazne znížila svoj pomer nesplácaných úverov (NPL), ktorý je v súčasnej dobe na skromných 3,0%, pričom priemer v sektore je 4,7%. Banka už vyčlenila 76 miliónov eur na dôsledky krízy Covid-19.

Avšak počet nových hypoték stále rastie. Investičné fondy Liberbank tiež rastú a za 4 roky sa ich hodnota zdvojnásobila.

Účtovná hodnota akcie je 1,03 eur a trhová cena akcie je 0,25 eur. Pomer P / E vo výške 10,1 je tiež priaznivý. Akcia Liberbank je stále veľmi lacná. Spoločnosť je konzervatívna a cez všetky problémy stále zisková. Banka je teda v dobrej pozícii, aby z koronavírusovej krízy vyšla medzi víťazmi.

päťročný graf Biogen, zdroj: GOOGLE

Biogen (BIIB:NASDAQ)

Biogen sa zameriava primárne na neurovedu. Na základe svojich odborných znalostí spoločnosť vyvíja nové lieky a terapie. Spoločnosť má úchvatnú históriu s celým radom prelomových objavov v oblasti medicíny.

Počas niekoľkých posledných rokov cena akcií stagnuje. Biogen sa teraz zameriava primárne na liečbu roztrúsenej sklerózy, mozgových príhod a Alzheimerovej choroby

V dôsledku konkurencie v podobe generických liekov poklesli tržby v treťom štvrťroku o 4% a zisky poklesli o 18%. Ocenenie je však tiež veľmi lacné s pomerom P / E vo výške 8,2.

Súvaha spoločnosti je 38,2 miliár dolárov a dlh iba 2,8 miliárd dolárov. Dobré výsledky pri vývoji nových liekov by mohli naštartovať nový dlhodobý rastúci trend.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár