3 akcie Dow Jones s hodnotením „sell“

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Zdravotníctvo

Globálne akcie klesajú, keďže sa koronavírus z Číny naďalej šíri po celom svete a zabíja stovky ľudí po celom svete. Ohnisko tiež núti Čínu, aby si vybrala medzi zabíjaním svojho hospodárstva alebo zabíjaním ďalších občanov tým, že ľudí príliš skoro vráti do práce. Navyše k týmto správam pripravuje americká armáda karanténne zariadenia na základňach a ľudia sa zrazu opäť obávajú toho najhoršieho

Niet divu, že index Dow Jones prepadá. Dávame do pozornosti tri akcie do „zásoby“, ktoré by mohli byť zaujímovou investíciou.

päťročný graf 3M, zdroj: GOOGLE

3M

Akcie spoločnosti 3M (NYSE:MMM) klesajú po tom, čo spoločnosť nahlásila neuspokojivé zisky, napriek zvýšeniu predaja o 2,1% oproti predchádzajúcemu roku. A zmiešané usmerňovanie vpred iba zvyšovalo tlak. Spoločnosť pociťuje tlak v Číne kvôli svojej expozícii automobilového odvetvia, kde poskytuje veci ako zvukové systémy. V segmente dopravy a elektroniky spoločnosti tak došlo k poklesu predaja o 5,9%.

Manažment reaguje znižovaním počtu pracovných miest, aby podporil ziskovosť, ale znižovanie nákladov je vždy zlým pohľadom, najmä keď roky špičkového rastu rozmaznávali investorov. 

päťročný graf Johnson & Johnson, zdroj: GOOGLE

Johnson & Johnson

Ikone akcií zdravotnej starostlivosti Johnson & Johnson (NYSE:JNJ) hrozí, že klesne pod jej 20-dňový kĺzavý priemer. Porota štátu New Jersey nedávno nariadila spoločnosti zaplatiť štyrom žalobcom pokutu vo výške 750 miliónov dolárov ako náhradu škody. Právne problémy prinášajú najmä opioidné a antipsychotické lieky.

Investori sa necítia najlepšie po zmiešanej správe o príjmoch koncom januára. Predaj detských výrobkov v Spojených štátoch – kľúčovej maloobchodnej kategórii pre spoločnosť a zdroj dobrého mena značky – medziročne klesol takmer o 27%.

päťročný graf Merck, zdroj: GOOGLE

Merck

Akcie Merck (NYSE:MRK) klesli pod ich 200-denný kĺzavý priemer, čím sa prepadol trend rastu do začiatku roka 2018. Spoločnosť práve vykázala solídny zisk. Ale čo ten predaj? Farmaceutická spoločnosť zaznamenala medziročný nárast výnosov o takmer 8% pri náraste farmaceutického predaja o 7%.

Vermontská výhra v hlavnom meste New Hampshire by mohla byť problémom. Sanders bol v Spojených štátoch hlasným kritikom cien liekov a obhajcom zdravotnej starostlivosti. Prezident Donald Trump vo svojom príhovore tiež vyzval na „dvojstranný právny predpis o cenách liekov“. To je pravdepodobne jediná vec, na ktorej by sa Sanders a Trump niekedy dohodli – ceny liekov na predpis sú príliš vysoké.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár