3 akcie tabaku s vysokými a spoľahlivými dividendami

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Pokiaľ ide o dividendové akcie, investori zameraný na výnos, by urobili dobre, keby určili najlepšie sektory, z ktorých sa dá nakupovať. Niektoré sektory sa vyznačujú dlhovekosťou, stabilnými výnosmi a silnými základmi. Jedným z takýchto sektorov sú akcie tabaku, ktoré investorom spoločne ponúkajú mnoho atribútov, ktoré zaisťujú skvelé dividendové akcie.

Ďalším z týchto atribútov je veľmi nízka úroveň kapitálových výdavkov a vysoké marže. To vedie k veľmi silným voľným peňažným tokom, ktoré potom spoločnosti vo väčšine prípadov vracajú akcionárom prostredníctvom dividend. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie akcie tabaku, ktoré majú vysoké dividendové výnosy a pôsobivú históriu zvyšovania dividend.

Tu sú 3 akcie tabaku na nákup za účelom dosiahnutia vysokých dividendových výnosov:

  • Philip Morris International (NYSE:PM)
  • Altria Group (NYSE:MO)
  • Universal Corporation (NYSE:UVV)

Tri akcie tabaku v tomto článku majú vysoké dividendové výnosy a primerane bezpečné výplaty. Všetci tiež ponúkajú silnú históriu rastu dividend a vzhľadom na ich schopnosť generovať voľný peňažný tok sa nezdá, že by sa to v dohľadnej dobe zmenilo.

Dividendový výnos: 4,63%

päťročný graf Philips Morris, zdroj: GOOGLE

Philip Morris International (PM:NYSE)

Philip Morris je výrobcom a distribútorom cigariet a nikotínových výrobkov, nefajčiarskych výrobkov a elektronických zariadení a príslušenstva. Bezfajčiarska platforma IQOS jej pomohla diverzifikovať sa proti tabaku, ale značky cigariet tejto spoločnosti sú stále jedny z najobľúbenejších na celom svete a stále predstavujú drvivú väčšinu celkových tržieb. To je obzvlášť upokojujúce tvárou v tvár pretrvávajúcim právnym výzvam, ktoré rozšírenie IQOS len pozastavili .

Philip Morris predáva svoje výrobky na medzinárodnej úrovni a generuje celkové príjmy približne 31 miliárd dolárov. Spoločnosť bola založená v roku 1987 a obchoduje s trhovou kapitalizáciou 154 miliárd dolárov.

Spoločnosť Philip Morris informovala o ziskoch za druhý kvartál 20. júla 2021 a výsledky boli zmiešané, pričom prekonali konsenzuálne odhady ziskov, ale nedostali sa na hornú hranicu. Spoločnosť vykázala celkové tržby 7,6 miliardy dolárov, čo bol nárast o 14% v porovnaní s obdobím pred rokom. Kapacita nákladu sa medziročne zvýšila o 6%, pretože kapacita nákladu cigariet sa zvýšila o 3% a kapacita nahrievacieho tabaku stúpla o 30%.

Upravený zisk bol 1,57 dolára, čo je nárast z 1,29 dolára v 2. kvartáli 2020. Spoločnosť tiež schválila nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 7 miliárd dolárov a aktualizovala pokyny na tento rok na zisk na akciu 5,97 až 6,07 dolára.

História rastu ziskov spoločnosti Philip Morris je mizerná, pričom napríklad zisk na akciu v roku 2011 je vyšší ako v roku 2017. Jedna vec, ktorá za posledných 13 rokov nezakolísala, je schopnosť spoločnosti zvýšiť dividendy.

Spoločnosť Philip Morris skutočne zvyšovala svoje výplaty každý rok, odkedy bola v roku 2008 vyčlenená ako nezávislá spoločnosť. Súčasný výnos je 4,8%, najnižší v tomto zozname, ale stále je viac ako trikrát vyšší ako v prípade indexu S&P 500.

Pomer výplat vidíme v tomto roku na úrovni 80% zárobkov, čo je pre tabakovú spoločnosť dosť typické. Pretože kapitálový výdavok je veľmi nízky, v podstate všetky zisky spoločnosti sa premietajú do voľného peňažného toku, ktorý je potom možné rozdeliť akcionárom. Z tohto dôvodu a skutočnosti, že Philip Morris by mal v nasledujúcich rokoch produkovať 3%-ný ročný zisk na akciu, by investori nemali mať obavy z bezpečnosti dividend.

Dividendový výnos: 7,11%

päťročný graf Altria Group, zdroj: GOOGLE

Altria Group (MO:NYSE)

Ďalšou akciou je Altria, ďalší výrobca a distribútor cigariet, bezdymového tabaku a alternatívnych tabakových výrobkov v USA. Veľká väčšina príjmov spoločnosti Altria, podobne ako Philip Morris, pochádza z predaja cigariet. Ale rovnako ako Philip Morris, Altria tiež výrazne investuje do alternatív cigariet po tom, čo uviedla, že v priebehu nasledujúcich 10 rokov prestane predávať cigarety. Patria sem produkty ako on!, Juul a investície spoločnosti do iných verejne obchodovaných spoločností.

Altria bola založená v roku 1822, generuje ročné tržby asi 21 miliárd dolárov a obchoduje s trhovou kapitalizáciou 88 miliárd dolárov. Akcia sa taktiež obchoduje s aktuálnym výnosom viac ako 7%.

Altria vykázala zisky za druhý kvartál 29. júla 2021 a výsledky boli lepšie, ako sa očakávalo, na hornej aj dolnej hranici. Celkové tržby sa zvýšili o 9% na 6,9 miliardy dolárov, pretože všetky prevádzkové segmenty spoločnosti priniesli vyššie tržby. Bez spotrebných daní sa tržby zvýšili o 11% na 5,6 miliardy dolárov.

Segment základných fajčiarskych výrobkov zaznamenal nárast tržieb o 8%, predovšetkým z vyšších cien a kapacít zásielok, ktoré boli čiastočne kompenzované vyššími propagačnými investíciami. Po očistení od spotrebných daní sa tržby v tomto segmente zvýšili o 10%.

Vykázaný príjem v segmente bol tiež medziročne vyšší o 13%, a to vďaka vyšším cenám a kapacitám, ako aj prevádzkovým pákovým efektom znižujúcim relatívne náklady. Upravený zisk na akciu spoločnosti dosiahol 1,23 dolára, čo je medziročný nárast o 13%.

Altria má príkladnú históriu dividend, pretože svoju dividendu zvyšovala viac ako pol storočia za sebou a kvalifikovala ju na vytúžený titul dividendového kráľa . Pomer výplat sa blíži k 80%, ale predvídateľné a vysoké úrovne voľného peňažného toku spoločnosti Altria znamenajú, že obavy o bezpečnosť dividend sú minimálne.

Súčasný výnos spoločnosti Altria je navyše masívny na úrovni 7,1%, čo je zhruba šesťkrát viac ako na širšom trhu.

Dividendový výnos: 6,36%

päťročný graf Universal Corp., zdroj: GOOGLE

Universal Corporation (UVV:NYSE)

Poslednou akciou je Universal Corporation, spracovateľ a globálny dodávateľ listového tabaku a rastlinných prísad. Väčšina podnikania spoločnosti Universal je distribúcia tabakových listov, ale má aj značnú obchodnú činnosť, ktorá slúži výrobcom potravín a nápojov s rôznymi výrobkami.

Universal bola založená v roku 1886, generuje ročné tržby asi 2 miliardy dolárov a obchoduje s trhovou kapitalizáciou 1,3 miliardy dolárov.

Spoločnosť Universal zverejnila celoročné zisky 26. mája 2021 a výsledky boli v porovnaní s predchádzajúcim obdobím trochu slabé. Spoločnosť vykázala počas štvrtého kvartálu príjmy vo výške 620 miliónov dolárov, čo bolo o 2% menej ako v porovnateľnom období pred rokom. Objem listového tabaku sa medziročne mierne znížil a v treťom kvartáli sa dopyt posunul dopredu a “nafúkol” výsledky za dané obdobie.

Zisk na akciu dosiahol vo 4. kvartáli 2,15 dolára, čo je oveľa viac ako 1,58 dolára v predchádzajúcom roku. Universal uviedol, že v tomto roku uvidí vyšší zisk na akciu, takže predpovedáme zisk na akciu 4,35 dolára, čo by bolo o niečo viac ako 4,25 dolára vyrobeného v predchádzajúcom roku.

Universal má skutočne vynikajúcu históriu dividend, pretože zvýšil svoje výplaty počas 50 po sebe nasledujúcich rokov a kvalifikoval ju na prestížny titul dividendového kráľa. Rast zisku spoločnosti Universal bol v posledných rokoch utlmený, ale naďalej generuje značné bezplatné peňažné toky, ktoré vracia akcionárom. Aktuálny výnos Universal je obrovský – až 6%.

V tomto roku vidíme pomer výplat iba 72%, čo znamená, že dividendu by bolo možné zvýšiť ešte mnoho rokov. Aj napriek tomu, že objem tabakových listov je v priebehu času o niečo nižší, program spätného odkúpenia spoločnosti Universal a jej prísady by mali byť v dohľadnej budúcnosti schopné udržať rast zisku na akciu na nízkych jednociferných sadzbách.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár