4 akcie v ohrození, keďže zamestnanci odmietajú plány „návratu do práce“

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Technológie Telekomunikácie

Druhá časť

Je zriedkavé, že otázky o tom, kde sú zamestnanci, keď pracujú, môžu ohroziť akcie, ale návrat do práce po pandémii sa stal v americkej spoločnosti veľmi dôležitým problémom.

Podľa prieskumu spoločnosti Morning Consult takmer polovica (40%) pracovníkov v USA tvrdí, že by zvážili ukončenie súčasnej práce, ak by neboli schopní trvale pracovať na diaľku.

Problém odchodu zamestnancov zo zamestnania, a nie návratu do kancelárie, sa stal natoľko rozšíreným, že médiá tento trend nazvali „Veľkou rezignáciou“. Mnoho spoločností sa prispôsobuje, aby vyhoveli zamestnancom.

Poradenská agentúra v oblasti riadenia McKinsey & Co. uskutočnila prieskum medzi riadiacimi pracovníkmi spoločností, podľa ktorého deväť z 10 organizácií plánuje v budúcnosti využívať určitú formu práce na diaľku.

Niektoré spoločnosti však stoja pevne na zemi a nariaďujú, aby sa všetci do kancelárie vrátili, pričom kritizujú pracovníkov a médiá. V priebehu zúriacej diskusie sa pozrieme na štyri rizikové akcie, pretože zamestnanci čoraz viac odmietajú plány zamestnávateľov na ich návrat do práce.

  • Apple (NASDAQ: AAPL)
  • JPMorgan Chase (NYSE: JPM)
  • Facebook (NASDAQ: FB)
  • Goldman Sachs (NYSE: GS)

päťročný graf Facebook, zdroj: GOOGLE

Facebook (FB:NASDAQ)

Zdá sa, že gigant na sociálnych sieťach Facebook počúval obavy svojich zamestnancov, pokiaľ ide o návrat do kancelárie, a navrhol hybridný plán návratu do práce.

Spoločnosť v júni oznámila, že všetci zamestnanci sú vyzvaní, aby trávili najmenej polovicu svojho času späť v kancelárii, keď pandémia Covid-19 ustupuje. Spoločnosť však poskytuje všetkým zamestnancom každý rok 20 „home-office dní“, ktoré môžu použiť na prácu z domu alebo z iného vzdialeného miesta.

Zamestnanci môžu navyše požiadať svojho vedúceho a oddelenie ľudských zdrojov spoločnosti o povolenie pracovať na diaľku natrvalo, ak to umožňuje ich pozícia.

Nie je možné zaručiť, že žiadosti o trvalú prácu na diaľku budú schválené. Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg zamestnancom uviedol, že on sám plánuje postupný prechod späť do kancelárie a plánuje pokračovať v práci na diaľku minimálne polovicu budúceho roka, než sa natrvalo vráti do ústredia. Uvidíme, ako sa tento prístup prejaví v nasledujúcom roku.

Akcie Facebooku sú tento rok na vysokej úrovni. Doteraz v roku 2021 akcie FB stúpli o 32% na 353,72 dolárov.

Dividendový výnos: 2,13%

päťročný graf Goldman Sachs, zdroj: GOOGLE

Goldman Sachs (GS:NYSE)

Goldman Sachs je ďalšia významná americká banka, ktorá je za to, aby sme sa všetci vrátili do kancelárie.

Investičná banka Wall Street 14. júna znovu otvorila svoje kancelárie pre zamestnancov a povedala viac ako 5 000 nedávno prijatým stážistom, analytikom a spolupracovníkom, že sa od nich očakáva, že budú zodpovedať za prácu v kancelárii.

V poznámke pre všetkých zamestnancov, ktorá unikla do médií, vyšší vedúci tím spoločnosti Goldman Sachs uviedol: „Teraz sme v pozícii, keď môžeme postupovať ďalšie kroky v rámci našej stratégie návratu do kancelárie.”

Krokom, ktorý vyvolal kritiku v banke i mimo nej, však Goldman Sachs nariaďuje, aby všetkých 20 000 jej zamestnancov nahlásilo svoj stav očkovania. Uskutočňovanie krokov, ktoré by mohli poslať špičkové talenty hľadať prácu inam, robí z GS jednu z rizikových akcií pri návrate k práci.

Aj keď spoločnosť Goldman Sachs prestala s požiadavkou, aby boli všetci zamestnanci očkovaní, poskytovateľ pôžičiek dôrazne nabáda zamestnancov, aby dostali injekciu. O požiadavkách na očkovanie spoločnosti Goldman Sachs sa v posledných týždňoch v médiách horlivo diskutuje. To, ako sú na tom zamestnanci v súlade s požiadavkou, sa ešte len ukáže.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár