30 akcií blížiacich sa ku „hodine smrti“

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Služby Spotrebiteľský sektor

6.časť

Keď predseda správnej rady Federálneho rezervného systému Jerome Powell nedávno varoval, že USA čelí hrozbe dlhodobej recesie v dôsledku nového ohniska koronavírusu, nikto, kto čítal medzi riadkami, nebol prekvapený. Nakoniec sa však určite dostaneme cez túto krízu. Medzitým však máme pred sebou dlhú cestu, čo znamená, že musíme sledovať akcie, ktoré je potrebné predať.

Úprimne povedané, je načase, aby niekto s politickým vplyvom vydal triezvy odkaz. Je však dôležité mať chladný a racionálny prístup k predajom akcií – buď ste to vy, alebo oni.

Aj keď prezident Donald Trump podpísal historický stimulačný balík vo výške 2 bilióny dolárov, nenechajte sa zmiasť – toto úsilie ďaleko zaostáva za tým, čo je skutočne potrebné. A hoci je pravda, že štáty teraz zmierňujú svoje príkazy na pobyt doma, väčšina Američanov chce, aby sa tieto iniciatívy zaviedli, až kým nebude situácia skutočne jasná. To znamená, že zotavenie ekonomiky bude pravdepodobne trvať dlhšie.

Je pravda, že stimulačný balíček pomôže. 1 200 dolárov za kvalifikovaného dospelého ho však nezníži. Podľa Bureau of Labor Statistics Američania minuli v priemere o niečo viac ako 20 000 dolárov na výdavky na bývanie. To vyjde na viac ako 1 674 dolárov mesačne, takže v domácnosti pre dvoch dospelých zostane len veľmi málo. A keďže je nezamestnaných viac ako 20,5 milióna Američanov, zúfalo potrebujú ďalšiu záchrannú šnúru.

Inak povedané, je na čase zvážiť predaj týchto akcií.

Cinemark (CNK:NYSE)

päťročný graf Cinemark, zdroj: GOOGLE

Pre tých, ktorí si myslia, že táto hospodárska kríza je ako každá iná, núdzová situácia, zvážte Cinemark (NYSE:CNK). James Surowiecki v hĺbke Veľkej recesie tvrdil, že „filmy sú skutočne odolné voči recesii“. V skutočnosti, ak by ste si kúpili akciu CNK, keď Surowiecki pôvodne napísal správu a predal ju začiatkom tohto roka, našli by ste veľmi pekný zisk.

Teraz je spoločnosť Cinemark kandidátom na akcie, ktoré sa majú predať, aby ste z toho mohli zachrániť akúkoľvek hodnotu. Historicky Hollywood profitoval v časoch ekonomických nepokojov, pretože filmy poskytovali útek. Aj keď väčšina štátov otvára svoje ekonomiky, pokiaľ veľké štáty, ako sú Kalifornia a New York, zavedú obmedzenia pre veľké zhromaždenia, filmový priemysel bude naďalej postihnutý.

Akcie CNK možno v určitom okamihu môžu byť podhodnotenou akciou. Dovtedy sa držte ďalej.

Spirit AeroSystems (SPR:NYSE)

päťročný graf Spirit AeroSystems, zdroj: GOOGLE

Na začiatku roka sa akcie spoločnosti Spirit AeroSystems (NYSE:SPR) obchodovali nad 70 dolárov. V čase písania správy sú nižšie ako 20 dolárov. Horšie však je, že akcie SPR majú nulové záruky, že súčasné nepokoje sú dno.

Mimo ropného priemyslu bolo postihnutých len málo odvetví ako dopravné letecké spoločnosti. S tým, že spoločnosť Spirit poskytuje moderné technológie a vybavenie pre tieto spoločnosti, devastácia jednoducho zasiahla túto akciu. Iste, hospodárstvo sa začína znova otvárať, ale ľudia sa stále vyhýbajú cestovaniu. Podľa májového článku z denníka New York Times klesla osobná doprava o 94%. Úprimne povedané, ide o katastrofu pre akcie SPR.

Spoločnosť Spirit zamerala svoju dlhodobú stratégiu na predpoklad výrazného rastu leteckej dopravy. Teraz je to však skôr veľký otáznik.

SeaWorld Entertainment (SEAS:NYSE)

päťročný graf SeaWorld Entertainment, zdroj: GOOGLE

Po prekrásnom dokumente „Blackfish“ sa spoločnosť SeaWorld Entertainment (NYSE:SEAS) snaží získať späť dôveru verejnosti. Po mimoriadne negatívnom vplyve na akcie SEAS sa svetovo preslávený tematický park nachádzal na pôsobivej ceste obnovy. Bez pandémie Covid-19 je možné, že si SeaWorld mohla zaistiť nové miesta. Za súčasného stavu sa akcie SEAS bezcieľne unášajú spolu s ostatnými akciami na predaj. 

V roku 2019 navštívilo tieto parky v USA 22,6 milióna ľudí. 

Najnovšie správy naznačujú, že manažment dúfa, že sa v polovici júna znovu otvorí zábavný park SeaWorld. Ale opätovné otvorenie by sa muselo uskutočniť zodpovedne podľa obmedzení, čo sa rovná nižším príjmom.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár