3 akcie zdravotnej starostlivosti, nad ktorými by ste mali premýšľať

Akcie Americké akcie Dividendy Zdravotníctvo

Investori by mali tento rok venovať pozornosť akciám biotechnológií a zdravotnej starostlivosti. Z technického hľadiska vyzerajú prevažne grafy Health Care Select Sector SPDR Fund (NYSEARCA:XLV), SPDR S&P Biotech ETF (NYSEARCA:XBI) a UnitedHealthcare (NYSE:UNH) veľmi býčie. Je to tak aj napriek obavám z politických nezmyslov, ktoré sa zvyčajne objavujú vo volebnej sezóne.

Akcie v zdravotníctve a biotechnológii majú tendenciu sa dostať pod paľbu demokratov aj republikánskych strán. Tentokrát sú však akcie v tomto sektore odolné. 

Hovorí to o inováciách v tomto sektore, ako aj o potrebe jeho služieb, najmä pri obavách vyplývajúcich z koronavírusu z Číny. Dnes sa zameriame na tri spôsoby, ako staviť na toto odvetvie. A pozreli sme sa aj na to, prečo by akcie UNH mohli pokračovať v nastavovaní nových maxím.

Prudký pokles trhu nastal po nedávnej februárovej rally. Býčie akcie nie sú na tom najlepšie, ale pravdepodobne to nebude trvať dlho. Nie je to dôvod na strach, ale opatrnosti nikdy nie je dosť.

Healthcare Select Sector SPDR Fund (XLV:NYSEARCA)

Najjednoduchší spôsob, ako staviť na toto odvetvie, je obchod s jeho najobľúbenejším burzovým fondom. Aj keď to nie je technicky samo o sebe, XLV umožňuje investorom obchodovať s mnohými zdravotnými akciami bez toho, aby bolo potrebné skúmať každú z nich. Sú to komplexné spoločnosti a stať sa v nich odborníkom je práca na plný úväzok. Väčšina z nás nemá čas potrebný na ich pitvanie. Ale s trochou „domácich úloh“ na akciových trhoch a pochopením miesta, kde sa sektor zdravotníctva nachádza v rámci nich, môžu investori relatívne ľahko vypracovať tézu a vytvoriť si zdravé postavenie v zdravotnej starostlivosti.

ročný graf Healthcare Select Sector SPDR Fund, zdroj: GOOGLE

Okamžitý pivot pod súčasnou úrovňou je približne 99 dolárov na akciu. To je krátkodobý pokles. Existujú dva dlhodobejšie hlavné piliere za 92 dolárov a 81 dolárov. Prvým bolo októbrové prelomenie v roku 2019, ktoré prinieslo rally, ktoré stále prebieha. Druhým bol hrozný pád v roku 2018, keď celý trh upadol do mimoriadne medvedieho sentimentu. Investovanie do nových pozícií spoločnosti XLV si preto vyžaduje dôveru, že dynamika sa udrží počas nasledujúcich dvoch dôležitých spravodajských týždňov. 

Vstup bližšie k pivotu vo výške 92 dolárov by predstavoval korekciu z vysokej na nízku. Ale v závislosti na časovom rámci vášho investovania existuje riziko, že korekcia – ak a keď sa tak stane – sa môže prehĺbiť o ďalších 10 dolárov nižšie a dosiahnuť druhú zaznamenanú úroveň pivotov. To znamená, že pri výbere nových vstupných bodov je najlepším postupom trpezlivosť. Cieľom je buď prenasledovať XLV do nového historického maxima alebo počkať. V najhoršom prípade je najlepšie zaujať iba čiastočné pozície, aby ste k nim mohli pridať hlbšie korekcie.

SPDR S&P Biotech ETF (XBI:NYSEARCA)

XBI ETF ponúka biotechnickú variáciu oproti obchodu s XLV a má dve kľúčové výhody.

Prvý je štrukturálny, pretože jej váha je rozdelená v malých prírastkoch pod 2% medzi každú z jej zložiek. Tým sa znižuje možnosť katastrofy v jednej z jej akcií, ktorá stiahne celý ETF nadol. Na druhej strane, XLV má Johnson a Johnson (NYSE: JNJ), United Health (NYSE: UNH), Merck (NYSE: MRK) a Pfizer (NYSE: PFE), ktoré tvoria 11%, 7%, 6% a 5% z jej pridelených prostriedkov.

ročný graf SPDR S&P Biotech ETF, zdroj: GOOGLE

Druhá výhoda sa týka skôr načasovania ako štruktúry ETF. V súčasnej dobe nie je týždenný graf XBI taký rozšírený ako XLV. XBI má dlhé obdobie konsolidácie tesne pod hranicou tvrdého odporu. Tým sa zvyšuje pravdepodobnosť, že dôjde k úlomku, keď sa to stane. Príležitosť číhajúca je tesne nad 99 dolárov za akciu. Ak to býci dokážu, môžu od tohto bodu pridať ďalších 20 alebo viac dolárov. Zvyčajne je najlepšie počkať, s čím však prichádza riziko straty pár dolárov. Ale pre niektorých to stojí za to. V takom prípade je však ideálne vstúpiť na pozíciu v tranžiach – nie všetky naraz.

Aby býci riskovali, musia vedieť, že pod nimi je podpora. XBI ETF má svoju prvú podpornú zónu takmer 88 dolárov na akciu. Ak to zlyhá, existuje silnejšia sekundárna, ktorá je len o 5 dolárov nižšia. V najhoršom prípade existuje aj podpora z októbrovej útržkovej základne blízko 75 dolárov za akciu. Medzitým v grafe XBI nie je nič bezprostredné bez korekcie na celom trhu. Ak dôjde k pádu celého trhu, stane sa tiež ohňom. Graf je však býčí. Kupujúci majú kontrolu a nastavujú vyššie minimá útočiac silou. 

UnitedHealth Group (UNHNYSE)

Akciová spoločnosť United Health našla solídnu podporu okolo svojho základu 215 dolárov. Zlou správou bolo, že po silnej rally – 290 dolárov za akciu sa medvede pomstili veľmi tvrdou korekciou. Takže zatiaľ čo neexistujú žiadne dôkazy alebo dôvody na okamžité skrátenie tejto rally, nie je tu dôvod sa ani ponáhľať ani ju prenasledovať.

Týždenný rozsah akcií sa však rozširuje a riziko straty je reálne. Preto je v tomto prípade lepším postupom opatrnosť. Stále existujú býčie znaky a kupujúci majú kontrolu. Akcia stále kladie vyššie maximá, ale aj nižšie minimá. Porušenie oboch strán rozsahu bude mať v tomto smere impulz. Takže v strednodobom horizonte býčí obchod s UNH znamená preniknúť na nové maximá. Ak sa tak stane, býci prekročia výšku 350 dolárov za akciu.

ročný graf UnitedHealth Group, zdroj: GOOGLE

Naopak, prvá dôležitá podpora sa pohybuje okolo 269 dolárov za akciu. To by predstavovalo 9%-ný pokles a príležitosť obchodovať s UNH za odraz. Ak sú medvede schopné zlomiť sa pod ňou, riziko je odtiaľ o ďalších 10 dolárov nižšie. Pod 250 dolárov je príliš veľa podpory a bolo by to vynikajúcim vstupným bodom pre nové pozície a prírastky k súčasným pozíciám. United Health je lacná s pomerom P/E 18x. Obchoduje iba s 1,2-násobkom svojho predaja. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár