3 mega-cap akcie s ratingom “buy”

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

Nedávno akcie „FANG“ oznámili svoje hospodárske výsledky. Nech je reakcia na zisky Netflixu (NASDAQ: NFLX) pripomenutím, že výsledok takýchto udalostí je binárny. Rozdrvili svoje čísla, ale akcie po krátkom čase padli. Čas na obchodovanie s akciami je až keď vieme viac o ich základoch a prognózach.

Navyše, tentoraz sú veci neistejšie ako kedykoľvek predtým. Väčšina sveta je stále v karanténe a spoločnosti trpia obrovskými stratami. V dôsledku toho pretrváva binárny charakter všetkých investícií najmenej do budúceho štvrťroka. Takže sa pripravte na použitie hybridných stratégií na obchodovanie s týmito tromi skvelými mega-cap akciami. 

Akciové trhy stále čelia rôznym faktorom. USA sa zaväzuje rozbehnúť ekonomiku po globálnej karanténe, úspech však nie je zaručený. Niekoľko štátov, ktoré sa vracajú, čelí mnohým kritikám, dokonca aj od prezidenta Donalda Trumpa.

Pravdou je, že svet nikdy nič také nevidel, takže na to neexistujú odborníci. Pri diskusii o týchto troch akciách preto musíme byť všetci skromní.

  • Intel (NASDAQ:INTC)
  • International Business Machines (NYSE:IBM)
  • Biogen (NASDAQ:BIIB)

Čítajte ďalej a zistite, prečo si títo traja zaslúžia byť vo vašom hľadáčiku.

ročný graf Intel, zdroj GOOGLE

Intel

Keďže je každý zaseknutý doma tak teda dopyt po technológiách nebol nikdy vyšší. Trend bol už v pohybe – svet chce byť online pre všetko a pre všetkých. Spoločnosť Amazon (NASDAQ: AMZN) začala pred desiatimi rokmi a ďalšie neohrozené spoločnosti, ako napríklad Salesforce.com (NYSE: CRM), ju pomohli nasmerovať do cloudu. Je pre podniky doslovne povinné prispôsobiť sa novému modelu alebo ostanú pozadu.

Povinná karanténa tento proces priviedla k nadmernej rýchlosti. Napríklad pri projekte Zoom Video (NASDAQ: ZM) došlo k výbuchu, pretože každý obchoduje či absolvuje kurzy online.

Dopyt po technike nie je krátkodobý výstrelok, je to téma, ktorá vydrží desaťročia. A Intel je jednou z tých spoločností, ktoré dodávajú „mozgy pre operácie“. Aj po vykázaní hospodárskych výsledkov ohľadom ziskov, kedy sa ukázalo, že výsledky boli dobré, investori akcie aj tak potrestali za slabé výsledky. Je to však hlúpe – manažment konal zodpovedne v prípade extrémnej neistoty. Zaslúžia si potlesk, nie kritiku.

V minulosti mala spoločnosť problémy s balíkom c-suite, ale teraz by sa z toho mala dostať. Z troch najväčších akcií čipov je spoločnosť Intel najlacnejšia. Jej forwardový pomer ceny a výnosov je 12x. Porovnajte to s Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD) – 50x alebo s Nvidia (NASDAQ: NVDA) – 38x. Spoločnosť Intel s nimi napriek všetkému držala krok.

Pointa je, že poskytli vynikajúce výsledky pod obrovským stresom. Ďalej to vyzerá dosť rastovo, pretože investori si okamžite kúpili ziskový výnos z 56 dolárov na akciu. Zvyčajne to býva príznakom býčích zámerov – najmä ak sa môžu vymaniť zo 61 dolárov a 62 dolárov za akciu. Býci potom majú legitímny výstrel, aby vyplnili medzeru na 64 dolárov a prekročili posledné maximá.

Toto je obchod, ktorý by sa mohol zmeniť na príjemnú dlhodobú investíciu, najmä ak kupujúci zostanú pod kontrolou. Oceňovanie nie je problém. High-tech spoločnosti, ktoré sú lacné, je ťažké nájsť.

ročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

IBM

Je to jediná obrovská technologická spoločnosť, ktorá nedokázala jednoznačne zmeniť nový model predplatného. Pokračujú dobre, ale nikdy nereportujú zodpovedajúce výsledky. Možno je to tentokrát iné, pretože dlhoročný generálny riaditeľ Ginni Rometti odišiel a loď je pod novým vodcom Arvindom Krišnou. 

Našťastie graf vyzerá celkom dobre. Ak býci môžu poraziť najvyššie hodnoty za posledný týždeň, môžu odtiaľ spustiť rally od 12 do 15 dolárov. Kupujúci skočili na 114 dolárov za akciu. Nastavili vyššie minimá a teraz útočia blízko 125 dolárov. Výsledky boli sklamaním, ale netrvalo to dlho.

Bez ohľadu na metódu, ide o obchod a tento by mal dať stopku strate čoskoro. Ak sa táto úroveň stratí, téza tohto potenciálu je nesprávna.

ročný graf Biogen, zdroj: GOOGLE

Biogen

Aj za normálnych okolností sú akcie v zdravotníctve a farmaceutickom priemysle divoké. Sú neustále citlivé, najmä na rôzne pandémie, a to im vždy prinieslo chúlostivé investície. Pridajte k tomu Covid-19 a máte vzorec neistoty. Akcie Biogenu sú od februára veľmi volatilné a pohybujú sa medzi 266 a 375 dolármi na akciu.

Spoločnosť sa dostala do zárobkov blízko hornej hranice uvedeného rozsahu, ale negatívna reakcia ju poslala o 15% nižšie a teraz je blízko dolnej hranice. Dobrou správou je, že spodná hranica sa drží nad 288 dolárov. To by mohlo byť základom pre ďalšiu vlnu. Z obchodného hľadiska je to niečo, s čím sa dá pracovať. Predpokladá sa, že dojazd zostane, kým býky alebo medvede neporušia niektorú z hrán. Býci musia vynaložiť úsilie na útek z 307 dolárov. 

Išlo by o obchod, takže by malo dôjsť k strate strát. V tomto prípade sa zdá byť rozumné predpokladať aj sekundárnu podporu nad 272 dolárov na akciu.

Či už prenasledujete hornú hranicu alebo sa vrháte do sekundárnej podpory, vlastníctvo Biogen z dlhodobého hľadiska sa zdá byť dosť neškodné. Je lacná s jednociferným P / E a 4x predajom. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár