3 dividendové akcie s bezpečnými výplatami

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby Zdravotníctvo

V nestabilnej ekonomike sa dividendové akcie vždy osvedčili ako bezpečný prístav. Tieto stabilné investície môžu vyrovnať straty a pomôcť vám generovať príjem v priebehu času. Ale výber správnej dividendovej akcie nie je len o kúpe tých, ktoré ponúkajú ten najvyšší výnos.

Spoločnosti s vysokým dividendovým výnosom môžu veľmi často robiť zmeny vo výplatách alebo úplne zastaviť vyplácanie dividend. Platí to najmä v obdobiach hospodárskej neistoty. V takýchto prípadoch sa dividenda stáva skôr pasívom ako aktívom.

Preto pri kúpe dividendových akcií, aby ste ochránili svoje portfólio, musíte investovať do tých, ktoré ponúkajú bezpečnú výplatu. Tieto akcie sú často odolné voči recesii a zostávajú stabilné aj v nestabilnej ekonomike. Okrem toho tiež ponúkajú stabilný hotovostný tok ako doplnok k vášmu príjmu.

Ak hľadáte dividendové akcie, ktoré vykazujú veľký rastový potenciál a ponúkajú bezpečnú výplatu, tu sú tri najlepšie tipy.

  • Johnson & Johnson (NYSE: JNJ)
  • Waste Management (NYSE: WM)
  • NextEra Energy (NYSE: NEE)

Johnson & Johnson (JNJ:NYSE)

Svet s napätím očakáva výsledky vakcín proti koronavírusu. Akcie zdravotnej starostlivosti sa zahrievajú. Medzi víťazmi tohto odvetvia je aj globálny konglomerát Johnson & Johnson.

Akcie spoločnosti, rovnako ako mnoho iných, poklesli na začiatku pandémie, ale odvtedy vyrovnali svoje straty. Akcie JNJ sa obchodovali začiatkom novembra na úrovni 138,69 dolárov a sú späť na svojej predpandemickej úrovni.

Rýchle zotavenie spoločnosti Johnson & Johnson nastalo z niekoľkých dôvodov. Podkladovým faktorom je pomalé, ale stabilné oživenie ekonomiky posilnené vládnymi stimulmi. Ale jej nedávne zisky možno pripísať vakcíne proti koronavírusu. Spoločnosť Johnson & Johnson je v súčasnosti vo fáze 3 svojich vakcínových pokusov. Po počiatočnom štikútaní s nevysvetliteľnou chorobou u dobrovoľníka je spoločnosť späť v oblasti svojich výskumov.

päťročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Akcie spoločnosti JNJ sú relatívne stabilnou investíciou v sektore zdravotnej starostlivosti. V poslednom štvrťroku spoločnosť vykázala medziročný nárast predaja o 1,7%. Zvýšenie výnosov zaznamenali aj divízie starostlivosti o zdravie spotrebiteľa a farmaceutické výrobky.

Kľúčová sila spoločnosti Johnson & Johnson spočíva v jej rozmanitom portfóliu, ktoré môže pomôcť rozložiť riziká. To je hlavný dôvod, prečo bola spoločnosť schopná zostať nad vodou počas pandémie.

Ďalšou atraktívnou vlastnosťou je výplata dividend. Akciová dividenda JNJ naďalej zostáva odolná v nestabilnej ekonomike. Aktuálny dividendový výnos spoločnosti je 2,9%, čo je viac ako 2% v indexe S&P 500. Taktiež zvýšila dividendu za posledných päť desaťročí a ukazuje potenciál na ďalší rast.

Waste Management (WM:NYSE)

Pri investovaní do akcií počas koronovej ekonomiky sa oplatí preskúmať spoločnosti so stále “zeleným” obchodným modelom. Jednou z takýchto investícií je Waste Management.

Spoločnosť prevádzkuje najväčší systém zberu odpadu a recyklovateľných látok v USA. Vďaka tomu je jej podnikanie nevyhnutnou službou, pretože odpadky je potrebné zbierať bez ohľadu na ekonomické podmienky.

päťročný graf Waste Management, zdroj: GOOGLE

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je Waste Management skvelým dividendovým fondom na kúpu. Spoločnosť zostáva lídrom v tomto sektore s potenciálom väčšieho rastu. Rastúca populácia znamená väčší systém zberu odpadu. Táto potreba umožnila podniku zefektívniť jeho činnosť. Waste Management vytvorilo lepšiu ochranu skládok a zmenšilo veľkosť svojej flotily na zber odpadkov. Pracuje s environmentálne priaznivou misiou zameranou na faktory ESG.

Dôležitejším dôvodom na kúpu tejto akcie je jej mimoriadne bezpečná výplata dividend. Spoločnosť v súčasnosti ponúka dividendový výnos 1,9%. Aj keď je to na dolnej hranici spektra, roky to zostáva konzistentné. Rastúci tok peňazí umožnil spoločnosti Waste Management zvýšiť dividendu posledných 17 rokov.

S obchodným modelom odolným proti recesii a rastúcou dividendou je Waste Management akciou, ktorú sa oplatí držať v búrlivých časoch.

NextEra Energy (NEE:NYSE)

Pretože svet prechádza od fosílnych palív k obnoviteľnej energii, NextEra Energy vedie tento trend. Hlavnou činnosťou spoločnosti je segment služieb, ktorý je hlavným generátorom výnosov. Dodáva elektrinu viac ako 5 miliónom zákazníkov na Floride.

Spoločnosť sa však z hľadiska potenciálu rastu zameriava na podnikanie v oblasti obnoviteľných zdrojov. NextEra je jedným z popredných výrobcov čistej energie ako je vietor a slnečná energia. Energetický gigant má tiež v pláne niekoľko projektov zameraných na rast v tomto sektore. Okrem toho spoločnosť NextEra tiež pracuje na systéme uskladňovania batérií, aby si upevnila pozíciu aj v zelenej technológii.

päťročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

Obchodný model spoločnosti NextEra má v úmysle ťažiť z rastúceho trendu v oblasti obnoviteľnej energie, ale to nie je jej jediná atraktívna vlastnosť. Dividendový výnos spoločnosti je hlavným dôvodom, prečo sa mnoho investorov dlho drží tejto akcie. Spoločnosť NextEra zaznamenala medziročný nárast dividend už 26 po sebe nasledujúcich rokov. Dúfa, že sa súčasná hodnota zvýši o 10% ročne do roku 2022. Vzhľadom na svoju silnú históriu dividend je NextEra pripravená na rast.

Energetický sektor je pomerne odolný voči recesii, takže nie je prekvapením, že NextEra je schopná udržať dividendy v nestabilnej ekonomike. Silná pozícia spoločnosti v oblasti obnoviteľnej energie navyše zníži náklady a zvýši jej dividendu v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár