30 akcií blížiacich sa ku „hodine smrti“

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Priemysel Reality Ropa

3.časť

Keď predseda správnej rady Federálneho rezervného systému Jerome Powell nedávno varoval, že USA čelí hrozbe dlhodobej recesie v dôsledku nového ohniska koronavírusu, nikto, kto čítal medzi riadkami, nebol prekvapený. Nakoniec sa však určite dostaneme cez túto krízu. Medzitým však máme pred sebou dlhú cestu, čo znamená, že musíme sledovať akcie, ktoré je potrebné predať.

Úprimne povedané, je načase, aby niekto s politickým vplyvom vydal triezvy odkaz. Je však dôležité mať chladný a racionálny prístup k predajom akcií – buď ste to vy, alebo oni.

Aj keď prezident Donald Trump podpísal historický stimulačný balík vo výške 2 bilióny dolárov, nenechajte sa zmiasť – toto úsilie ďaleko zaostáva za tým, čo je skutočne potrebné. A hoci je pravda, že štáty teraz zmierňujú svoje príkazy na pobyt doma, väčšina Američanov chce, aby sa tieto iniciatívy zaviedli, až kým nebude situácia skutočne jasná. To znamená, že zotavenie ekonomiky bude pravdepodobne trvať dlhšie.

Je pravda, že stimulačný balíček pomôže. 1 200 dolárov za kvalifikovaného dospelého ho však nezníži. Podľa Bureau of Labor Statistics Američania minuli v priemere o niečo viac ako 20 000 dolárov na výdavky na bývanie. To vyjde na viac ako 1 674 dolárov mesačne, takže v domácnosti pre dvoch dospelých zostane len veľmi málo. A keďže je nezamestnaných viac ako 20,5 milióna Američanov, zúfalo potrebujú ďalšiu záchrannú šnúru.

Inak povedané, je na čase zvážiť predaj týchto akcií.

Park Hotels & Resorts (PK:NYSE)

päťročný graf Park Hotels & Resorts, zdroj: GOOGLE

Ako REIT špecializujúca sa na hotelové záležitosti, Park Hotels & Resorts (NYSE: PK) potrebuje aspoň trochu zdania normálnej ekonomiky. Zúrivý trh býkov, aký sme mali v posledných rokoch, by samozrejme urobil zázraky pre akcie PK. Prijateľné je však akékoľvek prostredie, v ktorom sú aspoň mobilní ľudia spoločnosti stále mobilnejší.

Ako si viete predstaviť, pandémia je posledná vec, po ktorej vedenie túžilo. Čo je obzvlášť brutálne na Covid-19, je to, že nediskriminuje – bez ohľadu na vaše sociálne postavenie alebo ako vyzeráte, vírus sa pri prvej príležitosti rozšíri. Štátne vlády tak odstavili svoje ekonomiky, čo je vlastne najlepší spôsob prevencie – označili odstávky za „najmenšie zlo“ – no úplne to narušilo náš spôsob života.

Pokiaľ ide o ďalší postup, existuje veľká otázka, ako spotrebiteľ finančne a zdravotne zareaguje. 

Norwegian Cruise Line (NCLH:NYSE)

päťročný graf Norwegian Cruise Line, zdroj GOOGLE

Norwegian Cruise Line (NYSE: NCLH), ktorá je vystavená sektoru, ktorý čelí skľučujúcim časom, je ľahkou súčasťou akcií na predaj. Teoreticky väčšina z nás pravdepodobne ocení myšlienku okružných plavieb – hlavne odchod z kancelárie a plavba po mori. Ale to len do času, kým niekto na lodi nebude mať ničivú infekčnú chorobu.

Je pravda, že akcie príležitostne vyzerajú zaujímavo. Napríklad 21. mája sa akcie NCLH zatvorili takmer na 10%. Je to však v skutočnosti prípad odchytu mŕtvych zvierat vo vymedzenom trendovom kanáli.

Apache (APA:NASDAQ)

päťročný graf Apache, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom ropy a zemného plynu, Apache (NYSE: APA), je teraz zbytočná. Keď ceny ropy klesnú do úžasných a bolestivých hĺbok, veľké spoločnosti ako Exxon Mobil (NYSE: XOM) a Chevron (NYSE: CVX) sa stretnú s vážnymi problémami.

Iste, špekulanti dostali pekný kus zmeny, keď sa akcie APA od začiatku apríla odrazili vyššie. Nejde však o udržateľné rally. Napriek bezprecedentnému znižovaniu cien medzi krajinami OPEC, je tu problém absolútneho nedostatku dopytu.

Nakoniec sa dopyt vráti, ale kedy a na akú hranicu? 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár