21 najlepších svetových akcií pre rok 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Priemysel Technológie

Šiesta časť

Poďme sa pozrieť na zaujímavé akcie, ktoré by v roku 2021 mohol čakať rast. Prinášame vám podrobné informácie o daných spoločnostiach aj pohľad na graf s aktuálnym vývojom ceny akcií.

Divedendový výnos: 3,32%

päťročný graf ForFarmers, zdroj: GOOGLE

ForFarmers (FFARM:AMS)

ForFarmers je lídrom na európskom trhu v oblasti krmív pre zvieratá. Po slabom roku 2019 došlo v roku 2020, napriek koronavírusovej kríze, k silnému oživeniu.

EBITDA vzrástla v prvej polovici roka 2020 o 35% a zisky vzrástli o 81% na 21,5 milióna eur. Spoločnosť má silnú súvahu s vlastným kapitálom 379 miliónov eur a dlhom 51 miliónov eur.

Trhová hodnota spoločnosti je 502 miliónov eur. V prvej polovici roka 2020 bol realizovaný zisk 21,5 miliónov eur. Pomer P / E je 18,7 a spoločnosť vypláca akcionárom 3,6%-nú dividendu.

päťročný graf Alpabet, zdroj: GOOGLE

Alphabet (GOOG:NASDAQ)

Aj u technologických gigantov možno stále nájsť investičné príležitosti. Cena akcie nedávno prudko posilnila, ale s ňou sa zvýšili aj zisky.

Spoločnosť Alphabet, ktorá je známa najmä pre svoj internetový vyhľadávač Google, je s pomerom P / E vo výške 34,4 pomerne drahá. Avšak ohľadom ocenenia je potrebné vziať do úvahy všetky nedávno realizované investície.

Alphabet momentálne investuje značné sumy do vývoja samoriadiacich vozidiel a cloudových služieb. Investície sú samozrejme realizované na úkor ziskov, ale ponúka obrovský potenciál do budúcnosti.

To isté platí pre služby Google Maps a YouTube. Známy video web až teraz skutočne začína ukazovať svoj obrovský potenciál.

Hlavné činnosti v treťom štvrťroku priniesli zisk 12,6 miliárd dolárov, čo je navýšenie o 18%. Rovnako sa však drasticky zvýšili náklady na nové investície a došlo k strate 1,1 miliardy dolárov, zatiaľ čo rok predtým predstavovala strata 941 miliónov dolárov.

Alphabet má tiež pravdepodobne najsilnejší súvahu na svete s čistou hotovostnou pozíciou vo výške 117,2 miliardy dolárov. Vývoj Other Bets za posledných 12 mesiacov stál Alphabet 5,4 miliardy dolárov, zatiaľ čo prevádzkový zisk z Other Bets predstavoval  40,9 miliárd dolárov.

Súčasná trhová hodnota spoločnosti je 1 170 miliárd dolárov. Pomer P / E je 22, čo je prijateľné. Najmä ak vezmeme do úvahy dominantné postavenie spoločnosti na trhu, obrovský rastový potenciál a nové projekty, ktoré spoločnosti v budúcnosti prinesú značný profit.

Dividendový výnos: 7,37%

päťročný graf Nornickel, zdroj: GOOGLE

Norilsk Nickel (NILSY:OTCMKTS)

Batérie a elektrický pohon sú podporované vládami celého radu štátov. Pre výrobu batérií sa využíva primárne paládium, platina, nikel a meď.

A práve na ťažbu týchto 4 kovov sa Norilsk Nickel zameriava. Ruská spoločnosť profituje z rastu cien svojich produktov a vypláca dividendu vo výške 5,1%.

Po veľkej havárii na naftovej nádrži v jednom z komplexov spoločnosti v minulom roku poklesli zisky, v dôsledku čoho sa zvýšil pomer P / E na 20. V Rusku má Norilsk Nickel minimálnu konkurenciu.

Okrem toho vďaka vysokej kvalite svojich dolov a nízkym nákladom na ťažbu je spoločnosť zisková aj pri nižších cenách ťažených kovov. Ceny paládia ďalej rastú a oživenie cien medi by mohlo podporiť cenu akcií Norilsk Nickel.

Ruský trh je všeobecne lacný a ponúka mnoho príležitosti pre investorov. Na druhú stranu ruské akcie sú zo svojej podstaty veľmi špekulatívne.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár