3 bezpečné dividendové akcie s výnosom 5% – analytici hodnotia „buy“

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Ropa Technológie

Poďme hovoriť o zachovaní bezpečnosti. Je to téma, ktorá sa týka všetkých , keďže správy o kronavírusovej kríze naďalej prichádzajú. Prípady sa zvyšujú v dôsledku ekonomických opätovných otvorení a rozsiahlych protestov, ale miera úmrtnosti na túto chorobu sa zdá byť nižšia ako pôvodne. Napriek tomu sa zdá, že sociálne dištancovanie je preventívnym opatrením dňa.

Pri investovaní môžete tiež zostať v bezpečí. „Bezpečné“ dividendy pochádzajú od spoločností, ktorým sa podarilo vyhnúť zníženým či nevyplateným výplatám počas vrcholu  koronavírusovej krízy – dôležitý bod, pretože mnoho predtým spoľahlivých dividend bolo v posledných týždňoch pozastavených alebo znížených. Vyznačujú sa tiež nízkymi výplatnými pomermi, čo naznačuje, že si ich môže vyplácajúca spoločnosť ľahko dovoliť.

Pomocou databázy TipRanks sme určili tri „bezpečné“ dividendové akcie s výnosmi začínajúcimi na 5%, potenciálnym pozitívnym vývojom na úrovni 25% a konsenzuálnym hodnotením „moderate alebo strong buy“ od analytikov z Wall Street. Sú to akcie, ktoré budú rozširovať portfólio a poskytovať stabilný príjem – a úspech na viacerých frontoch je kľúčovou stratégiou pre prežitie v zložitom trhovom prostredí.

Xperi Corporation (XPER:NASDAQ)

päťročný graf Xperi Corporation, zdroj: GOOGLE

Prvou na zozname je licenčná technická spoločnosť so sídlom v Silicon Valley – Xperi. Spoločnosť vydala správy koncom minulého roka, keď sa zlúčila s TiVo, pričom kombinovaná entita používa názov Xperi. Táto fúzia bola ukončená 1. júna tohto roku. Xperi má okrem iného ruky v oblasti komunikácie, ukladania dát, pamäte a mobilných počítačov a jej licencované produkty sa nachádzajú v automobilovom, zobrazovacom a polovodičovom priemysle. Xperi sa môže pochváliť trhovým stropom 1,7 miliárd dolárov a vykázala celoročné výplaty vo výške 413,9 milióna dolárov.

Silný rast spoločnosti pomohol prekonať koronavírusovú búrku v prvom štvrťroku. Napriek postupnému poklesu výnosov prekonali fakturácie v prvom štvrťroku veľkú maržu a dosiahli 112,8 milióna dolárov. Spoločnosť vidí druhý kvartál, ktorý zobrazuje miliardy v rozmedzí 85 až 90 miliónov dolárov, v súlade s odhadmi.

Dôležitou metrikou pre naše účely je dividenda, ktorá bola vyplatená vo výške 20 centov za akciu v marci a opäť 20 centov v máji. Xperi má šesťročnú históriu udržiavania výplaty dividend a výplata za posledné tri roky bola stabilná na úrovni 20 centov štvrťročne. Pomer výplaty je iba 29%, čo ukazuje, že platba je za súčasných zárobkov jednoznačne dostupná. Výnos je vynikajúci – 5,56%.

Analytik Richard Shannon považuje akvizíciu TiVo za kľúčový faktor súčasného výhľadu spoločnosti XPER. Píše: „Akcie sa od uzavretia akvizície obchodovali nižšie a pri takom negatívnom sentimente si nemyslíme, že by bolo potrebné opraviť akcie na primeranejší 10- násobok (~ 40-50%. akonáhle bude akvizícia lepšie pochopená … “

Za týmto účelom Shannon hodnotí XPER ako „buy“ spolu s cenovým cieľom 20 dolárov, čo naznačuje zvýšenie ceny akcií v nasledujúcom roku o 37%.

Celkovo má Xperi na základe konsenzu analytikov rating „strong buy“ a Wall Street je jednomyseľná s hodnoteniami troch „buy“. Ceny akcií sú 14,38 dolárov a priemerná cieľová cena 25,33 dolárov naznačuje veľmi vzostupný potenciál nárastu o 73%.

Solaris Oilfield Infrastructure (SOI:NYSE)

päťročný graf Solaris Oilfield Infrastructure, zdroj: GOOGLE

Ďalším je ropný priemysel. Solaris je spoločnosť zaoberajúca sa infraštruktúrou, ktorá poskytuje vybavenie, ktoré ťažobné spoločnosti potrebujú na to, aby vytiahli plyn zo zeme. Spoločnosť ponúka riešenia pre vylepšené vŕtanie, dokončenie a čistenie vrtov a bezpečnostné prvky. Solaris je hráč s malou trhovou kapitalizáciou – iba 322 miliónov dolárov, ale môže sa pochváliť tým, že jeho produkty sú kľúčové pre zvýšenie efektívnosti v severoamerickom odvetví bridlicovej ropy.

Akcie spoločnosti Solaris nedosahovali dobré výsledky na celkových trhoch a hodnota SOI je stále nižšia o 45% oproti svojim najvyšším februárovým úrovniam. Silná správa o príjmoch za prvý kvartál mohla iba čiastočne vyrovnať tlak na zníženie. Spoločnosť vykázala viac ako 11 miliónov dolárov v čistej hotovosti poskytnutej prevádzkou a ukončila štvrťrok s pozitívnym voľným hotovostným tokom vo výške 11 miliónov dolárov. Pevná hotovostná pozícia posilnila štvrťročnú dividendu SOI, ktorá sa držala stabilne na úrovni 10,5 centa na akciu. Posledná platba sa uskutočnila v júni.

Solaris funguje verejne menej ako dva roky – jej júnová výplata dividend bola siedmou. Počas tohto obdobia sa dividenda raz zvýšila a v súčasnosti vykazuje nízky pomer výplaty 32% a vysoký výnos 5,9%.

Analytik Tom Curran má pozitívny názor na túto akciu. Píše: „Vzhľadom na svoju nedotknutú súvahu, vysoko generatívny obchodný model FCF, prenájom špeciálnych predmetov a pozíciu na trhu č. 1, ktorá by mala posilňovať a rásť, pokračujeme v odporúčaní SOI pre investorov, ktorí sa snažia identifikovať atraktívne akcie v americkej krajine OFS.“

Curran uvádza solídne čísla so svojím odporúčaním „buy“, vrátane cenového cieľa 11 dolárov, čo znamená jednoročný nárast o 56%.

Wall Street má rôzne názory ohľadom SOI, čo sa odráža v konsenzuálnom hodnotení analytikov „moderate buy“. Toto hodnotenie je založené na 7 hodnoteniach vrátane 4 „buy“ a 3 „hold“. Ceny akcií sú 7,04 dolárov a priemerný cieľ v oblasti cien naznačuje, že v najbližších 12 mesiacoch sa bude zvyšovať potenciál o 29%.

Paramount Group, Inc. (PGRE:NYSE)

päťročný graf Paramount Group, Inc., zdroj: GOOGLE

Poslednou na zozname je REIT. Paramount vlastní a prevádzkuje komerčné kancelárske priestory v niektorých z najžiadanejších miest krajiny vrátane adries na Broadwayi, Avenue of the Americas a Piatej Avenue v New Yorku, Market Plaza v San Franciscu a Pennsylvania Avenue vo Washingtone, DC.

Čistá kvalita portfólia spoločnosti jej umožnila vykázať mierny zisk v prvom štvrťroku, v čase, keď sa mnoho REIT-ov ocitlo pod tlakom znížených príjmov, pretože nájomníci a klienti mali problémy s platením účtov. Spoločnosť PGRE zaznamenala v tomto štvrťroku mierne zisky z 26 centov na akciu na 27 centov.

Paramount si udržala svoju dividendu. Aktuálna platba je 10 centov na akciu, vyplácaná štvrťročne. Udržiava sa na tejto úrovni posledné dva roky a pomer výplaty 37% naznačuje, že to tak môže zostať. Výnos z dividend vo výške 5,26% je v porovnaní s najbežnejšími investíciami priaznivý; priemerný dividendový výnos spoločností v indexe S&P je iba 2% a štátne dlhopisy vo väčšine prípadov prinášajú menej ako 1%.

Blaine Heck napísal: „[Sme] presvedčení, že napriek tvrdým lízingovým a prevádzkovým podmienkam na kancelárskom trhu v NYC v dohľadnej budúcnosti obchoduje s akciami so zmysluplnou zľavou na reálnu hodnotu, spoločnosť je pripravená ťažiť odmeny za doterajší pokrok v oblasti lízingu vo svojom portfóliu NYC a novšie na 300 misiách v San Franciscu, a my sme pozitívne naladení na recyklačný kapitál spoločnosti … na [silný] kancelársky trh v San Franciscu …“

Heck podporuje svoje vyjadrenie hodnotením „buy“ s cenovým cieľom 15 dolárov, čo naznačuje 99%-ný rastový potenciál pre budúci rok.

Akcie spoločnosti PGRE majú 2 „buy“ a 1 „hold“, čo dáva celkové hodnotenie „moderate buy“. Priemerný cenový cieľ je 11 dolárov, čo naznačuje priestor na 46%-ný rast zo súčasnej ceny akcií 7,60 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár