3 dividendové akcie na nákup a držanie už navždy

Akcie Americké akcie Dividendy Ropa Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

Dividendy sú pre mnohých investorov dôležitým faktorom. Štvrťročné a ročné výplaty akcionárom môžu mať v priebehu času veľký vplyv na rast portfólia. Dividendové akcie môžu slúžiť aj ako zdroj príjmov pre ľudí na dôchodku.

Z tohto dôvodu mnohí investori vyhľadávajú akcie s vysokými dividendovými výnosmi.

Dokonca aj niektorí z najúspešnejších a najbohatších investorov sa zameriavajú na výplaty dividend. Warren Buffett, samotný veštec z Omahy, je notoricky známy “zberateľ” dividend. Zoberme si, že v roku 2021 Buffett zinkasoval 672 miliónov dolárov vo výplatách dividend zo 400 miliónov akcií Coca-Coly (NYSE:KO), ktoré vlastní, a tak získate predstavu o tom, aký vplyv môžu mať dividendy a prečo ich niektorí investori oceňujú a spoliehajú sa na ne.

Tu sú tri dividendové akcie, ktoré môžu investori kúpiť a držať už navždy.

  • AbbVie (NYSE:ABBV)
  • Kroger (NYSE:KR)
  • Chevron (NYSE:CVX)

Dividendový výnos: 3,92%

päťročný graf AbbVie, zdroj: GOOGLE

AbbVie (ABBV)

Farmaceutický výrobca AbbVie je víťazom od svojho odčlenenia od Abbott Laboratories (NYSE:ABT) v roku 2013. Počas deviatich rokov pôsobenia vo verejnej spoločnosti priniesli akcie ABBV akcionárom 300%-nú návratnosť, čo je samo o sebe skvelé. .

Spoločnosť AbbVie však tiež vypláca zdravý dividendový výnos takmer 4% a za posledných päť rokov zvýšila svoju dividendu anualizovanou mierou o 18%. To by malo dostať AbbVie do povedomia každého investora, ktorý hľadá okrem zhodnotenia ceny akcií aj silné dividendové platby. A keďže sa AbbVie obchoduje za približne 10-násobok svojho voľného peňažného toku za posledných 12 mesiacov, je snom hodnotového investora.

Ak má investovanie do akcií ABBV jednu nevýhodu, je to to, že spoločnosť stratí patentovú exkluzivitu na svoj úspešný liek Humira, ktorý sa používa na liečbu zápalových ochorení čriev, konkrétne Crohnovej choroby. Predaj Humiry predstavoval tretinu tržieb AbbVie vo výške 14,4 miliardy dolárov počas tretieho štvrťroka 2021, takže vypršanie platnosti patentu v roku 2023 bude veľkou ranou pre financie spoločnosti a jej ohodnotenie.

AbbVie pracuje na zvýšení predaja svojich ďalších liekov, ako sú Rinvoq a Skyrizi, pričom predpovedá, že by sa do roku 2025 mohli spojiť s ročným obratom 15 miliárd dolárov, čo by pomohlo kompenzovať akékoľvek straty z Humiry.

Dividendový výnos: 1,84%

päťročný graf Kroger, zdroj: GOOGLE

Kroger (KR)

Prevádzkovateľ supermarketov Kroger je ďalšou spoločnosťou, ktorá naďalej poskytuje akcionárom obrovské zisky. Za posledných 12 mesiacov akcie KR stúpli o 24% – na necelých 50 dolárov za akciu. Akcie vzrástli za posledný mesiac o takmer 10% po tom, čo spoločnosť oznámila nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 1 miliardy dolárov.

Okrem toho si spoločnosť udržiava slušný 7%-ný dividendový rast, ku ktorému sa manažment zaviazal a plánuje v nasledujúcich rokoch rásť. Kombinácia rastu akcií, spätného odkupu akcií a výplat dividend poskytuje investorom veľkú hodnotu a robí z Kroger skvelú voľbu pre akékoľvek portfólio.

Pokiaľ ide o operácie, Kroger sa naďalej zameriava na rast svojich digitálnych operácií, ktoré sa za posledné dva roky zrýchlili o 103% a spoločnosť očakáva, že sa do roku 2023 opäť zdvojnásobí zisk spoločnosti a posilnenie jej logistických možností pridaním nových nákupných centier s potravinami a rozšírením doručovacej siete po celých USA

Minulú jeseň Kroger oznámil otvorenie dvoch nových centier v Kalifornii a jedného v Severnej Karolíne, ako aj nového „doručovateľa“ v Indiane. Kroger je spoločnosť v pohybe.

Dividendový výnos: 4,26%

päťročný graf Chevron, zdroj: GOOGLE

Chevron (CVX)

Energetické akcie sú momentálne horúce a akcie Chevronu v dôsledku toho stúpajú vyššie. Akcie CVX vzrástli za posledných šesť mesiacov o 31%, vrátane 13%-ného nárastu za posledných 30 dní.

Zatiaľ čo zisk z ceny akcií bol skvelý, Chevron má ďalší bonus v tom, že poskytuje akcionárom statný dividendový výnos 4,2%, čo sa rovná štvrťročnej výplate dividend vo výške 1,34 dolárov na akciu a ročnej sume 5,36 dolárov na akciu. A spoločnosť zvýšila výplatu dividend už 34 po sebe nasledujúcich rokov. Aj keď investori milujú výplatu dividend, páči sa im aj to, že Chevron je integrovaným producentom ropy, čo znamená, že skúma, ťaží a zušľachťuje komoditu.

Keďže cena ropy sa drží stabilne nad 80 dolármi za barel, teraz je ten správny čas na zaujatie pozície v Chevrone. Ďalšími dôvodmi, prečo byť býčí v súvislosti so spoločnosťou so sídlom v San Ramone v Kalifornii, je skutočnosť, že manažment nedávno zvýšil svoj ročný cieľ spätného odkúpenia akcií na 3 až 5 miliárd dolárov z predchádzajúceho cieľa 2 až 3 miliardy dolárov.

Chevron je tiež efektívne riadený a v posledných rokoch dokázal znížiť svoje prevádzkové náklady napriek výzvam, ktoré prináša pandémia. Ak by to nestačilo, Chevron sa tiež zaviazal minúť 10 miliárd dolárov do roku 2028 na zníženie uhlíkovej náročnosti svojich celosvetových operácií.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár