3 „hot“ akcie insiderov

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Ropa Zdravotníctvo

Trhy mali okolo 25. marca pár skvelých dní. Dow uzavrel okolo 11,36%, zatiaľ čo index S&P 500 získal 9,38%. Zisky indexu S&P zvrátili straty indexov z predchádzajúcich troch obchodných dní. Bol to očividne býčí deň a dáva nám nádej, že obchodníci budú ešte schopní prelomiť pád.

Pohľad do databázy priniesol tri akcie, ktoré zaznamenali nedávne „strong buy“ od insiderov. Podľa analytikov sú všetky tri akcie výhodné a investorom ponúkajú viac ako 100%-ný pozitívny rast. Pozrime sa, čo ešte robí tieto akcie opodstatnené.

päťročný graf Kimbell Royalty Partners, zdroj: GOOGLE

Kimbell Royalty Partners (KRP:NYSE)

Začneme s ropnou spoločnosťou so sídlom v Texase, ktorá napriek prudkým zmenám ceny ropy (WTI aj Brent sa za posledné dva týždne zlomili pod 30 dolárov a ropa WTI sa predáva iba za 24,94 dolárov) zostáva hlavným motorom amerického ropného priemyslu. Spoločnosť Kimbell Royalty vlastní a prevádzkuje viac ako 38 000 aktívnych vrtov vo všetkých hlavných amerických ropných oblastiach a 43% svojej činnosti má v Permskej kotline v Texase.

Hneď po páde trhu spoločnosť Kimbell oznámila svoje výsledky za štvrtý kvartál a fiškálny rok 2019. Príjmy za obidve sledované obdobia medziročne narástli. Štvrťročné tržby dosiahli 27,2 milióna dolárov, čo predstavuje nárast o 18%, zatiaľ čo tržby za celý rok dosiahli 64% na 107,5 milióna dolárov. Spoločnosť Kimbell tiež oznámila ďalšiu akvizíciu konkurenta, nákup práv na ťažbu ropy a zemného plynu od spoločnosti Springbok Energy Partners za 175 miliónov dolárov.

Vysoké príjmy a perspektívna akvizičná stratégia poskytujú solídny základ pre dividendy spoločnosti Kimbell, ktorú sa spoločnosť zaviazala udržiavať. KRP udržiava sústavnú politiku úpravy pravidelných štvrťročných platieb tak, aby boli dostupné. Aktuálna dividenda, 38 centov, bola vyplatená v januári a anualizuje sa na 1,52 dolárov, čo je neuveriteľný 31%-ný výnos. Výnos je vysoký, pretože cena akcií sa znížila – povesť spoločnosti Kimbell pri výplatách je však spoľahlivá a úprimne povedané, existuje len málo investícií akéhokoľvek druhu, ktoré sa môžu pochváliť výnosom 31%.

V posledných dňoch spoločnosť Kimbell zaznamenala tri veľké nákupy insiderov. Robert Ravnaas (prezident a finančný riaditeľ), Matthew Daly (COO) a Brett Taylor (člen predstavenstva) minuli viac ako 100 000 dolárov za akcie KRP. Najväčší nákup uskutočnil Taylor za 120 025 dolárov. Nákupy insiderov za posledné dva týždne dosiahli výšku 379 500 dolárov.

Analytik Betty Jiang, ktorý pokrýva KRP pre Credit Suisse, hneď po oznámení výsledkov za štvrtý kvartál napísal: „Celkovo trochu pokojný štvrťrok vzhľadom na to, že už oznámili akvizíciu spoločnosti Springbok a čakajú na ukončenie transakcie pred poskytnutím usmernenia pre fiškálny rok 2020. To znamená, že vzhľadom na pokračujúce riadenie akvizičnej činnosti je vedenie naďalej veľmi presvedčené o vyhliadkach rastu LT vo výške 3 až 6%. KRP tiež vidí dobrý rast vo všetkých aspektoch širšieho portfólia … KRP naďalej ťaží z najlepšej nízkej miery poklesu PDP vo svojej triede, ktorá pomáha izolovať ich výhľad rastu od širšej volatility v činnosti operátorov. “

Jiang hodnotí akciu ako „buy“, s cenovým cieľom 19 dolárov. Na súčasných úrovniach to znamená nárast o 320%.

Akcie KRP majú na základe konsenzu analytikov hodnotenie „strong buy“ na základe 5 recenzií na strane „buy“ proti jedinému „hold“. Akcie klesli na 4,52 dolárov a priemerný cenový cieľ 15,83 dolárov naznačuje priestor na 250% -ný rast v nasledujúcich 12 mesiacoch.

päťročný graf Catasys, zdroj: GOOGLE

Catasys (CATS:NASDAQ)

Ďalej na našom zozname je zdravotná spoločnosť s malou kapitalizáciou so sídlom v Kalifornii. Catasys riadi sieť poskytovateľov pre rôzne zdravotné plány zamestnávateľov a odborov – a nevidí žiadny negatívny vplyv zo súčasného rozšírenia koronavírusu. Podľa ziskov spoločnosti Catasys za štvrtý kvartál bol hospodársky vplyv koronavírusu na spoločnosť čisto pozitívny. 

Spoločnosť využíva AI na napájanie sledovacej platformy, ktorej cieľom je pomáhať členom plánu zdravotnej starostlivosti pri liečbe zdravotných problémov v oblasti správania – na prevenciu alebo zmiernenie chronických zdravotných stavov. Cukrovka, hypertenzia, srdcové choroby a CHOCHP sú všetko vážne stavy, ktoré spôsobujú vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť – ale všetko je možné vyriešiť, aspoň čiastočne, lacnými nelekárskymi opatreniami, ktoré platforma Catasys podporuje.

CATS zaznamenala rekordný počet zápisov do marca 2020 spolu s 35,1 miliónmi dolárov v celoročných príjmoch 2019. Tento počet výnosov predstavoval medziročný rast o 131%. Iba v štvrtom kvartáli narástli tržby na 11,8 mil. dolárov za rok o 33% a medziročne o 109%. Výdavky však naďalej presahovali príjmy a CATS vykázala v štvrtom štvrťroku aj čistú stratu 52% na akciu, čo bolo viac ako 9%-ná strata rok predtým.

Spoločnosť Catasys je tiež uprostred obratu v oblasti vrcholového manažmentu a v posledných týždňoch vymenovala nového finančného riaditeľa a nového EVP, pričom obe menovania sú platné tento mesiac po tom, ako minulý rok v decembri predstavila nového prezidenta spoločnosti a COO. Toto posledné vymenovanie viedlo k veľkému nákupu dôverných informácií, keď nový prezident Curtis Medeiros začiatkom tohto mesiaca vybral dva veľké bloky akcií v celkovej hodnote viac ako 40 000 akcií. Medeiros tieto akcie kúpil v dvoch častiach a na každý nákup utratil takmer 200 000 dolárov. Nákup je vnímaný ako jasný znak dôvery manažmentu v spoločnosť a akcie.

Analytik Richard Close hodnotí túto akciu „buy“, pričom cenový cieľ vo výške 26 dolárov naznačuje najpôsobivejší 138-percentný potenciál nárastu.

Vo svojich pripomienkach k CATS, Close napísal: „Ako sme uviedli po finančnej správe za štvrtý kvartál 2019 z minulého týždňa, prepracovaný manažérsky tím využíva svoje významné podnikové skúsenosti na zlepšenie prevádzkových procesov a pracovných postupov, čo by malo viesť k zlepšeniu zápisu, udržania, nový predaj klientov a nakoniec výrazný trvalý rast výnosov a ziskovosť. “

Niektoré akcie sú pod radarom a CATS je jednou z nich. Close má jedinú nedávnu analýzu tejto spoločnosti.

päťročný graf Columbia Property Trust, zdroj: GOOGLE

Columbia Property Trust (CXP:NYSE)

Poslednou na našom zozname je REIT, ktorá je zameraná na kancelárske nehnuteľnosti vo veľkých mestských oblastiach. Hlavné činnosti spoločnosti sa nachádzajú v New Yorku, San Franciscu, Washington DC, Bostone a Los Angeles. Nehnuteľnosti spoločnosti Columbia spolu tvoria 6,8 milióna štvorcových stôp, pričom 97% portfólia bolo prenajatých.

Columbia uskutočnila dve významné akvizície v roku 2019, kancelársku budovu s rozlohou 235 000 štvorcových stôp na Manhattane za 205,5 milióna dolárov a budovu s rozlohou 252 000 štvorcových stôp v San Franciscu za 238,9 milióna dolárov. CXP vykázala 8 centov na akciu čistého príjmu za rok, čím prekročila svoje celoročné usmernenie. Činnosti spoločnosti podporili veľkorysú dividendu, pri ktorej sa štvrťročná platba vo výške 21 centov ročne zvýšila na 84 centov a poskytla výnos 9,1%. Tento výnos je viac ako štvornásobkom priemernej dividendy spoločností kótovaných v indexe S&P. Výplata (PAY OUT) vo výške 61% naznačuje, že dividenda je stabilná a udržateľná.

Traja predstavitelia spoločnosti za posledné dva týždne uskutočnili veľké nákupy akcií. Prvým bol Jeff Gronning, CIO, ktorý kúpil 9 500 akcií za 148 975 dolárov. Po jeho kúpe nasledoval člen predstavenstva John Dixon, ktorý kúpil dva bloky po 5 000 akciách za celkovo 130 000 dolárov. Posledné nákupy spoločnosti uskutočnil prezident a CEO Nelson Mills, ktoré spolu dosiahli sumu viac ako 250 000 dolárov. Mills vybral dva bloky zložené z 21 056 a 6 000 akcií. Tieto nákupy dokazujú, že vedenie spoločnosti jej je zaviazané.

Analytik Ki Bin Kim sa drží hodnotenia „buy“. Cenový cieľ určil na 23 dolárov. 

V správe o akciách Kim hovorí: „Páčilo sa nám väčšie zameranie portfólia spoločnosti CXP, ktoré je určené predovšetkým pre rastúcich nájomcov v oblasti technológií a médií. Investori budú chcieť, aby vedenie našlo dobrú rovnováhu vo využívaní štruktúr spoločného podniku a úsilia o rozvoj pridanej hodnoty a aby si udržalo pohodlnú finančnú páku. Akcie boli pod tlakom, rovnako ako väčšina kancelárskych REIT, ale myslíme si, že je relatívne podhodnotená. “

Konsenzus analytikov ohodnotil akcie ako „moderate buy“, ktoré je založené na troch recenziách vrátane 2 „buy“ a 1 „hold“. Akcie sú ocenené na 10,22 dolárov a priemerný cenový cieľ je 23 dolárov.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár