3 defenzívne dividendové akcie s výnosom vyšším ako 5%

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor

Ohnisko koronavírusu zaujalo svoj spravodlivý podiel na celkovom priestore a to právom. Vírus sa prvýkrát objavil vo Wuhan v Číne, ale aj v Južnej Kórei, Iráne a Taliansku sa objavujú rozsiahle ohniská. Zatiaľ čo zdravotnícke spoločnosti pracujú nepretržite na vývoji vakcíny, realita je zatiaľ tvrdá – rýchlo sa šíriaci vírus spôsobuje vážne narušenie medzinárodného cestovania a obchodu. Čínska ekonomika už bola vážne zasiahnutá a dokonca aj spoločnosť Apple oznámila, že jej výsledky za prvý kvartál 2020 budú nepriaznivo ovplyvnené ekonomickým dopadom koronavírusu. Výsledkom je, že S&P 500 klesol o 12% oproti svojmu vrcholu 19. februára.

Investori to naozaj nechcú, ide im najmä o zaručený výnos z akcií, ktorý vracia stabilný tok príjmov, a to aj v prípade, že trhy padajú. Silné výnosy – založené na prírastkoch ceny akcií – obvykle nejdú ruka v ruke so stabilným príjmom – založené na dividendách. Dve formy návratnosti investícií sú založené na rôznych marketingových a obchodných stratégiách zúčastnených spoločností.

Dôkladný pohľad však môže priniesť zaujímavé možnosti pre investorov zameraných na príjem. Vďaka nášmu zdroju sme našli akcie s výnosom dividend vyšším ako 5% a konsenzuálnym hodnotením „strong buy“ – vyhľadávanie sa zúžilo na 41 spoločností. Tu sú tri s jasnou cestou vpred a preukázanými výnosmi. Pozrime sa bližšie.

ročný graf Philip Morris International, zdroj GOOGLE

Philip Morris International (PM:NYSE)

Akcie hriechov sú klasickou voľbou pre lovcov dividend. Väčšina z nás môže súhlasiť s tým, že cigarety a alkohol sú pre vás proste zlé a že sú návykové, ale tieto atribúty pomáhajú zaručiť vysokú úroveň predaja. Philip Morris jazdí na tejto vlne už celé desaťročia.

V posledných mesiacoch sa objavili zaujímavé správy o PM. Spoločnosť nedávno rokovala s Altriou, jej bývalou materskou spoločnosťou, v súvislosti s dohodou o „zlúčení rovnocenných spoločností“. Spoločnosti sa budú usilovať o spoločný podnik ohľadom iQOS, vyhrievanom bezdymovom tabakovom výrobku, na americkom trhu. PM už vložil do iQOS približne 6 miliárd dolárov, zatiaľ čo alternatívy tabaku Altrie čelia vážnym regulačným výzvam a problémom s verejnosťou.

Ako už bolo povedané, investori si vypočuli dobré správy potom, čo spoločnosť nahlásila začiatkom tohto mesiaca nárast výnosov vo štvrtom kvartáli. EPS porazil odhad o 1 cent, keď dosiahol 1,22 dolárov a tržby vo výške 7,71 miliárd dolárov prekonali odhady o pol percenta.

Investori budú tiež radi čo sa týka dividendy PM. Výplata vo výške 1,17 dolára štvrťročne, anualizuje na 4,68 dolárov a poskytuje výnos 5,51%. Spoločnosť má 12-ročnú históriu spoľahlivého udržiavania výplaty a za posledné tri roky ju zvýšila trikrát. Výnos je porovnateľný s priemerom spoločností kótovaných v indexeS&P, čo je iba 2%.

Analytik Michael Lavery minulý týždeň prehodnotil túto akciu a napísal: „Zostávame na vzostupe, aby bol základný rast základných ziskov PM a prírastkové zisky iQOS atraktívny a je to náš najlepší výber v priestore … Veríme, že jeho usmernenie do roku 2020 je primerane konzervatívne, hoci sme presvedčení, že môže prekročiť jeho minimálne očakávania. Odkupy môžu byť tiež v hre v roku2021. “

Lavery si udržal svoj cenový cieľ 114 dolárov, čo naznačuje priestor pre silný 32%-ný pozitívny potenciál a zopakoval svoje hodnotenie „buy“.

Hodnotenie konsenzu „strong buy“je založené na 4 „buy“ proti jedinému „hold“, ktoré boli nastavené v posledných týždňoch. Akcie sa predávajú za 83,07 dolárov a priemerný cenový cieľ 101,20 dolárov naznačuje, že má priestor na rast vo výške ďalších 22%.

ročný graf Moelis & Company, zdroj: GOOGLE

Moelis & Company (MC:NYSE)

Ďalšou akciou na dnešnom zozname, Moelis, je investičná banková spoločnosť. Firma je nezávislým prevádzkovateľom, ktorý poskytuje poradenstvo firmám, finančným sponzorom a vládam. Poradenské služby zahŕňajú rekapitalizáciu a reštrukturalizáciu, ako aj fúzie a akvizície.

Služby finančného sektora sú vždy žiadané. Táto skutočnosť bola v priebehu rokov podporovaná a zobrazuje sa to aj vo štvrťročných hospodárskych výsledkoch. Aj keď príjmy za štvrtý kvartál medziročne poklesli o 6% na 223,5 milióna dolárov a EPS medziročne skĺzla o 51% na 38 centov, obe čísla boli výrazne nad prognózami Wall Street. To bol piaty štvrťrok v rade, ktorý porazil predpovede.

Spoločnosť, ktorá neustále prekonáva prognózy výnosov, bude určite priťahovať pozornosť – bude to však aj spoločnosť, ktorá udržuje svoju dividendu. Spoločnosť MC oznámila, že tento mesiac bude vyplatená suma 1,26 dolárov na akciu, ktorá bude vyplatená na konci marca. Je to skok z obvyklého štvrťročného rozdelenia na 51 centov – je to však v súlade s praxou spoločnosti pre februárové dividendy. Ročná anualizovaná platba vo výške 2,04 dolárov za akciu poskytuje výnos 5,96%, respektíve takmer trojnásobok priemeru S&P.

Kenovi Worthingtonovi sa páči to, čo momentálne vidí. Píše: „Moelis naďalej vidí dosť priaznivé makro prostredie, ktoré sa pripravuje na perspektívu robustnej klientskej činnosti, ktorá sa zameriava najmä na súkromný sektor, kde Moelis vidí silný vzťah so sponzormi, ktorý pripravuje pôdu pre viac sponzorských obchodov.“

Worthington dáva akciám hodnotenie „buy“ a zvyšuje cenový cieľ zo 44 dolárov na 49 dolárov, čo naznačuje robustný rastový potenciál – takmer 50%.

Býčí je aj Jeff Harte. Harteho ohromili zisky spoločnosti, najmä to, že EPS prekonala prognózy. V súlade s týmto vývojom Harte hovorí: „Zvyšujeme naše odhady EPS na rok 2020 z 2,98 dolárov na 3,00 doláre a zavádzame odhad EPS na 2021 vo výške 3,14 dolárov.“

Harte dáva tejto akcii hodnotenie „buy“ spolu s cenovým cieľom 44 dolárov. Jeho cieľ naznačuje 33% -ný potenciál akcií.

Celkovo má Moelis jednomyseľné hodnotenie konsenzu „strong buy“ na základe 4 nedávnych recenzií na strane „buy“. Priemerný cenový cieľ je 41,25 dolárov, čo naznačuje pozitívny 17%-ný potenciál.

ročný graf Two Harbors Investment, zdroj: GOOGLE

Two Harbors Investment (TWO:NYSE)

Dnes je poslednou na zozname REIT – ďalšia klasická dividendová akcia. A niet divu, prečo to tak je – podľa daňového poriadku, aby vrátili väčšinu svojich ziskov investorom a akcionárom, majú tieto spoločnosti medzi verejne obchodovanými akciami niektoré z najvyšších dividendových výnosov.

TWO nie je výnimkou. Táto spoločnosť, ktorá vlastní nehnuteľnosti aj cenné papiere kryté hypotékou, so zameraním na rezidenčné nehnuteľnosti, vypláca štvrťročne 40 centov na akciu (respektíve 1,60 dolárov ročne). To zodpovedá dividendovému výnosu 10,86%, čo je viac ako päťnásobok priemeru – a viac ako šesťnásobok výnosu štátnych dlhopisov.

Spoločnosť však sklamala štvrtým kvartálom. TWO oznámila, že EPS je len 25 centov, čo je o 11 centov menej, ako sa odhadovalo, a podiely po správach poklesli. Príjmy však porazili prognózu o 8,7 milióna dolárov a dosiahli 71,2 milióna dolárov.

Analytik Trevor Cranston, ktorý píše o akciách po hospodárskych výsledkoch, povedal: „V súčasnosti očakávame, že dividenda 0,40 dolárov bude v dohľadnej budúcnosti zachovaná, pretože vedenie spoločnosti uviedlo, že základný profil výnosu portfólia naďalej podporuje. Táto úroveň dividend poskytuje výnos 10,86% za súčasnej ceny akcií.“

Cranstonov optimizmus v súvislosti s dividendou podnietil hodnotenie akcií na burze. Dáva akciám cenový cieľ 15,50 dolárov, čo naznačuje priestor pre 10% -ný rastový potenciál. Skutočným lákadlom pre investorov je silný výnos z dividend.

Celkovo vzaté, hodnotenie 5 „buy“ a iba 1 „hold“ dáva spoločnosti celkové hodnotenie „strong buy“ z pohľadu konsenzu analytikov. Ceny akcií sa pohybujú na 14,13 dolárov a rastový potenciál predstavuje 9%, na základe priemerného cenového cieľa 15,45 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár