30 akcií blížiacich sa ku „hodine smrti“

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

8.časť

Keď predseda správnej rady Federálneho rezervného systému Jerome Powell nedávno varoval, že USA čelí hrozbe dlhodobej recesie v dôsledku nového ohniska koronavírusu, nikto, kto čítal medzi riadkami, nebol prekvapený. Nakoniec sa však určite dostaneme cez túto krízu. Medzitým však máme pred sebou dlhú cestu, čo znamená, že musíme sledovať akcie, ktoré je potrebné predať.

Úprimne povedané, je načase, aby niekto s politickým vplyvom vydal triezvy odkaz. Je však dôležité mať chladný a racionálny prístup k predajom akcií – buď ste to vy, alebo oni.

Aj keď prezident Donald Trump podpísal historický stimulačný balík vo výške 2 bilióny dolárov, nenechajte sa zmiasť – toto úsilie ďaleko zaostáva za tým, čo je skutočne potrebné. A hoci je pravda, že štáty teraz zmierňujú svoje príkazy na pobyt doma, väčšina Američanov chce, aby sa tieto iniciatívy zaviedli, až kým nebude situácia skutočne jasná. To znamená, že zotavenie ekonomiky bude pravdepodobne trvať dlhšie.

Je pravda, že stimulačný balíček pomôže. 1 200 dolárov za kvalifikovaného dospelého ho však nezníži. Podľa Bureau of Labor Statistics Američania minuli v priemere o niečo viac ako 20 000 dolárov na výdavky na bývanie. To vyjde na viac ako 1 674 dolárov mesačne, takže v domácnosti pre dvoch dospelých zostane len veľmi málo. A keďže je nezamestnaných viac ako 20,5 milióna Američanov, zúfalo potrebujú ďalšiu záchrannú šnúru.

Inak povedané, je na čase zvážiť predaj týchto akcií.

MGM Resorts (MGM:NYSE)

päťročný graf MGM Resorts, zdroj: GOOGLE

Pokiaľ ide o predaj akcií kasín, zamerali sme pozornosť na menej známe spoločnosti. V tomto novom normálnom prípade by ste mali byť veľmi skeptickí aj k hlavným spoločnostiam ako MGM Resorts (NYSE:MGM). 

Las Vegas, ktoré MGM volá „domov“, závisí od obrovských, bezstarostných davov ochotných utrácať svoje problémy – a robia to veľkoryso. V opačnom prípade je Las Vegas horúcou pustinou, ktorá nemá žiadny dôvod na jej existenciu. Preto je mesto Sin pre život v Nevade tak dôležité.

Silver State už podnikol prvé kroky k opätovnému otvoreniu svojej ekonomiky. Hráčska krajina však zostáva stále takým „nie“, čo necháva veľa kasín pod temným mrakom.

Ak sa tak stane, akcie MGM sú na strane predaja, kým sa spoločnosť skutočne normalizuje. A kto vie, kedy to bude?

Triumph Group (TGI:NYSE)

päťročný graf Triumph Group, zdroj: GOOGLE

Je odvážne ako riadiaci tím spoločnosti Triumph Group (NYSE: TGI) riadi spoločnosť uprostred pandémie Covid-19. Dopad na podnikanie spoločnosti je, žiaľ, taký závažný, že žiadne množstvo opráv nemôže prekonať pravdepodobnú nestálosť, ktorá sa chystá zaútočiť na akcie TGI.

Toto je obzvlášť vytrvalé myslenie, pretože podiely už medziročne klesli okolo 80%. Realita je taká, že sa spoločnosť Triumph špecializuje na letecké služby, systémy a príslušenstvo. To všetko sú v normálnej ekonomike kritické komponenty. Ale v čase, ako je tento, na tom jednoducho nezáleží.

Nie je to len to, že sa dopyt po lietadlách znížil. Mnoho hráčov vo svete bolo zasiahnutých tak tvrdo, že sa uchýlili k premene svojich lietadiel na nákladné lety. V takom prípade je najlepšie vyhnúť sa akciám TGI, až kým sa vzduch nevyčistí.

Caesars Entertainment (CZR:NASDAQ)

päťročný graf Caesars Entertainment, zdroj: GOOGLE

Keď ľudstvo začína pomalý proces opätovného otvorenia, môžu byť niektorí v rozpore s pokušením hrať na Caesars Entertainment (NASDAQ:CZR). Nie je to úplne neprimeraná ponuka, ak veríte v zadržiavanie dopytu. Keďže milióny Američanov boli vo svojich domovoch v podstate väzňami, čakajú na vystúpenie a uvoľnenie stresu.

Ak však čítate medzi riadkami, rýchlo si uvedomíte, že tento príbeh pre akcie CZR nemá žiadny zmysel. S toľkým počtom nezamestnaných ľudí a ďalším znižovaním počtu pracovných miest na obzore nie je čas na odchod. Namiesto toho je čas, aby svojim zamestnávateľom preukázali svoju hodnotu. A ani to nemusí stačiť na záchranu.

Pravdepodobne by ste mali byť podozrievaní pri akejkoľvek spoločnosti, ktorá má so sebou spojené slovo „zábava“. V tomto prípade je profil rizika a výnosnosti akcií CZR mimoriadne nepriaznivý.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár