3 najlepšie technologické akcie na nákup pre rast a príjem

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Technológie

Technologické akcie sa tradične spájajú s rastom, nie s príjmom. Aj keď je táto povesť celkovo stále pravdivá, v súčasnosti existuje veľa špičkových technologických akcií, ktoré sú dividendovými akciami a vyplácajú pasívny príjem akcionárom.

Technologické akcie vyplácajúce dividendy tiež ponúkajú rast, vďaka čomu sú príťažlivé pre investorov, ktorí hľadajú kombináciu rastu a príjmu. Existujú vybrané akcie, ktoré ponúkajú oboje, a v tomto článku sa pozrieme na tri technologické akcie, o ktorých si myslíme, že ponúkajú silné vyhliadky na rast spolu s rastúcim príjmom z dividend v priebehu času.

Akcie, ako sú tieto, môžu pomôcť investorom vytvárať bohatstvo prostredníctvom zhodnotenia kapitálu a príjmu z dividend.

Tri dividendové akcie sú:

  • Micro Focus International plc (NYSE: MFGP)
  • Skyworks Solutions Inc (NASDAQ: SWKS)
  • Microchip Technology Incorporated (NASDAQ: MCHP)

Dividendový výnos: 4,08%

päťročný graf Micro Focus International, zdroj: GOOGLE

Micro Focus International (MFGP)

Našou prvou akciou je Micro Focus, podniková softvérová spoločnosť so sídlom v Spojenom kráľovstve. Spoločnosť ponúka softvérové ​​produkty infraštruktúry, ktoré zahŕňajú modernizáciu a konektivitu aplikácií, správu poskytovania aplikácií, správu operácií IT, správu bezpečnosti a informácií a správu.

Micro Focus integruje svoje ponuky s produktmi spoločnosti Microsoft s cieľom znížiť náklady vládnych klientov na infraštruktúru. Spoločnosť bola založená v roku 1976, generuje takmer 3 miliardy dolárov ročne a obchoduje s trhovou kapitalizáciou vo výške 1,65 miliardy dolárov.

Najnovšie zisky Micro Focus ukázali trochu slabé výsledky za prvý polrok fiškálneho roka, ktorý sa skončil 30. apríla. Spoločnosť vykázala zisk na akciu vo výške 66 centov, čo je medziročný pokles o 8,3%.

Tržby klesli o 4,6% na 1,4 miliardy dolárov, čo bolo pokračovaním oslabenia z druhej polovice predchádzajúceho roka. Výnosy z licencií vzrástli v prvej polovici roka o 10%, čo však bolo kompenzované poklesom v iných častiach podnikania.

Upravená EBITDA klesla o 7,7% na 519 miliónov dolárov, zatiaľ čo upravená marža EBITDA klesla o 130 bázických bodov na 37,7%. Aj keď tieto výsledky boli slabé, v druhej polovici predchádzajúceho fiškálneho roka tu boli zlepšenia, čo naznačuje, že najhoršie môže byť v tomto bode za výsledkami spoločnosti. Spoločnosť odhadovala zisk na akciu na 1,31 dolárov za celý rok, ktorý sa skončil v októbri.

Micro Focus sa obchoduje len za 4,1-násobok tohtoročných odhadov zisku, čo je len 58% reálnej hodnoty. Tiež vidíme, že spoločnosť produkuje približne 4%-ný ročný rast ziskov a akcionárom vypláca 4%-ný dividendový výnos.

Spolu vidíme, že Micro Focus má potenciál produkovať celkové výnosy 18% ročne v nasledujúcich rokoch.

Dividendový výnos: 1,44%

päťročný graf Skyworks Solutions, zdroj: GOOGLE

Skyworks Solutions Inc (SWKS)

Našou ďalšou akciou je Skyworks Solutions, spoločnosť, ktorá navrhuje, vyvíja, vyrába a predáva vlastné polovodičové produkty po celom svete. Portfólio spoločnosti zahŕňa atenuátory, zosilňovače, prevodníky, bezdrôtový analógový systém na čipoch, LED ovládače a ďalšie.

Tieto produkty sa používajú v leteckom a kozmickom priemysle, automobilovom priemysle, mobilnej infraštruktúre, nositeľných produktoch, prepojenej domácnosti, hrách a iných odvetviach

Skyworks bola založená v roku 1962, generuje ročné príjmy okolo 5 miliárd dolárov a obchoduje s trhovou kapitalizáciou takmer 27 miliárd dolárov.

Spoločnosť vykázala 4. novembra zisk za štvrtý štvrťrok a celý rok a výsledky boli dosť silné. Tržby medziročne vzrástli o 37% na 1,3 miliardy dolárov, čo tiež prekonalo odhady analytikov. Za celý rok tržby vzrástli o 52%. Upravený prevádzkový príjem bol vo štvrtom štvrťroku 488 miliónov dolárov a upravený zisk na akciu dosiahol 2,62 dolárov. Za fiškálny rok dosiahol upravený zisk na akciu 10,50 dolárov , čo je medziročný nárast o 71%.

Skyworks je uprostred akvizície infraštruktúry a automobilového podnikania spoločnosti Silicon Labs, o ktorej sa manažérsky tím domnieva, že v budúcnosti podnieti ďalší rast. Očakávame, že spoločnosť zarobí vo fiškálnom roku, ktorý sa práve začal, 11,57 dolárov na akciu, čo by predstavovalo nárast o 10% v porovnaní s vynikajúcimi výsledkami za fiškálny rok 2021.

Dividendový výnos Skyworks nie je príliš lákavý- je na úrovni 1,4%, ale stále je to rovnako dobré ako na širšom trhu. Hodnotu Skyworks vidíme v jej rastovom potenciáli, ktorý odhadujeme na 10% ročne, a v rozumnej cene, ktorá sa obchoduje približne o 7% pod naším odhadom reálnej hodnoty.

Celkovo vidíme, že tieto faktory vytvárajú potenciál pre 13% celkových ročných výnosov v nasledujúcich piatich rokoch.

Dividendový výnos: 1,10%

päťročný graf Microchip Technology Incorporated, zdroj: GOOGLE

Microchip Technology Incorporated (MCHP)

Poslednou je Microchip Technology, spoločnosť, ktorá celosvetovo vyvíja, vyrába a predáva polovodičové produkty pre rôzne vstavané riadiace aplikácie. Microchip ponúka univerzálne mikrokontroléry, vstavané mikroprocesory, mikrokontroléry pre automobilové, priemyselné, konektívne a výpočtové aplikácie, spolu s množstvom ďalších súvisiacich produktov.

Spoločnosť Microchip bola založená v roku 1989, generuje o niečo viac ako 6 miliárd dolárov ročných príjmov a obchoduje s trhovou kapitalizáciou vo výške 46 miliárd dolárov.

Microchip oznámil zisk za druhý štvrťrok 4. novembra a výsledky ukázali veľmi výrazné medziročné zlepšenie. Celkové tržby vzrástli o 26% medziročne (o 1,65 miliardy dolárov) na nový štvrťročný rekord. Vyššie príjmy možno pripísať realizácii značného rally spoločnosti, ako aj silnému základnému dopytu napriek obmedzeniam výrobnej kapacity pre jej zákazníkov.

Hrubé marže dosiahli rekordných 65,3% príjmov za štvrťrok, čo v kombinácii s rekordnými príjmami prinieslo rekordný čistý príjem 1,07 dolárov na akciu na upravenom základe. Na tento rok sme zvýšili náš výhľad zisku na akciu na 4,50 dolárov, čo by pre spoločnosť veľmi jednoducho predstavovalo rekordný rok zisku.

Vidíme, že Microchip má odtiaľto potenciál na veľmi silný 12%-ný ročný rast zisku na akciu, ktorý tvorí väčšinu očakávaných ročných výnosov. Akcie spoločnosti sú v reálnej hodnote, takže v nadchádzajúcich rokoch nevidíme v podstate žiadny vplyv pohybu ocenenia.

Dividendový výnos je o niečo nižší ako trhový – na úrovni 1,1%, takže nejde o obrovský zdroj príjmu. Keď však tieto faktory skombinujeme, stále pre akcionárov vidíme v nasledujúcich rokoch potenciál ročných celkových výnosov 12%+.

Záver

Pri výbere akcií na dlhodobé vlastníctvo majú investori veľa možností. Najlepšie tipy vidíme ako akcie, ktoré kombinujú viac ako jednu priaznivú charakteristiku, ako je rast a príjem, pretože to zvyčajne vedie k najrýchlejšiemu zlučovaniu.

Technologické akcie nie sú známe svojimi dividendovými výplatami. Namiesto toho investori zvyčajne nakupovali verejné služby alebo investičné fondy nehnuteľností. To sa však v poslednom desaťročí zmenilo a mnohé technologické akcie teraz vyplácajú akcionárom dividendy.

Tri technologické akcie, o ktorých sme diskutovali vyššie, so sebou nesú schopnosť generovať príjem a využívať výhody silného rastu v nasledujúcich rokoch. Všetky tieto tri technologické akcie hodnotíme ako nákupy a myslíme si, že prinesú akcionárom silné výnosy.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár