30 akcií blížiacich sa ku „hodine smrti“

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

10.časť

Keď predseda správnej rady Federálneho rezervného systému Jerome Powell nedávno varoval, že USA čelí hrozbe dlhodobej recesie v dôsledku nového ohniska koronavírusu, nikto, kto čítal medzi riadkami, nebol prekvapený. Nakoniec sa však určite dostaneme cez túto krízu. Medzitým však máme pred sebou dlhú cestu, čo znamená, že musíme sledovať akcie, ktoré je potrebné predať.

Úprimne povedané, je načase, aby niekto s politickým vplyvom vydal triezvy odkaz. Je však dôležité mať chladný a racionálny prístup k predajom akcií – buď ste to vy, alebo oni.

Aj keď prezident Donald Trump podpísal historický stimulačný balík vo výške 2 bilióny dolárov, nenechajte sa zmiasť – toto úsilie ďaleko zaostáva za tým, čo je skutočne potrebné. A hoci je pravda, že štáty teraz zmierňujú svoje príkazy na pobyt doma, väčšina Američanov chce, aby sa tieto iniciatívy zaviedli, až kým nebude situácia skutočne jasná. To znamená, že zotavenie ekonomiky bude pravdepodobne trvať dlhšie.

Je pravda, že stimulačný balíček pomôže. 1 200 dolárov za kvalifikovaného dospelého ho však nezníži. Podľa Bureau of Labor Statistics Američania minuli v priemere o niečo viac ako 20 000 dolárov na výdavky na bývanie. To vyjde na viac ako 1 674 dolárov mesačne, takže v domácnosti pre dvoch dospelých zostane len veľmi málo. A keďže je nezamestnaných viac ako 20,5 milióna Američanov, zúfalo potrebujú ďalšiu záchrannú šnúru.

Inak povedané, je na čase zvážiť predaj týchto akcií.

Brookdale Senior Living (BKD:NYSE)

päťročný graf Brookdale Senior Living, zdroj: GOOGLE

Ako už názov napovedá, Brookdale Senior Living (NYSE: BKD) sa špecializuje na zariadenia a služby starostlivosti o seniorov. Za predchádzajúcich bežných okolností sa akcie BKD tešili silnému základnému katalyzátoru. Keďže generácia baby boomu odchádzala do dôchodku v húfoch, Brookdale mala zdanlivo veľké príjmy.

Ale rovnako ako dopad na lodné parníky, akcie BKD majú problém. Predtým, ako sa New York stal americkým epicentrom pre Covid-19, tento titul vlastnil štát Washington. Najmä starší občania v zariadeniach starostlivosti o seniorov ochoreniu podľahli, zatiaľ čo členovia rodiny to len bezmocne sledovali.

Môžete si myslieť, že Američania časom túto krízu prekonajú. Na druhej strane to môže byť udalosť podobná Great Depression, ktorá postihuje ľudí navždy. Budeme musieť počkať a uvidíme. Zatiaľ by však BKD malo zostať v koši akcií na predaj.

Callaway Golf (ELY:NYSE)

päťročný graf Callaway Golf, zdroj: GOOGLE

Golf je skutočne šport pre bohatých ľudí. V tomto prostredí, ak vás chytí hranie, by to mohol byť problém. 

Aj keď sa podiely od prepadu v marci výrazne zvýšili, je tu stále cítiť skeptickosť. Keďže ľudia požadujú dávky v nezamestnanosti stále v miliónoch za týždeň, nakoniec ekonomický pokles ovplyvní pracovníkov s vyššou mzdou. V tomto scenári je golf ľahkou položkou na odstránenie z vlastného rozpočtu.

Nakoniec golf priťahuje starších ľudí a táto demografická skupina je najviac vystavená infekcii Covid-19. Pandémia môže skončiť zmenou vkusu ľudí, čo je horšie pre Callaway. Preto by súčasné rally ELY mohlo byť pascou.

Lindblad Expeditions (LIND:NASDAQ)

päťročný graf Lindblad Expeditions, zdroj: GOOGLE

S nulovou motiváciou ísť na dovolenku sa celé odvetvie cestovného ruchu ocitlo v rozširujúcom sa portfóliu akcií na predaj. Za týchto podmienok na globálnom trhu neexistuje priestor pre akcie LIND.

Keď hospodárstvo fungovalo, Lindblad mala špekulatívne, ale presvedčivé výsledky. Kto by nechcel byť započítaný medzi tých pár ľudí, ktorí sa dostanú na Antarktídu? Avšak utratenie desiatok tisíc dolárov nemá v tejto kríze zmysel. Preto nie sú akcie LIND vhodné a bolo by dobré ich predať.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár