3 „strong buy“ akcie s výnosom 10%

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Reality Služby

Senát schválil návrh zákona o úľavách vplyvom koronavírusu a akciové trhy zareagovali svojím tretím po sebe nasledujúcim dňom zisku – prvýkrát od polovice februára. Schválenie návrhu zákona Senátu jednomyseľným hlasovaním teraz poslalo opatrenie Parlamentu. Prezident Trump už povedal, že opatrenie podpíše.

Index S&P 500 získal za posledné dve sedenia 238 bodov, čo je najlepší dvojdňový zisk indexu od novembra 2008. Dow Jones včera získal 2,4% a po pridaní 2 600 bodov za posledné dve sedenia dosiahol 21 200 bodov. Po týždňoch väčšinou stabilného poklesu trhu sú zisky z posledných dvoch “session” veľmi potrebnou hybnou silou, zvyšujú morálku investorov a zvyšujú nádej, že je za nami to najhoršie momentálneho medvedieho trhu.

Čo znamená, že investori sa musia rozhodnúť, kam rozdelia svoje prostriedky. Nedá sa povedať, ako dlho bude táto poloha zachovaná, takže defenzívne hry sú pravdepodobne stále múdre. Našli sme akcie, ktoré iba nevykazujú dočasný zisk, ale pravdepodobne budú aj naďalej vyplácať spoľahlivé výnosy.

päťročný graf Williams Companies,zdroj: GOOGLE

Williams Companies, Inc. (WMB:NYSE)

Začneme v Oklahome, kde Williams Companies pôsobí v oblasti služieb a poskytujú služby spracovania a prepravy zemného plynu. WMB kontroluje plynovody z produkčných oblastí Rocky Mountain na pacifický severozápad, ako aj plynovody a spracovateľské zariadenia spájajúce vŕtacie oblasti Appalachian a Texan medzi sebou a s vývoznými zariadeniami na pobreží Mexického zálivu a východného pobrežia. Williams spracováva takmer jednu tretinu zemného plynu používaného komerčnými a domácimi zákazníkmi v USA.

Spoločnosť zaznamenala zisk vo štvrtom štvrťroku, čo bola úľava po tom, ako v 3. štvrťroku sklamala. Horná línia štvrtého kvartálu bola na úrovni 2,1 miliardy dolárov, čím prekonala prognózu o 2% a postupne rástla o pol percenta. EPS premeškala prognózu o jeden cent a dosiahla 24 centov na akciu. Tento počet však medziročne narástol o 26%.

WMB tiež vykázala medziročný zisk z rozdeliteľnej hotovosti. Dostupná hotovosť medziročne narástla o viac ako 10% na 828 miliónov dolárov. Je to dobré znamenie pre investorov zameraných na príjem, pretože to zabezpečuje udržateľnosť dividend WMB.

Táto dividenda v súčasnosti prináša viac ako 12%, čo je 6-krát viac ako priemerná dividenda v sektore akcií základných materiálov. Výplata je 1,60 dolárov ročne, vyplatená štvrťročne pri 40 centoch na akciu. Spoločnosť za posledné tri roky zvýšila výplatu dividend trikrát.

Analytik Shneur Gershuni pokrýva túto akciu a ostáva pri hodnotení „buy“. Jeho cenový cieľ 28 dolárov naznačuje silný potenciál nárastu 97%.

Gershuni vo svojich komentároch k akciám poukazuje na vysoký dividendový výnos. Čo je dôležitejšie pre okamžité podmienky, poukazuje tiež na flexibilitu spoločnosti pri zvládaní prebiehajúcej epidémie: „WMB má tri rôzne kontrolné miestnosti a v prípade potreby môže na diaľku ovládať G&P a potrubia. WMB neočakáva žiadne prerušenie dodávky kvôli koronavírusu. “

Spoločnosť Williams získala rating „strong buy“ od konsenzu analytikov na základe 13 nedávnych recenzií. Medzi ne patrí 10 „buy“ a 3 „hold“. Ceny akcií sú nízke, 14,41 dolárov, ale cenový cieľ je v priemere 22,31 dolárov, čo naznačuje priestor na pôsobivý rast – 55%.

päťročný graf TC Pipelines LP, zdroj: GOOGLE

TC Pipelines LP (TCP:NYSE)

Druhá spoločnosť na našom zozname je tiež významným hráčom v plynovodnej sieti v USA a Kanade. TC Pipelines je holdingová spoločnosť, ktorá nadobúda, vlastní a prevádzkuje hlavné záujmy v ropovodoch pozdĺž americko-kanadskej hranice a cez stredozápad. TCP skončila v roku 2019 s čistým príjmom 280 miliónov dolárov, čo výrazne narástlo z čistej straty 182 miliónov dolárov v roku 2018. EPS v štvrtom štvrťroku bola vo výške 95 centov, čo bolo výrazne nad odhadmi.

Lepšie pre investorov. Spoločnosť vykázala v roku 2019 rozdeliteľný hotovostný tok vo výške 340 miliónov dolárov. To je kľúčové pre investorov – najväčšou príťažlivosťou spoločnosti TCP ako investície je jej 11,3%-ná dividenda a vysoký cash flow spoločnosti v kombinácii s pomerom výplaty dividend 68% , takže výplata je cenovo dostupná. TCP vypláca štvrťročne 65 centov, anualizuje na 2,60 dolárov a od mája 2018 drží dividendu stabilnú.

Analytička RBC Elvira Scotto poukazuje na to, že spoločnosť TCP, ktorá sa zameriava na dopravné potrubia zemného plynu, je dobre chránená pred nízkymi cenami, ktoré trápia uhľovodíkový priemysel. O akcii hovorí: „Myslíme si, že regulované aktíva s plynom poskytujú oceňovacie minimum a že stabilný profil peňažných tokov by mal byť atraktívny v nestabilnom komoditnom prostredí.“

Scotto je optimistická pre vyhliadky TCP a udáva cenový cieľ 44 dolárov, čo znamená 62% pozitívny potenciál. V súlade so svojím optimizmom Scotto inovuje akcie TCP z „neutral“ na „buy“. 

Spoločnosť TC Pipelines má jednomyseľné hodnotenie konsenzu „strong buy“ na základe 4 nedávnych recenzií „buy“. Akcie sa predávajú za 26,82 dolárov a cenový cieľ 39,25 dolárov, naznačuje priestor na 44% -ný nárast.

päťročný graf EPR Properties, zdroj: GOOGLE

EPR Properties (EPR:NYSE)

Nie je možné, aby sa v zozname tohto typu nenachádzalo aspoň jedno REIT. Tieto spoločnosti majú zákonnú požiadavku na vrátenie určitého percenta svojich príjmov akcionárom a zvyčajným zvoleným spôsobom je dividenda. V prípade EPR to vedie k veľkolepému výnosu 17%.

V skutočnosti ide o 38,25 centov na akciu – vyplácanú mesačne, čo je príjemné pre investorov, ktorí hľadajú pravidelný tok príjmov. Ročná platba je 4,59 dolárov. EPR má sedemročnú históriu udržiavania a postupného zvyšovania dividend. Súčasný výnos je oveľa vyšší ako priemer sektora – 2,02%.

EPR podporuje svoju vysokú dividendu úspešným portfóliom zábavných parkov, divadiel, lyžiarskych stredísk a ďalších zábavných zariadení. Medzi jej aktíva patrí 179 divadiel a 13 lyžiarskych stredísk. EPR vlastní okrem iného 1 kasíno a 7 fitnescentier a wellness centier.

EPR skončila rok 2019 s EPS vo výške 1,26 dolárov, len nastalo skĺznutie 10 centov z predchádzajúceho roka. Štvrťročné príjmy spoločnosti medziročne vzrástli o 6,3% a dosiahli 154,77 milióna dolárov, aj keď to je o 3% nižšie, ako sa predpokladalo. Pri šírení epidémie COVID-19 sa zameranie EPR na nehnuteľnosti súvisiace so zábavou pravdepodobne v krátkodobom až strednodobom horizonte prejavia ako čisto negatívne, ale investori môžu očakávať prudký nárast dopytu po zastavení karantény a odblokovaní opatrení.

Analytik Ki Bin Kim zo spoločnosti SunTrust Robinson poznamenáva, že spoločnosť EPR prijíma obranné opatrenia na zabránenie hlbokých strát v súčasnom prostredí koronavírusu. O akcii píše nasledovné: „Práve teraz nie je narastanie FFO hlavným problémom. Je to o bezpečnosti; ide o súvahu. Udržať 500 miliárd dolárov v súvahe a 100%-nú dostupnosť úverovej linky vo výške 1 miliárd dolárov je oveľa dôležitejšie ako pokus o rozmiestnenie kapitálu … “

Kim vidí defenzívnosť spoločnosti ako šikovný krok a udržiava si hodnotenie „buy“. Jeho cenový cieľ 60 dolárov naznačuje, že v tomto prípade je nárast o 124%, čo poukazuje na základnú silu spoločnosti.

Medzi 4 najnovšie recenzie EPR patria 3 „buy“ a 1 „hold“, vďaka čomu na základe konsenzuálneho hodnotenia je označená ako „strong buy“. Akcie sa predávajú za 29,55 dolárov, zatiaľ čo priemerný cenový cieľ je 53,25 dolárov, čo znamená cenný pozitívny potenciál okolo 80%.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár