3 akcie pre rast a dividendy z oblasti starostlivosti o zvieratá

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americká ekonomika sa zotavuje z pandémie a investori lovia dividendové akcie v odvetviach s nadpriemerným rastom. Neustále zvyšovanie výnosov a podpora z adopcií počas pandémie urobili z akcií pre domácich miláčikov vynikajúcu príležitosť na silné výnosy z dividend.

Spotrebitelia utrácajú za svoje domáce zvieratá viac peňazí ako kedykoľvek predtým. Výdavky domácich miláčikov dosiahli v USA v roku 2020 100 miliárd dolárov, čo ukazuje stabilný medziročný rast. Priemysel zahŕňa spotrebný materiál, ako sú potraviny, ale aj veci, ako sú hračky, starostlivosť o srsť a veterinárna starostlivosť.

Asi dve z troch domácností v USA vlastnia najmenej jedného domáceho miláčika. Výsledkom je, že trh s domácimi zvieratami je obrovský a netrpí rizikom koncentrácie. A keďže čoraz viac spotrebiteľov kupuje domáce zvieratá, výdavky na domáce zviera neustále stúpajú a trh rastie.

Niektoré z najsilnejších akcií pre domácich miláčikov vidia väčšinu svojich ziskov z ročných výdavkov na potraviny. Majitelia mačiek a psov priemerne každý rok utratia okolo 300 dolárov za krmivo a maškrty pre domáce zvieratá. Rastúci počet majiteľov domácich miláčikov navyše utratí ďalšie peniaze za jedlo, ktoré je ekologické alebo lepšie vyhovujúce potrebám ich domácich miláčikov. To by malo časom zvýšiť výdavky na domáce zviera, čo povedie k ďalšiemu rastu v priemysle.

Tieto tri akcie domácich miláčikov – vrátane jedného dividendového kráľa – vyplácajú dividendy akcionárom a majú pozitívny výhľad na celkový výnos:

  • PetMed Express (NASDAQ: PETS)
  • General Mills (NYSE: GIS)
  • Colgate-Palmolive (NYSE: CL)

Dividendový výnos: 4,28%

päťročný graf PetMed Express, zdroj: GOOGLE

PetMed Express (PETS:NASDAQ)

Prvou z nich je PetMed Express, lekáreň pre domáce zvieratá, ktorá pôsobí v USA. Spoločnosť ponúka lieky na predpis a lieky na voľný predaj pre domáce zvieratá. Poskytujú tiež ďalšie výrobky pre zdravie domácich miláčikov zamerané na ničenie bĺch a kliešťov, starostlivosť o kosti a kĺby, vitamíny, pamlsky a doplnky výživy.

Spoločnosť nedávno ukončila svoj fiškálny rok a výsledky ukázali silný rast. Tržby spoločnosti PetMed rástli za celý rok o 9%, čo bolo spôsobené 10%-ným nárastom tržieb za nové objednávky. V minulom roku získala 443 000 nových zákazníkov – čo je nárast oproti 421 000 v predchádzajúcom roku. Zisk na akciu (EPS) sa zvýšil na 1,52 dolárov. Spolu s finančnými výsledkami spoločnosť oznámila zvýšenie dividendy o 7%.

Investori, ktorí sa snažia maximalizovať výnosy, sa môžu zamerať na akcie s primeraným ocenením, potenciálom budúceho rastu a solídnymi dividendovými výnosmi. PetMed splňuje všetky tieto tri kritéria. Očakáva sa, že akcie budú generovať celkové ročné výnosy nad 10% prostredníctvom budúceho rastu EPS, dividend a rastúceho násobku ocenenia.

PetMed Express má dobrú pozíciu v rastúcom subsektore online predaja domácich výrobkov; spoločnosť neprevádzkuje žiadne fyzické maloobchodné predajne. Okrem toho predáva širokú škálu spotrebného materiálu, ktorý prirodzene vytvára opakovaných zákazníkov. S rastom výdavkov na domáce zvieratá sa očakáva, že PetMed Express sa v dohľadnej budúcnosti vyrovná s tohtoročnou 8%-nou ročnou mierou rastu.

Spoločnosť má tiež veľmi silný dividendový výnos vo výške 4,3%. Rast, ktorý sa predpovedá pre príjmy spoločnosti, by mu mal pomôcť zvýšiť výplaty v priebehu času. Zdá sa, že PetMed Express bude pokračovať v 13-ročnom slede zvyšovania dividend.

Dividendový výnos: 3,41%

päťročný graf General Mills, zdroj: GOOGLE

General Mills (GIS:NYSE)

Ďalším v rade je General Mills, spoločnosť známa predovšetkým vďaka širokej škále cereálnych a raňajkových produktov. Spoločnosť kúpila Blue Buffalo už v roku 2018 za 8 miliárd dolárov, čím okamžite získala prístup k impozantným krmivám pre domáce zvieratá.

Posledné štvrťročné výsledky spoločnosti General Mills ukázali medziročný nárast objemu obchodu s krmivom pre domáce zvieratá o 14%. Segment naďalej vedie, pokiaľ ide o rast spoločnosti General Mills.

Spoločnosť minulý mesiac oznámila, že kupuje obchod s potrebami pre mačky od spoločnosti Tyson Foods za čistú protihodnotu vo výške 975 miliónov dolárov. To by malo posilniť konkurenčné postavenie spoločnosti General Mills v sektore krmív pre domáce zvieratá a pripraviť ju na ďalší rast.

V súčasnosti sa od spoločnosti General Mills očakáva 3%-ný celkový ročný rast EPS. Jeho vplyv na trhu s krmivom pre spoločenské zvieratá je však celkom jasný, takže spoločnosť by mala mať v nasledujúcich rokoch úžitok aj z vyšších výdavkov na krmivo pre domáce zvieratá. Očakávajú sa vysoké jednociferné celkové výnosy z akcií GIS, najmä z dôvodu mierneho rastu EPS a dividendového výnosu 3,4%.

Dividendový výnos: 2,29%

päťročný graf Colgate Palmolive, zdroj: GOOGLE

Colgate-Palmolive (CL:NYSE)

Spoločnosť Colgate-Palmolive je známa predovšetkým vďaka zubným pastám a mydlám. Spoločnosť však vlastní aj spoločnosť Hill’s Pet Nutrition, rad výrobkov a krmív pre domáce zvieratá, ktoré sa predávajú výlučne online alebo prostredníctvom špecializovaných predajcov a veterinárnych úradov. Značka je označovaná ako prémiová a zdravšia alternatíva k bežnému krmivu pre domáce zvieratá.

Hill’s teraz prináša viac ako šestinu celkových výnosov spoločnosti Colgate-Palmolive. V poslednom štvrťroku zaznamenala značka 9,5%-ný celkový rast predaja, čo ľahko predbehlo 6%-ný celkový rast celej spoločnosti. Organický predaj vzrástol o 7% a spoločnosť Hill’s zaznamenala 3%-ný nárast objemu a 4%-né zvýšenie cien.

Očakáva sa, že stabilne rastúce príjmy spoločnosti Hill pomôžu spoločnosti Colgate-Palmolive v blízkej budúcnosti dosiahnuť 5%-nú ročnú mieru rastu.

Colgate-Palmolive je dlho spoľahlivou akciovou spoločnosťou na zvyšovanie dividend a svoju dividendu zvýšila už viac ako 50 rokov po sebe. Výsledkom je, že spoločnosť je na exkluzívnom zozname dividendových kráľov. Akcie v súčasnosti dosahujú výnos 2,2%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár