3 technické ETF na obchodovanie do najdivokejšej výsledkovej sezóny

Akcie Americké akcie Dividendy všetky články

Najdôležitejšou vecou pre investorov je vyhnúť sa zrejmým chybám, najmä pri obchodovaní s technickými akciami a technickými ETF. Spoločne majú tendenciu sa pohybovať rýchlo a dlho v oboch smeroch. Prevládajúcou makroekonomickou tézou je, že vládne stimulačné balíčky zachránia ekonomiku z dobrého dôvodu. Biely dom vrhá nebývalé množstvo peňazí na spoločnosti, ako aj na spotrebiteľov. Balík 2 bilióny dolárov bude pravdepodobne jedným z mnohých. Federálny rezervný systém USA tiež verejne vyhlásil, že má neobmedzenú palebnú silu na udržanie toku peňazí. Dokonca kupuje dlhopisy vôbec prvýkrát.

To je však aj zlá správa, pretože na obchodných frontoch je strach a budú tu milióny porazených. Niektoré podniky budú trpieť nenapraviteľným spôsobom a budú „zomierať“ bez ohľadu na to, či od vlády dostanú peniaze zadarmo. Finančné následky nového koronavírusu sú teda hrozbou pre hospodárstvo ako nikdy predtým a za hranicami zjavného stavu.

Tento týždeň sa Wall Street dostáva do sezóny oznámenia technologických výsledkov po pozitívnom dokončení búrlivého týždňa. Všetko to začína Netflixom (NASDAQ: NFLX) a keďže je súčasťou dnes známych akcií FANG, jeho cenová akcia po výnosoch bude mať vplyv na zvyšok. Patria sem takmer všetky veľké vedúce subjekty v oblasti technologických akcií vrátane Facebooku (NASDAQ: FB), Amazonu (NASDAQ: AMZN) a Alphabet (NASDAQ: GOOGL, NASDAQ: GOOG).

Niekedy je ľahšie vsádzať kolektívne, než vyberať jednotlivých víťazov a porazených. To znamená, poďme sa pozrieť na to, s ktorými technickými ETF by bolo najlepšie obchodovať v tejto výsledkovej sezóne. Sú to tieto tri:

  • Invesco QQQ Trust (NASDAQ: QQQ)
  • VanEck Vectors Semiconductor ETF (NASDAQ: SMH)
  • Technology Select Sector SPDR Fund (NYSEARCA: XLK)

Medzi týmito menami sú nuansy, ale nezabudnite, že krátkodobá reakcia na výsledky je binárna. Nevieme, čo spoločnosti povedia, a určite nemáme potuchy, ako obchodníci budú reagovať. Celkovo sú všetky tri tieto ETF skvelými dlhodobými investíciami – a počas tejto diskusie sa posúdia krátkodobé očakávania týkajúce sa toho, čo bude pravdepodobne rekordne najznámejšia výsledková sezóna.

Invesco QQQ Trust (QQQ)

QQQ je najpriamejší spôsob obchodovania s technológiami. Predstavuje kompozíciu Nasdaq, takže je zväčša tvorené značkami, ktoré všetci poznáme a milujeme. Apple (NASDAQ: AAPL), Google, Amazon, Facebook a Microsoft tvoria takmer 45% indexu, ďalšie štyri spoločnosti sú potom asi 2% a sú to Intel (NASDAQ: INTC), Pepsi (NASDAQ: PEP), Cisco (NASDAQ: CSCO) a Netflix. Darilo sa im veľmi dobre a to najmä vďaka amazonskému momentu. Napriek tomu, že svet bol uzavretý pre podnikanie, akcie AMZN dosiahli nové najvyššie hodnoty.

Ľahkým obchodom by preto bolo obsadiť sieť na všetky technické akcie a umiestniť stávku na zisk na akcie QQQ. Býci majú právo byť šťastní po minuloročnom predstavení. Naopak, tí, ktorí majú medvedie názory, nie sú blázni ak očakávajú masaker. Táto vírusová kríza je v modernej histórii ako nič iné a existuje v nej veľa neznámych. 

päťročný graf Invesco QQQ Trust, zdroj: GOOGLE

Je viac než pravdepodobné, že výsledky Netflixu budú lepšie, ako sa predpokladalo. Všetci sme uviaznutí doma a určite spotrebúvame viac médií. Streamovanie je metóda voľby a Netflix je lídrom v tomto priestore. Aj tak je otázne, či sú očakávania už započítané do masívnej rally, ktorú mali všetci. Výsledok tohto týždňa teda zostáva binárnou udalosťou viac ako investíciou dizertačnej práce – krátkodobé obchody sú teda určite špekulatívne bez ohľadu na fundamenty.

Očakáva sa technický odpor v akciách QQQ na 220 dolárov za akciu. Býci sa však pokúsia uzavrieť otvorenú medzeru od februára do výšky 230 dolárov. Z hľadiska investícií alebo hnutia obchodu je býčí vstup do QQQ v rozmedzí 198 až 202 dolárov za akciu lepší. Je však potrebné byť opatrný.

VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH)

Konštrukcia SMH v porovnaní s ostatnými je plytkejšia. Okrem 12,4% z Taiwan Semiconductor (NYSE: TSM) a 11% od spoločnosti Intel sú ostatní lídri rozmiestnení rovnomerne a to približne každý okolo 5%. Obchodujú však v úzkom súzvuku, takže stávky na jednu z nich sú ako stávky na všetkých. 

Okrem toho čas na kúpu akcií SMH bol najlepší pri nedávnom odkúpení – 122 dolárov na akciu. Lepšia doba opätovného vstupu je poklesom smerom k 125 dolárom za akciu. Ale existuje otvorená medzera na 144 dolároch. Býci by si mali všimnúť, že sa vyvinie tlak na 139,50 dolárov. 

päťročný graf VanEck Vectors Semiconductor ETF, zdroj: GOOGLE

Základy skupiny sú relatívne zdravé. Áno, budú trpieť prerušeniami dodávateľských reťazcov, ale vyskytnú sa aj prerušenia dopytu. Možno sa obe strany navzájom rušia dostatočne dlho, aby pomohli spoločnostiam ako Micron (NASDAQ: MU) – napríklad pri opätovnom otvorení sveta pre podnikanie. Celkovo je to ETF, ktoré by malo byť najviac znepokojivé, ak by toto prerušenie dodávateľského reťazca pretrvávalo alebo sa komplikovalo.

Technology Select Sector SPDR Fund (XLK)

Nákup XLK v podstate stavia na spoločnosti Apple a Microsoft, keďže spolu tvoria takmer 42% celej partie. Visa (NYSE: V), MasterCard (NYSE: MA) a PayPal (NASDAQ: PYPL) sú prekvapujúcimi členmi a spolu dosahujú ďalších 11%, čo nie je zlá vec.

Na tomto ETF sa niekomu nemusí páčiť skutočnosť, že v prvej desiatke nie je zahrnutá Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD). Bol to najvýkonnejší druh akcie za dva roky prevádzky. Chvíľu to bol „čipový šampión“ a zaslúži si lepšie zastúpenie. Napriek tomu je skupina zdravá a pripravila by veľkú dlhodobú investičnú tézu. Zahrnutie cloudového predajcu Salesforce (NYSE: CRM) kladie na tento ETF iné roztočenie, s menším dôrazom napríklad na predajné cykly hardvéru oproti SMH.

päťročný graf Technology Select Sector SPDR Fund, zdroj: GOOGLE

Rovnako ako ostatné dve ETF, aj v prípade XLK sa v akciách XLK nachádzajú medzery, ktoré by sa mali vyplniť, čo je stimulom pre býky. Zameriava sa však tiež na odolnosť voči predchádzajúcim úrovniam porúch a otáčania. Silná zisková sezóna by im pomohla prebiť sa sa cez uvedený odpor. Problém pre toto a ďalšie dva je ten, že zatiaľ čo svet je uzavretý, pravdepodobnosť takejto sily je nepravdepodobná.

Z týchto troch mien je pre dlhodobé investície najlepšie QQQ, XLK druhé a SMH tretie. Obrovské technologické akciové značky sú víťazmi aj teraz a aj pre nadchádzajúce desaťročia. Z krátkodobého hľadiska však nie sú presvedčivé. Ďalšia vlna ekonomických správ bude hrozná – a veľmi nie sme pripravení na scenáre, ktoré sa vyfarbujú. Opatrnosť je viac ako opodstatnená.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár