4 akcie s vysokým výnosom, ktoré sú pripravené na rast

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Telekomunikácie Zdravotníctvo

Mnoho investorov uprednostňuje dividendové akcie. Ak spoločnosť vypláca dividendu, zvyčajne to naznačuje stály tok ziskov. Vytvára tiež stabilitu, pretože znižuje riziká, ktoré často prichádzajú s jednotlivými akciami. Dividendy sa stali populárnymi aj v 21. storočí, pretože bankové úrokové sadzby a dlhopisy často ponúkajú zanedbateľné úrokové platby.

Niektoré spoločnosti, najmä začínajúce a technologické spoločnosti, sa takýmto výplatám bránili. V posledných rokoch ich však spoločnosti prijali – najmä tie v technologickom sektore. Ostatné tradičnejšie odvetvia majú dlhšiu históriu výplat.

Mnohé z týchto dividend dosiahli štatút „dividendového aristokrata“. To znamená, že vyplácali dividendy najmenej 25 po sebe nasledujúcich rokov. Aj keď to znamená, že spoločnosť je stabilná, mnoho spoločností si udržiava atraktívny tok dividend aj bez takéhoto záznamu.

Nasledujúce akcie takúto dôveru nielen získali, ale ponúkajú aj výplaty vysoko nad priemerný dividendový výnos S&P 500, ktorý je vo výške 1,75%.

AbbVie

Výnos z dividend: 5,2%

AbbVie (NYSE:ABBV) bojuje od doby, keď patentové expirácie v niektorých krajinách začali ovplyvňovať jej hlavnú hnaciu silu – Humiru. Akcie dosiahli vrchol začiatkom roku 2018, odvtedy stratili približne 25% svojej hodnoty. Akcie ABBV klesli, keď spoločnosť ABBV oznámila svoj zámer kúpiť Allergan. Transakcia vo výške 63 miliárd dolárov, čiastočne financovaná vydaním nových akcií, znížila akcie ABBV o 15% za jeden deň.

ročný graf ABBVIE, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť AbbVie však odvtedy získala späť túto stratenú hodnotu. Mala by tiež zvýšiť zisky, keď sa Allergan stane plne integrovaným do ABBV. Bol to prínos aj pre dividendových investorov, pretože ročná výplata 4,72 dolárov na akciu priniesla 5,3%. Okrem toho si vďaka svojej histórii ako divízie spoločnosti Abbott Laboratories (NYSE: ABT) udržuje 46-ročnú históriu každoročného zvyšovania dividend.

Investori by nemali so spoločnosťou AbbVie profitovať iba z výnosu z dividend. Pokles za posledné dva roky znížil forwardový pomer P / E iba na 9,5. To sa zdá byť nízke pre spoločnosť, od ktorej sa v priemere očakáva, že v tomto roku zvýši svoje zisky o 6,3%. Pretože spoločnosť profituje z nákupu Allerganu a uvoľňuje nové lieky, ktoré nahradia ušlý príjem z Humiry, investori by mali mať úžitok z akcií ABBV na viacerých úrovniach.

Designer Brands

Výnos z dividend: 6,7%

Mnohí kupujúci obuvi a v tomto prípade investori do dividendových akcií nemusia poznať názov Designer Brands (NYSE:DBI). Pravdepodobne však poznajú niektoré z obchodov, ako je DSW a značky ako Jessica Simpson alebo Lucky.

ročný graf Designer Brands, zdroj: GOOGLE

Rovnako ako akcie mnohých maloobchodníkov, aj akcie DBI utrpeli uprostred intenzívnej konkurencie online maloobchodníkov. Po rokoch rastu jednociferných ziskov však analytici v súčasnosti očakávajú v nasledujúcich piatich rokoch priemerný rast ziskov o 14,7% ročne.

Akcie DBI tiež môžu zaznamenať obrat. Od roku 2013 majú väčšinou tendenciu klesať. Teraz obchodujú okolo 80% pod hranicou toho roku. V dôsledku tejto klesajúcej ceny akcií DBI však môžu investori kúpiť tento tok príjmov približne za deväťnásobok budúcich príjmov. Vzhľadom na to, že viacnásobný a dvojciferný rast zisku by mal pokles DBI čoskoro ukončiť.

Tento tok príjmov z neho robí jednu z vysoko výnosných dividendových akcií. Jeho ročná výplata 1 dolár na akciu prináša 6%. Aj keď spoločnosť túto dividendu každoročne nezvyšuje, od začiatku činnosti výplaty v roku 2011 začala spoločnosť DBI pomaly, ale dlhodobo.

Vzhľadom na výplatu a rastúci rast zisku by sa DBI malo čoskoro stať akciou na nákup dividend a rastu cien.

Qualcomm

Výnos z dividend: 2,8%

Čipové sady Qualcomm (NASDAQ:QCOM) premenili toto jednorazové spustenie na jednu z popredných spoločností v oblasti polovodičov. Mnohí tvrdia, že jeho dominancia v tomto sektore z neho robí monopol a súdne spory zo strany spoločnosti Apple (NASDAQ:AAPL) a Federálnej obchodnej komisie (USA Federal Trade Commission ) brzdili rast akcií v posledných rokoch.

ročný graf Qualcomm, zdroj: GOOGLE

Vďaka dominancii čipových sád smartfónov, ktoré sú niekedy nepriateľské voči dividendám, sa z nej stala jedna z pevnejších akcií dividend. Ročná výplata 2,48 dolárov na akciu jej dáva výnos 2,8% pri súčasných úrovniach. Navyše od roku 2011 každý rok zvyšuje svoju výplatu. Patria sem roky, keď jej spor so spoločnosťou Apple viedol k rokom stagnujúceho rastu cien akcií QCOM.

Tieto právne výzvy tiež prekonala kvôli jednej technológii – 5G. Potreba čipových súprav Qualcomm 5G sľubuje, že v nadchádzajúcich rokoch dôjde k veľkému nárastu výnosov. Pravdepodobne zvýši akcie QCOM, aj keď FTC nerozhodne v prospech Qualcomm. Niektorí analytici predpokladajú, že tento trh s čipovými sadami, ktorý sa predpokladá v roku 2020 na niečo vyše 2,1 miliardy dolárov, sa do roku 2026 zvýši na takmer 23 miliárd dolárov.

To by nemalo len zvýšiť akcie QCOM omnoho vyššie, ale v nadchádzajúcich rokoch by to tiež mohlo viesť k veľkorysým výplatám.

AT&T

Výnos z dividend: 5,4%

Akcie AT&T (NYSE:T) už dlho trpia na mnohých frontoch. Rezanie káblov, intenzívna konkurencia v bezdrôtových sieťach a potreba minúť desiatky miliárd dolárov na 5G sieť obmedzili rast zisku.

ročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

Zavedenie 5G však prinieslo nádej. Akcia T vzrástla za posledný rok o viac ako 25%. Napriek tomuto zvýšeniu zostáva pre nových kupujúcich jedným z potenciálne výnosných akcií dividend. Jej ročná výplata 2,08 dolárov predstavuje 5,4%.

Okrem toho má 35 rokov vyplácania dividend a teda je dividendovým aristokratom. To znamená, že investori môžu očakávať ďalší nárast.

Mnoho zdrojov navyše naznačuje, že spoločnosť AT&T preskúmala, ako sa zbaviť DirecTV. Ak dôjde k tomuto predaju, mohlo by to znížiť veľmi vysoké zadlženie spoločnosti AT&T. Táto zodpovednosť môže čiastočne vysvetliť, prečo sa akcie T v súčasnosti obchodujú iba za 10,8-násobok.

Svoju stratégiu tiež približuje k stratégii spoločnosti Verizon (NYSE:VZ), ktorá sa zameriava predovšetkým na 5G. Pre tých, ktorí sa zameriavajú na dividendu, by mal nižší dlh a viac zameraná stratégia 5G zvýšiť silu výplaty a zvýšiť celkovú príťažlivosť akcií T.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár