3 spoľahlivé akcie mesačných dividend 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality

Každý z nás má účty a výdavky pravidelne každý mesiac. Pokiaľ však ide o investovanie do akcií, ktoré vyplácajú dividendy, vždy existoval nesúlad medzi tým, kedy dostanete vyplatené dividendy a kedy zrušíte šeky alebo kliknete na uskutočnenie svojich platieb.

Je to z toho dôvodu, že obrovské množstvo spoločností kótovaných na burze v USA vypláca svoje dividendy štvrťročne. A za hranicami národa, mnoho spoločností rozširuje svoje rozdelenie dividend na dvojročné alebo dokonca ročné platby. Argumentuje sa tým, že až potom, ako spoločnosť zarobí a fiškálny rok je ukončený, mala by rozdať hotovosť akcionárom.

Existuje však zbierka spoločností, ktoré nevnímajú akcionárov ako bremeno – ale skôr ako oprávnených vlastníkov spoločnosti. Preto vyplácajú dividendy pravidelne každý mesiac, často so zvyšujúcou sa úrovňou distribúcie za atraktívne dividendové výnosy. A tieto výnosy pracujú na rýchlejšom budovaní dôchodkového portfólia prostredníctvom reinvestovania. 

Vyplatené dividendy sú navyše dostatočné. Každá z akcií+w+aq v nasledujúcej zbierke poskytuje viac ako priemerný výnos S&P 500, čo je iba 1,8%. A v mnohých prípadoch sú dividendové výnosy násobkom tohto priemeru.

Odkiaľ pochádzajú? Tieto spoločnosti majú tendenciu byť podnikmi, ktoré poskytujú spoľahlivý zisk. Pretože keď investujete do dividend, musíte vlastniť akcie od spoločností, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Realty Income (O:NYSE)

Výnos z dividend: 3,5%

Maloobchodníci a mnohí investori budú dlho spomínať na záhubu, ktorú priniesla spoločnosť Amazon (NASDAQ: AMZN) a iné online „monštrá“. Ale, webové stránky však nemôžu nahradiť celý maloobchod. V skutočnosti jeden z viac prenikajúcich členov maloobchodného priestoru skutočne profituje z nárastu online nakupovania. Napríklad taký FedEx (NYSE: FDX), ktorý prevádzkuje tisíce obchodov, ktoré uľahčujú všetky výnosy z online výdavkov amerických domácností.

Potom je tu ďalší maloobchodný priestor, ktorý sa dostáva do pozornosti – najmä na začiatku každého roka. Posilňovne sú vždy žiadané. Buď pre tých, ktorí potrebujú alebo chcú prísť o ďalšie peniaze, alebo pre tých, ktorí chcú byť naozaj viac zdraví – telocvične sú spoľahlivou súčasťou amerického maloobchodného priestoru. A jedným z lídrov v tomto maloobchodnom trhu je spoločnosť LA Fitness, ktorú teraz vlastní súkromná investičná spoločnosť s názvom Mid-Ocean Partners.

Potom máme jedného z hlavných predajcov liekov na predpis. Walgreens Boots Alliance (NASDAQ: WBA), ktorý má jednu z vedúcich pozícií v miestnych lekárňach. Je to tiež vynikajúce miesto na vyzdvihnutie tovaru na zdravie, krásu, jedlo a domácnosť na poslednú chvíľu. Dokonca ani Amazon Now s ním nemôže súťažiť.

ročný graf Realty Income, zdroj: GOOGLE

A jeden z ďalších hlavných maloobchodných priestorov, ktorý je tiež obranou pred online predajcami, patrí k super zľavneným dolárovým obchodom. Tieto obchody sa nachádzajú v mestských, prímestských a vidieckych oblastiach, kde poskytujú výhodné nákupy, ktoré pravidelne robia všetci spotrebitelia. Majú tendenciu mať lepivých a spoľahlivých zákazníkov, ktorí sa starajú o dobrý maloobchodný priestor. A dvaja z vedúcich predstaviteľov sú Dollar General (NYSE: DG) a Dollar Tree (NASDAQ: DLTR).

Realty Income je o maloobchode

Čo má všetkých týchto päť spoločností spoločné? Všetci sú zákazníci dlhodobého Realty Income (O:NYSE). Lízingy typu triple net sú dohody, pri ktorých nájomníci platia nájomné, ako aj dane, všeobecné náklady na údržbu a poistenie. Toto nastavenie obmedzuje riziká a výdavky pre vlastníkov prenajatých nehnuteľností.

Príjem z nehnuteľností je investícia do nehnuteľností (REIT). Jej najvýznamnejšími nájomcami sú spoločnosti uvedené vyššie, ktoré prenajímajú tisíce nehnuteľností na americkom trhu.

Výnosy v portfóliu stúpajú, pričom výnosy za posledné tri roky dosahujú priemerný ročný zisk 9,1%.

To podporuje príjemné mesačné rozdelenie dividend, ktoré len za posledných päť rokov naďalej rastie v priemere o 4,4%. A so súčasným výnosom z dividend – 3,6%, prispieva aj ku veľkému mesačnému platiteľovi dividend s pokrytou infláciou. Akcia Realty Income začína zoznam zbierky pre vaše dôchodkové portfólio.

Main Street Capital (MAIN:NYSE)

Výnos z dividend: 5,6%

Rovnako ako je maloobchod podporovaný zmenami na trhu, tak je aj obchodné bankovníctvo. Tradičné banky – s náročnými nariadeniami a kapitálovými požiadavkami – vidia viac svojich hlavných úverových trhov, ktoré prevzala skupina spoločností, ktoré sú určené len na to.

Main Street Capital (NYSE: MAIN) je založená ako spoločnosť na rozvoj podnikania (BDC). BDC sú kodifikované podľa zákona o stimuloch pre malé a stredné podniky z roku 1980. Tento akt, ktorý schválil kongres a ktorý podpísal vtedajší prezident Jimmy Carter, prišiel, keď bola americká ekonomika v „morskom náleve“. Inflácia bola problémom a banky boli zdržanlivé, aby požičiavali menším a stredným trhom. Banky sa obávali inflačného rizika fixných úverových operácií, ako aj základných úverových rizík v podnikateľskom sektore.

ročný graf Main Street Capital, zdroj: GOOGLE

Výsledná legislatíva rozšírila zákon o investičných spoločnostiach z roku 1940, ktorý umožnil vznik nebankových spoločností. Tieto nebankové subjekty by boli do veľkej miery oslobodené od daní z príjmu právnických osôb, ak by poskytovali pôžičky a investície do majetkových účastí v malých a stredných podnikoch.

Tieto nové spoločnosti fungovali ako prechodné cenné papiere. Investori dostávajú väčšinu zisku – a väčšina nepodlieha dani z príjmu právnických osôb. To znamená, že spoločnosti majú pri distribúcii dividend ešte viac hotovosti.

Nebankoví veritelia sú hlavným zdrojom príjmov

Main Street Capital (NYSE: MAIN) poskytuje pôžičky spoločnostiam, ktoré majú rozmedzie príjmov od 10 miliónov do 100 miliónov dolárov. Presne to potrebuje americký trh. V dôsledku finančnej krízy v rokoch 2007 – 2008 boli títo tradiční poskytovatelia bankových úverov na strednom trhu z veľkej časti vylúčení. Budú čeliť intenzívnym regulačným a kapitálovým pravidlám, ktoré vyplývajú z pokrízových legislatívnych a administratívnych reakcií. A aj keď došlo k veľkým reformám, mnohí sa obrátili na Main Street a ďalších nebankových veriteľov.

Main Street dostáva pôžičky s nižšími nákladmi. Výsledkom je, že jej miera efektívnosti (hlavné meradlo nákladov na zarobenie každého dolára výnosov) je zlomkom pomeru nákladov bánk poskytujúcich pôžičky na strednom trhu. To znamená, že jej náklady sú nižšie a ziskovosť je omnoho vyššia.

Tržby rastú s príjmami, ktoré sa v priemere za posledné tri roky pohybujú na ročnom základe v priemere 12,3%.

Výnosy a ziskovosť poháňajú rastúce rozdelenie dividend, ktoré za posledných päť rokov stúpalo priemernou ročnou mierou 2,7%. A s mesačnou výplatou, ktorá poskytuje ročnú mieru 5,7%, je Main Street skvelým spôsobom, ako zarobiť mesačne. Ale je to o niečo lepšie. Spoločnosť minulý rok zaviedla pravidelné výplaty špeciálnych dividend, čo vedie k ročnej dividende vo výške 6,7%.

EPR Properties (EPR:NYSE)

Výnos z dividend: 6,2%

EPR Properties (NYSE: EPR) je REIT, ktorý sa zameriava na veľmi kontrolovaný a efektívny spôsob, ako profitovať z nehnuteľností. V prípade „trojnásobného“ nájmu nájomca zodpovedá aj za dane, poistenie a všeobecné náklady na údržbu, preto sa používa pojem „trojnásobný nájom“.

To znamená, že spoločnosť EPR získava nehnuteľnosti, ktoré majú len málo dodatočných nákladov počas ich prenajatej životnosti. Čo to znamená? Nižšie náklady na správu a menšia neistota sú nižšie. V prípade EPR existuje tiež menšie riziko zo zmien v daniach alebo nákladoch na poistenie. Z tohto dôvodu môže EPR bežať efektívnejšie. To znamená väčšiu istotu v peňažných tokoch z portfólia nehnuteľností. Táto hotovosť zase podporuje stabilnejšie príjmy z výplaty dividend.

ročný graf EPR Properties, zdroj: GOOGLE

EPR sa zameriava na vzdelávacie objekty, zábavné zariadenia a rekreačné objekty. Chce vychovávať deti a zároveň ich baviť. Je to výnosná dynamika.

Knihy, filmy a vodné parky

Pre nadšených študentov sú tu vzdelávacie zariadenia, vzdelávacie centrá a súkromné ​​školy. Poskytujú stabilných a spoľahlivých nájomcov, ktorí sa zaviazali k dlhodobému prenájmu. Na udržanie populácie študentov je pravdepodobnejšie, že títo vzdelávací nájomníci obnovia svoje dlhodobé nájmy.

Zábavné zariadenia sa do veľkej miery prenajímajú kinám „megaplexu“ z národných aj medzinárodných reťazcov.

Je to rozmanitá kombinácia rôznych stredísk. Medzi tie patria významné lyžiarske strediská ako je hora Camelback a golfové ihriská od prevádzkovateľa Topgolf. EPR tiež vlastní niekoľko vodných parkov na významných miestach. Všetky ťažia zo spotrebiteľského trendu výdavkov, ktorý podporuje dlhodobé záväzky prevádzkovateľov nehnuteľností a zariadení.

Celkovo vzaté, vlastnosti EPR významne zvyšujú príjmy, pričom priemerný ročný zisk dosahuje iba 18,5% za posledné tri roky.

Prenájom nehnuteľností s tromi sieťami naďalej podporuje významné rozdelenie dividend. Len za posledných päť rokov sa distribúcia naďalej zvyšuje v priemere o 5,6% ročne. A so súčasným výnosom 6,2% je spoločnosť EPR skvelým mesačným platiteľom dividend.

Zdroj: investorplace 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár