30 akcií blížiacich sa ku „hodine smrti“

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Zdravotníctvo

2.časť

Keď predseda správnej rady Federálneho rezervného systému Jerome Powell nedávno varoval, že USA čelí hrozbe dlhodobej recesie v dôsledku nového ohniska koronavírusu, nikto, kto čítal medzi riadkami, nebol prekvapený. Nakoniec sa však určite dostaneme cez túto krízu. Medzitým však máme pred sebou dlhú cestu, čo znamená, že musíme sledovať akcie, ktoré je potrebné predať.

Úprimne povedané, je načase, aby niekto s politickým vplyvom vydal triezvy odkaz. Je však dôležité mať chladný a racionálny prístup k predajom akcií – buď ste to vy, alebo oni.

Aj keď prezident Donald Trump podpísal historický stimulačný balík vo výške 2 bilióny dolárov, nenechajte sa zmiasť – toto úsilie ďaleko zaostáva za tým, čo je skutočne potrebné. A hoci je pravda, že štáty teraz zmierňujú svoje príkazy na pobyt doma, väčšina Američanov chce, aby sa tieto iniciatívy zaviedli, až kým nebude situácia skutočne jasná. To znamená, že zotavenie ekonomiky bude pravdepodobne trvať dlhšie.

Je pravda, že stimulačný balíček pomôže. 1 200 dolárov za kvalifikovaného dospelého ho však nezníži. Podľa Bureau of Labor Statistics Američania minuli v priemere o niečo viac ako 20 000 dolárov na výdavky na bývanie. To vyjde na viac ako 1 674 dolárov mesačne, takže v domácnosti pre dvoch dospelých zostane len veľmi málo. A keďže je nezamestnaných viac ako 20,5 milióna Američanov, zúfalo potrebujú ďalšiu záchrannú šnúru.

Inak povedané, je na čase zvážiť predaj týchto akcií.

Chef’s Warehouse (CHEF:NASDAQ)

päťročný graf Chef’s Warehouse, zdroj: GOOGLE

Pokiaľ ide o rast a ziskovosť, spoločnosť má solídne výsledky. Jej súvaha je dosť slušná (aj keď nie skvelá). V býčom prostredí by tieto akcie boli skôr odporúčané.

So súčasnou krízou však nie je dôvod špekulovať o akciách CHEF. Bohužiaľ, základná firma – vybavenie reštaurácií – je presne to, čo nepotrebujeme. Po celej krajine, reštaurácie zavreli svoje dvere. V priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov a mesiacov to urobia mnohí natrvalo.

Na záver je potrebné dodať, že aj keď mnoho štátov znovu otvorilo svoje ekonomiky pre podniky ako sú reštaurácie, CHEF ostáva zaseknutý v zamyslenom, aj keď rastúcom trendovom kanáli. 

Dave & Buster’s Entertainment (PLAY:NASDAQ)

päťročný graf Dave & Buster’s Entertainment, zdroj: GOOGLE

V období koronavírusu a sociálneho dištancovania je Dave & Buster’s problém.

Rovnako ako v prípade herných zariadení pre dospelých predstavuje spoločnosť protiklad odporúčaní rôznych zdravotníckych agentúr. Máte tu rovnaký cirkulujúci vzduch, ktorý dýchate. Po druhé, Dave & Buster’s je socializačná platforma, ktorá ľudí mieša s hrami, jedlom a nápojmi.

Inými slovami, je to výbušná zmes na šírenie infekčných chorôb. Nielen to, platformy pre domácu zábavu a spoločenské hry môžu nahradiť väčšinu obchodného modelu. 

Ruth’s Hospitality Group (RUTH:NASDAQ)

päťročný graf Ruth’s Hospitality Group, zdroj: GOOGLE

Mali by ste si robiť starosti z neuveriteľného poklesu akcií RUTH od začiatku roka. Napriek prémiovej reštaurácii značky Ruth v Chris Steak House, je málo ľudí ochotných ísť von, nieto ešte do drahej prevádzky. S toľkými prácami – vrátane krízy nedostatku mäsa, ktorá je za horizontom – sa v zozname priorít steakhouse-y nachádzajú nižšie.

V ekonomickej kríze sa luxusné reštaurácie z rodinného rozpočtu dajú ľahko odstrániť. Dôkazom tohto správania je nemožnosť akcií vymaniť sa z frustrujúceho modelu konsolidácie. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár