30 akcií blížiacich sa ku „hodine smrti“

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Financie Reality

5.časť

Keď predseda správnej rady Federálneho rezervného systému Jerome Powell nedávno varoval, že USA čelí hrozbe dlhodobej recesie v dôsledku nového ohniska koronavírusu, nikto, kto čítal medzi riadkami, nebol prekvapený. Nakoniec sa však určite dostaneme cez túto krízu. Medzitým však máme pred sebou dlhú cestu, čo znamená, že musíme sledovať akcie, ktoré je potrebné predať.

Úprimne povedané, je načase, aby niekto s politickým vplyvom vydal triezvy odkaz. Je však dôležité mať chladný a racionálny prístup k predajom akcií – buď ste to vy, alebo oni.

Aj keď prezident Donald Trump podpísal historický stimulačný balík vo výške 2 bilióny dolárov, nenechajte sa zmiasť – toto úsilie ďaleko zaostáva za tým, čo je skutočne potrebné. A hoci je pravda, že štáty teraz zmierňujú svoje príkazy na pobyt doma, väčšina Američanov chce, aby sa tieto iniciatívy zaviedli, až kým nebude situácia skutočne jasná. To znamená, že zotavenie ekonomiky bude pravdepodobne trvať dlhšie.

Je pravda, že stimulačný balíček pomôže. 1 200 dolárov za kvalifikovaného dospelého ho však nezníži. Podľa Bureau of Labor Statistics Američania minuli v priemere o niečo viac ako 20 000 dolárov na výdavky na bývanie. To vyjde na viac ako 1 674 dolárov mesačne, takže v domácnosti pre dvoch dospelých zostane len veľmi málo. A keďže je nezamestnaných viac ako 20,5 milióna Američanov, zúfalo potrebujú ďalšiu záchrannú šnúru.

Inak povedané, je na čase zvážiť predaj týchto akcií.

General Electric (GE)

päťročný graf General Electric, zdroj: GOOGLE

V apríli spoločnosť General Electric (NYSE:GE) varovala, že očakávané oživenie leteckej dopravy pravdepodobne nenastane tak skoro. A keďže letecká spoločnosť General Electric je jej najviac vzrušujúcim odvetvím, je na akcie GE hmlistý pohľad.

Ako viete, akcie spoločnosti GE boli jedným z prekvapení z lepších výsledkov v roku 2019. S novým vedením a stratégiou obnovy, ktorá vyzerala, že naberá na obrátkach, si proti-rečníci vzali do hláv myšlienku, že spoločnosť GE mieri vyššie, aj keď sa spoločnosť zaostáva za svojimi lepšími časmi.

Je smutné, že pandémia prišla v najhoršom čase pre General Electric, čím sa prepadla jej dynamika. A s dopravnými leteckými spoločnosťami, ktoré majú odstavenú väčšinu lietadiel, nevidíme príležitosť na rast. 

Hertz Global (HTZ)

päťročný graf Hertz Global, zdroj: GOOGLE

Zatiaľ čo väčšina štátov postupne ruší obmedzenia na pobyt doma, cestovný ruch bol zdecimovaný. Aj mnohé regióny, ako napríklad Los Angeles, zostávajú z veľkej časti uzavreté.

Dokonca aj bez blokovania nevidno, ako sa akcie HTZ vyhnú ďalšej bolesti, ktorá je na ceste. Vzhľadom na infekčnú povahu Covid-19 sa väčšina ľudí dobrovoľne zamkne doma.

Situácia je, bohužiaľ, pre Hertz veľmi pochmúrna. Podľa denníka Wall Street Journal spoločnosť v apríli premeškala platby týkajúce sa dlhov a rokovania medzi veriteľmi a majiteľmi dlhopisov sa nikam neposúvajú. To zvyšuje pravdepodobnosť, že spoločnosť Hertz požiada o ochranu pred bankrotom ( čo sa už v súčastnosti aj udialo).

AG Mortgage Investment Trust (MITT:NYSE)

päťročný graf AG Mortgage Investment Trust, zdroj: GOOGLE

Hybridná hypotekárna REIT má „oportunistické“ vystavenie rezidenčným a komerčným investíciám. Takáto platforma mohla osloviť niektorých kupujúcich tolerujúcich riziko počas býčieho trhu. V čase, ako je tento, by však akcie MITT mohli byť predzvesťou širšieho priemyselného odvetvia.

Jedným z najzávažnejších aspektov aprílovej správy o zamestnanosti je skutočnosť, že hospodársky pád neúmerne zasiahol farebné spoločenstvá. Podľa údajov amerického sčítania ľudu však v posledných niekoľkých rokoch až do tejto krízy tieto rovnaké komunity zažili nadmerný nárast miery vlastníctva domov. Pravdepodobnosť vymáhania nehnuteľností preto nie je taká dôveryhodná, pokiaľ sa nevyrieši táto nerovnováha.

To necháva akcie MITT bokom, pretože zvyšok hospodárstva je v zlom stave. S toľkými premennými je toto meno radšej v zozname akcií na predaj.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár