3 dividendové akcie s výnosom vyšším ako 7%

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Financie Reality

Investori sú vždy za dosahovanie vysokých výnosov. Môžu ich hľadať na tradičných miestach ako sú Apple, Amazon či Google, kde akcie oceňujú vysoké sadzby, alebo môžu hľadať v Microsoft a Mastercards a JPMorgan, kde sú stabilné zisky spojené so stabilnými dividendami. Toto sú dve realizovateľné stratégie. Investori však niekedy radi cestujú po menej frekventovaných cestách.

Priemerný dividendový výnos medzi akciami uvedenými v indexe S&P 500 je iba 2%. To je – len nepatrne – vyššie ako výnosy štátnych dlhopisov. Ale je to len priemer. Existuje veľa akcií s vyššími výnosmi. Spoločnosti môžu dosiahnuť tieto výnosy vo výške 7%, 9% alebo dokonca 15% – z rôznych dôvodov, ale to, čo majú všetci spoločné je to, že priťahujú investorov.

Nastavili sme filtre tak, aby zobrazovali akcie s malou kapitalizáciou s výnosmi presahujúcimi 5%, čím sme zúžili zoznam z úplnej databázy 6 500 akcií na iba 86, čo je oveľa lepšie zvládnuteľné číslo. Prinášame tri, ktoré by si mali investori zameraní na príjmy pozrieť.

MVC Capital, Inc. (MVC:NYSE)

Začneme so spoločnosťou na rozvoj podnikania. MVC Capital je držiteľom rozmanitého portfólia investícií, ktoré využíva na dosiahnutie dlhodobého rastu pre svojich vlastných investorov a akcionárov. V posledných rokoch spoločnosť prešla zo stratégie prenosu kapitálových strát na výnosnú investičnú stratégiu s dôrazom na výnosy z dividend.

A nie je to len o výnose z dividend z portfólia spoločnosti – MVC je špičkovým hráčom v oblasti výplaty dividend investorom. Spoločnosť má deväťročnú históriu konzistentných a pravidelných platieb a v posledných rokoch sa dividenda dokonca zvýšila. Súčasná dividenda vo výške 17 centov štvrťročne predstavuje ročnú platbu 68 centov na akciu a pôsobivý výnos 7,12%. To je 3,5-násobok priemeru S&P.

MVC si udržiava svoju dividendu so silnými príjmami. Spoločnosť vykázala zisky vo výške 8 miliónov dolárov vo štvrtom kvartáli 2019, čo je medziročný nárast o 35%. Čistý prevádzkový výnos, ktorý dosiahol 3,1 milióna dolárov, sa tiež výrazne zvýšil – a čo je dôležitejšie, spoločnosť MVC má pomer výplaty dividend 100%, takže celý tento príjem bol vyplatený späť investorom.

ročný graf MVC Capital Inc., zdroj: GOOGLE

Michael Diana, analytik Maxim Group, sa pozrel na potenciál MVC a uviedol: „Počas nasledujúcich štyroch štvrťrokov očakávame: 1) dividendový výnos 7,4% a 2) zhodnotenie ceny akcií vo výške 40,5%, čo by malo viesť (odhadom) ku celkovej návratnosti za 12 mesiacov asi 48%. Po tomto časovom rámci očakávame, že MVC zvýši svoje investície do výnosov a zvýši svoju dividendu. “

V súlade s jeho býčím pohľadom dáva Diana hodnotenie „buy“ podporované cenovým cieľom 13 dolárov. Jeho cieľ naznačuje solídny potenciál nárastu 36%. 

Analytik Christopher Nolan sa tiež vyjadril ku portfóliu MVC: „Kvalita aktív bola stabilná pri rovnakých 2 kreditoch na aktuálnom účtovníctve a celkovo predstavovala 1,6% z investičného portfólia pri nákladoch.“

Nolan dal na akcie MVC cieľ 11 dolárov, aby podporil svoje hodnotenie „buy“. To naznačuje, že v budúcom roku bude potenciál rastu 15%. 

Celkovo možno povedať, že ceny akcií MVC sú iba 9,55 dolárov, čo je výhodná cena pre akcie s 25%-ným potenciálom nárastu. Tento potenciál sa odvodzuje od priemerného cenového cieľa 12 dolárov. V posledných týždňoch s 2 hodnoteniami „buy“ a 1 „hold“ je analytický konsenzus spoločnosti MVC „moderate buy“.

Amplify Energy Corporation (AMPY:NYSE)

Naše ďalšie akcie sú z energetického sektora. Amplify je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu. Prevažná časť činností spoločnosti sa nachádza v Texase a Louisiane a ďalšie výrobné závody sa nachádzajú vo Wyomingu a na pobreží Kalifornie. Amplify je „dodávateľská“ spoločnosť v tomto odvetví, čo znamená, že jej činnosti sa zameriavajú na priame získavanie ropných a plynových zdrojov z nadobudnutých nehnuteľností.

Amplify má na svojich pozemkoch vyše 1 400 aktívnych vrtov a podporuje niekoľko ďalších v rôznych fázach vývoja. V osvedčených rezervách sa spoločnosť Amplify môže pochváliť ekvivalentom viac ako 900 miliárd kubických stôp. V minulom roku spoločnosť znížila svoju konkurenciu tým, že vstúpila do procesu Midstate Petroleum v rámci dohody o fúzii. Zlúčený subjekt používa názov Amplify.

Väčšina „dividendových šampiónov“ získava tento status prostredníctvom dlhodobých a konzistentných platieb. Zosilnená dividenda sa začala vyplácať až v 3. štvrťroku 2019 po zlúčení so spoločnosťou Midstate. Dividendový výnos AMPY, ktorý je v čase písania článku cez 30%, je jedným z najvyšších na trhu. Je to niekoľkonásobne krát lepšie ako výnosy štátnych pokladničných poukážok a niekoľkonásobne vyššie ako priemerný dividendový výnos indexu S&P 500.

ročný graf Amplify Energy Corporation, zdroj: GOOGLE

Vďaka nízkej cene akcií spoločnosti AMPY je táto dividenda skromná – iba 20 centov za štvrťrok. Vďaka tomu je ročná výplata 80 centov. Doteraz spoločnosť uskutočnila platbu dvakrát, v septembri a decembri 2019. Pomer výplaty, ktorý predstavuje 133%, môže naznačovať dlhodobú neudržateľnosť, tieto problémy však zmierňuje schopnosť ropného a plynárenského priemyslu vytvárať vysoké peňažné toky. 

Analytik Jeff Grampp, ktorý hodnotí spoločnosť AMPY pre spoločnosť Northland Securities, tu vidí býčí prípad. Hovorí o akciách: „Cítime, že existuje určitý skepticizmus investorov ohľadom udržateľnosti dividendy a veríme, že ak spoločnosť preukáže, že je udržateľná, môže dôjsť ku kompresii výnosov. Odhadujeme, že spoločnosť AMPY môže financovať svoju dividendu do roku 2020 prostredníctvom FCF až na priemernú cenu 52 dolárov/BBL WTI …“ Investori by si mali uvedomiť, že spoločnosť WTI zaznamenala rast od októbra do decembra, ale v januári klesla a teraz sa zdá, že sa znížila na 50 dolárov. Volatilita ropy bola v posledných 12 mesiacoch vysoká.

Grampp dáva AMPY cieľovú cenu 10 dolárov a hodnotenie „buy“. Tento cieľ naznačuje silný potenciál nárastu 91%.

Dve posledné recenzie spoločnosti Amplify sú na strane nákupu, čím sa z konsenzuálneho pohľadu stáva „moderate buy“. Akcie sa obchodujú na nízkej úrovni, len za 5,21 dolárov a priemerný cenový cieľ 10,25 dolárov naznačuje, že v nasledujúcich 12 mesiacoch bude možné dosiahnuť 96%-ný rast.

Hunt Companies Finance Trust (HCFT:NYSE)

Hunt Companies je klasické REIT. Tieto spoločnosti dosahujú svoje zisky prostredníctvom kombinácií kúpy, vlastníctva, správy a lízingu komerčných a investičných nehnuteľností, ako aj financovaním hypoték zákazníkom a investovaním do cenných papierov zabezpečených hypotékou. To druhé miesto je špecializáciou spoločnosti Hunt – portfólio spoločnosti je zamerané na cenné papiere zabezpečené hypotékou, pôžičky a súvisiace investície do nehnuteľností.

Spoločnou črtou daňových predpisov je, že REIT musí investorom splatiť podiel na ich výnosoch a väčšina z nich si vyberá dividendy ako svoj platobný prostriedok voľby. Spoločnosť to spravuje štvrťročnou platbou vo výške 7,5 centu, ktorá anualizuje na 30 centov – a výnos je neuveriteľných 10%. HCFT má za sebou históriu úpravy dividend tak, aby vyhovovali daňovým predpisom a problémom udržateľnosti, a teda súčasný pomer výplaty je pôsobivých 75%. V dôsledku silnej hospodárskej situácie v USA bola spoločnosť v posledných dvoch rokoch schopná zvýšiť dividendu.

ročný graf Hunt Companies Finance Trust, zdroj: GOOGLE

Analytik JMP Securities – Steven Delaney vo svojej nedávnej správe o akciách píše: „Zostávame pozitívny ku akciám HCFT a veríme, že spoločnosť je v dobrej pozícii na využitie prístupu k väčšej úverovej platforme CRE po novo podpísanej dohode o správe. Aj keď maximálny limit spoločnosti na mikro-úrovni a obmedzená likvidita pri obchodovaní môžu obmedziť publikum jej investorov, sme presvedčení, že akcie ponúkajú atraktívny potenciál rastu… “

Aby demonštroval tento potenciálny rast, Delaney dáva akciám cenový cieľ 4 doláre, čo naznačuje dôveru, že tento potenciál je vo výške 22%. Akcie hodnotí ako „buy“.

Delaney’s bol jediný, kto napísal a zverejnil recenziu spoločnosti HCFT – ako zdôraznil vo svojej správe, jedná sa o spoločnosť s obmedzenou likviditou s malou kapitalizáciou a teda je to klasická investícia „pod radarom“. Stále však stojí za to sa na to pozrieť. S dividendovým výnosom presahujúcim 10% a potenciálnym rastom 22% predstavuje aktuálna cena akcie 3,26 dolárov výhodnú ponuku, ktorú je ťažké ignorovať.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár