3 vysoko výnosné dividendové akcie na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Reality

Dividendové akcie sú pre investorov vždy populárne a nie je žiadnym tajomstvom, prečo. Spoľahlivá dividenda poskytuje stabilný tok príjmov, aj keď sú ťažké časy a trhy klesajú, tým chránia investorov pred stratami v dôsledku znehodnotenia akcií.

Nájdenie správnej dividendy je však skutočný trik. Výnos je v priemere iba asi 2% a niektoré zo stojatých akcií na trhu dosahujú menej ako 1%. Ale dividendy s vysokými výnosmi, so spoľahlivými platbami, sú stále k dispozícii – dokonca aj v období pandémie.

Špičkoví analytici z investičnej banky JPMorgan sa zameriavajú na niektorých pravdepodobných kandidátov na spoľahlivé výnosy. Prinášame tri akcie z výberu JPM, aby sme zistili, prečo sú také presvedčivé.

päťročný graf Hess Midstream, zdroj: GOOGLE

Hess Midstream Operations (HESM)

Začneme v energetickom priemysle s Hess Midstream (HESM:NYSE). Keď uvažujete o uhľovodíkovom sektore, je normálne zamerať sa na vrty, ktoré ťažia ropu a plyn – ale bez spoločností v midstreame by to bolo k ničomu. Tieto spoločnosti, ako napríklad Hess, majú aktíva a infraštruktúru na zhromažďovanie, spracúvanie, skladovanie a prepravu produktov ropy a zemného plynu z vrtov do rafinérií na koncové miesto predaja. Hess pôsobí v slávnej formácii Bakken, ktorá dala Dakotu na mapu na začiatku amerického štiepiaceho (frakovacieho) boomu.

Koronavírusový kvartál bol pre spoločnosť Hess ťažký, ale spoločnosť sa dokázala prispôsobiť. V prvom kvartáli sa EPS postupne zvýšila o 25% na 35 centov. To bolo odvodené z čistého príjmu 129 miliónov dolárov.

Ešte lepšie pre investorov, Hess má silné vyhliadky do budúcnosti. Priechodnosť pri spracovaní plynu, ťažbe plynu a ťažbe ropy stúpa. Spoločnosť sa tiež môže pochváliť vysokou mierou záväzkov týkajúcich sa minimálneho objemu, ktoré v budúcnosti ochránia ( až na 97% ) príjem spoločnosti.

To všetko dáva Hess solídnu pozíciu na zvýšenie dividend. Spoločnosť zvýšila svoje dividendy každý štvrťrok za posledné tri roky a posledné zvýšenie o 1,2% zvýšilo platbu na 43,1 centov za akciu. S ročnou sumou 1,72 dolárov to dáva dividende HESM impozantný 9,2%-ný výnos.

Analytik JPMorgan Jeremy Tonet zaznamenal úspech spoločnosti Hess. Je ohromený schopnosťou spoločnosti udržať si svoje obchodné objemy, píše: „HESM – ťažba ropy, spracovanie plynu a objemy terminálov prekonali naše očakávania.“

„Sme presvedčení, že investori budú povzbudení: (1) HESM, ktorý opätovne potvrdzuje rast EBITDA o 25% v 2021, (2) MVC chrániace 97% výnosov a (3) dolná hranica nového výhľadu za predpokladu, že bude efektívna stranícka aktivita na zvyšok roka, ktorá je podľa nás konzervatívna. Okrem toho HESM opätovne potvrdila marcový kapitálový výhľad – približne 275 mm do roku 2020 a 100 mm do roku 2021,“ dodal analytik.

HESM je ohodnotená ako „buy“ a jej cenový cieľ 23 dolárov znamená nárast o 30% oproti súčasným úrovniam. 

Konsenzus analytikov ohľadom HESM je „strong buy“ založený na rozdelení 3:1 medzi ratingom „buy“ and „hold“. Akcie sa predávajú za 18,71 dolárov a priemerný cenový cieľ 17,60 dolárov naznačuje, že akcie majú priestor na 12%-ný rast.

päťročný graf MGM Growth Properties, zdroj: GOOGLE

MGM Growth Properties (MGP)

Z energetického sektora prejdeme na nehnuteľnosti. Konkrétne, investičné fondy do nehnuteľností. Tieto spoločnosti, ktoré vlastnia, prevádzkujú alebo investujú do nehnuteľností a / alebo hypoték a cenných papierov zabezpečených hypotékou, sú štruktúrované podľa daňových predpisov, aby vysoké percento svojich výnosov vrátili priamo akcionárom. Vďaka tomu sú ich dividendy zaujímavé, pretože to je obvyklý spôsob návratnosti.

Spoločnosť MGM Growth Properties (MGP:NYSE) vlastní portfólio „zábavných“ nehnuteľností a miest, 13 nehnuteľností v 8 štátoch. MGM sú hlavne kasína a luxusné hotely. Spoločnosť sa môže pochváliť viac ako 27 000 izbami vo svojich hoteloch a vlani zaznamenala tržby 881 miliónov dolárov. Luxusná povaha nehnuteľností pomohla MGM prežiť „koronavírusový štvrťrok“. Spoločnosť zaznamenala postupný pokles zisku o 3,4% na 56 centov na akciu, ale v druhom kvartáli spoločnosť posilnila svoju likviditnú pozíciu s ponukou 800 miliónov dolárov. 

Čo je ešte lepšie – pre investorov zameraných na dividendy je, že spoločnosť MGM začiatkom tohto mesiaca vyhlásila dividendu za druhý kvartál, vrátane štvrťročného zvýšenia výplaty na 48,8 centov na akciu. Vďaka tomu došlo v posledných troch rokoch k šiestemu zvýšeniu dividend pre MGM. Súčasná anualizovaná sadzba je 1,95 dolárov, a poskytuje výnos o niečo viac ako 7%.

Joseph Greff píše o vyhliadkach spoločnosti na reštartovanie prevádzky v budúcnosti: „Zatiaľ čo MGP očakáva, že po období uzávierok dôjde k zastaveniu dopytu, výkonnosť nedávno otvorených nehnuteľností prekročila ich očakávania. .. Dodatočné opätovné otvorenie bude pravdepodobne závisieť od dopytu a od toho, ktoré segmenty sa vrátia skôr – silnejšie, ako o vytvorenie skupiny nehnuteľností.“ 

V súlade s jeho výhľadom dáva Greff akcii MGP rating „buy“. Jeho cenový cieľ 31 dolárov znamená potenciálny pozitívny ročný rast takmer 15%.

Wall Street súhlasí s Greff-om, ako vyplýva z ratingu „strong buy“ z analytického konsenzu. Toto hodnotenie je založené na 10 hodnoteniach vrátane 9 „buy“ a iba jedného „hold“. Akcie MGP sa predávajú za 27,04 dolárov a priemerný cenový cieľ 31,10 dolárov naznačuje, že tento rok má priestor na 15%-ný rast.

päťročný graf Gaming and Leisure Properties, zdroj: GOOGLE

Gaming and Leisure Properties (GLPI)

Posledným na zozname je ďalší REIT, tiež v hernom – závabnom priemysle. Gaming and Leisure Properties (GLPI:NASDAQ) vlastní a prevádzkuje 43 kasínových nehnuteľností rozmiestnených v 17 štátoch. Spoločnosť vstúpila do roku 2020 – a koronavírusovej krízy – s 5 ročným obdobím stabilného zisku akcií a ďalšie zisky zaznamenala v januári.

Tieto zisky sa zastavili vo februári, keď vypuknutie vírusu a zastavenie hospodárstva ukončili podnikanie kasín. Akcie GLPI sa pridali k všeobecnému poklesu na trhu a stále klesajú o viac ako 24% od svojho februárového vrcholu. Napriek výrazným cenovým stratám na akciách mohla spoločnosť GLPI prekonať odhady výnosov za prvý kvartál o viac ako 2%, pričom vykázala zisk EPS 88 centov. 

Aj v snahe udržať likviditu silnú, spoločnosť GLPI znížila vyplatenie dividend vo vyhlásení za druhý kvartál. Po vyplatení 70 centov za akciu v prvom kvartáli spoločnosť vypláca 60 centov za akciu v druhom kvartáli. Poskytuje to anualizovanú platbu vo výške 2,40 dolárov alebo výnos 6,7%, čo je stále výrazný výnos podľa akéhokoľvek štandardu.

Joseph Greff analyzoval aj GLPI. Vo svojej poznámke na začiatku mája Greff napísal: „Máme priaznivý pohľad na to, aby spoločnosť GLPI podnikla praktické kroky na spoluprácu so svojimi nájomníkmi v súvislosti s odpustením nájomného, ​​zatiaľ čo rozhodnutie spoločnosti GLPI o znížení štvrťročnej dividendy na 0,60 dolárov… považujeme za nešťastné, považujeme to za dočasné a veríme, že sa to v priebehu času vyrieši. “

V súlade s jeho priaznivým výhľadom hodnotil Greff danú akciu za „buy“. Jeho cenový cieľ, ktorý bol stanovený začiatkom mája, bol 29 dolárov – a akcie už ukázali múdrosť svojho vyššie uvedeného komentára tým, že cez tento cieľ už prešli a obchodovali sa nad 35 dolárov. 

GLPI je ďalšou akciou s konsenzom analytikov „strong buy“, ktorý je založený na 8 hodnoteniach „buy“ a 1 „hold“. Akcie sa v súčasnosti predávajú za 35,52 dolárov a priemerný cenový cieľ 36,38 dolárov naznačuje mierny potenciálny nárast. 

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár