21 najlepších svetových akcií pre rok 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Priemysel Spotrebiteľský sektor

Siedma časť

Poďme sa pozrieť na zaujímavé akcie, ktoré by v roku 2021 mohol čakať rast. Prinášame vám podrobné informácie o daných spoločnostiach aj pohľad na graf s aktuálnym vývojom ceny akcií.

Dividendový výnos: 1,33%

päťročný graf Jardine Strategic, zdroj: GOOGLE

Jardine Strategic (J37:SCX)

Pre tých, ktorí stále veria v rýchlo rastúci región juhovýchodnej Ázie, môže by Jardine Strategic zaujímavou voľbou. Táto holdingová spoločnosť, ktorú od roku 1832 ovláda škótska rodina Keswick, ponúka prístup na tento trh so značnou zľavou.

Jardine Strategic má zložitú štruktúru, ktorá ju chráni pred akvizíciou. Skutočná trhová hodnota, s prihliadnutím k tejto kruhovej štruktúre, je 13,9 miliárd dolárov. Spoločnosť má dlhú históriu rastu dividend aj účtovnej hodnoty.

V portfóliu spoločnosti nájdeme významné tituly na čele s Astra, Hong Kong Land, Dairy Farm alebo Mandarin Oriental. Mnoho z týchto spoločností sa na burze obchoduje individuálne a sú atraktívne ohodnotené. Jardine Strategic investorom vypláca dividendu vo výške 1,33%.

Dividendový výnos: 2,46%


päťročný graf Ralph Lauren, zdroj: GOOGLE

Ralph Lauren (RL:NYSE)

Akcie odevných spoločností v posledných rokoch prudko vzrástli – zvlášť, ak sa pozrieme na luxusné alebo známe značky, akými sú napríklad LVMH, Hermes, Nike alebo Adidas.

Výborná výkonnosť išla však ruka v ruke so zvyšujúcou sa cenou akcií. Značka z odevného priemyslu s oveľa rozumnejším ocenením a obdobne silnou rozvahou je Ralph Lauren.

Odevný priemysel bol samozrejme silne zasiahnutý koronavírusovou krízou, počas ktorej došlo k uzavretiu kamenných predajní. Avšak následný rast online segmentu je pre odevné spoločnosti do budúcna príležitosťou na zníženie nákladov a zvýšenie ziskovosti.

V prerušenom fiškálnom roku uzavretom na konci marca 2020 bol realizovaný zisk na akciu 4,98 dolárov. V nasledujúcich dvoch štvrťrokoch došlo k ťažkej strate 2,27 dolárov na akciu.

Silná rozvaha však znamená, že by spoločnosť mala túto krízu dôstojne prekonať. Vlastný kapitál predstavuje 5,2 miliardy dolárov. Na druhej strane, má Ralph Lauren dlhodobý dlh vo výške 1,6 miliardy dolárov. Pomer P / E je teraz 20, čo je pomerne lacné v porovnaní s ostatnými spoločnosťami v odevnom sektore.

päťročný graf Svenska Cellulosa, zdroj: GOOGLE

Svenska Cellulosa SCA (SCA:FRA)

SCA je najväčším súkromným vlastníkom lesov v Európe. Okrem sadby stromov pre lesníctvo sú pozemky SCA využívané aj inými spôsobmi – napríklad pre veterné elektrárne.

Spoločnosť disponuje veľkým voľným cash-flow a neustále rozširuje svoje pozemky. SCA nedávno začala nakupovať lesy tiež v pobaltských štátoch.

Ide o vysoko defenzívnU akciu, ktorá poskytuje relatívne bezpečný a rastúcI zdroj príjmov. Spoločnosť má solídnU súvahu a pomer P / E je momentálne 30. SCA momentálne vypláca dividendu vo výške 1,41% a dlhodobo ju zvyšuje.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár